Teknobu

TKGS Güncelleme Hatası Nasıl Onarılır? 2021 (Çözümü)


TKGS Güncelleme Hatası Nasıl Onarılır? 2021 (Çözümü)

TKGS Güncelleme Hatası Nasıl Onarılır? 2021 (Çözümü)

TKGS Güncelleme Hatası Nasıl Onarılır? TKGS Güncelleme Hatasının çözümü nedir? Neden kullanıcılar bu hata ile karşılaşıyor? işte tüm detayları.

TKGS güncelleme hatası nasıl giderilir? TKGS güncelleme frekansı nasıl yapılır, kaç dakika sürer? Merak edilen tüm soruların cevapları bu yazımızda.

TÜRKSAT üstünde birçok TV ve radyo kanalları kullanılabilmektedir. Ancak zamanla uydu üzerindenyapılan bazı değişiklikler, kanalların frekans değişiklikleri ya da yeni kanal ekleme benzer biçimde bir takım güncellemeler ile karşılaşılmaktadır. Bu sebeple TÜRKSAT üzerinden TKGS güncellemelerinin yapılması gerekmektedir. Bu güncellemeler arasında donma ve kasma hataları ile karşılaşılabilmektedir Peki, TKGS güncelleme hatası ne anlama gelmektedir? TKGS güncelleme frekansı iyi mi yapılmaktadır? İşte, TKGS güncelleme ve kasma durumları hakkında bilgileri derledik.

TKGS, TÜRKSAT kanal güncelleme sistemi anlamına gelmektedir. Kanal frekans değişiklikleri ve ekleme çıkarma zamanlarında sistem güncellemelerine ihtiyaç duyulmaktadır.

TKGS Güncelleme Hatası Nasıl Onarılır?

TÜRKSAT tarafından sunulan TKGS özelliğinden faydalanabilmek için lüzumlu olan ayarların kesinlikle yapılması ve işlem sırasının eksiksiz uygulanması gerekmektedir. Gerek uydu alıcısı gerekse televizyonun fabrika ayarlarına geçmesi durumunda bazı güncel olmayan sistemlerde eklenebilmektedir. Bunun için en önce eski sistemlerin güncel hale getirilmesi gerekmektedir. Güncel TKGS frekanslarının bulunması halinde yapılacak güncellemelerde bir sorun çıkmayacaktır.

Bu Yazımızda Okuyun :   Paribu Kimlik Doğrulanamadı Hatası (Çözümü)

TKGS Güncelleme Frekansı Nasıl Yapılır, Kaç Dakika Sürer?

TKGS Güncelleme Hatası
TKGS Güncelleme Hatası

TKGS güncelleme işleminde tüm kanallarda bulunan frekanslar tarandığı için ara sıra kasılmalar ile karşılaşılabilir. Bu sorunun önüne geçmek için öncelikle 1, 2, 3, ve 4 numara da bulunan ve çalışmayan frekansların taranmaması gerekmektedir. Yoksa bu frekansların taranması ve güncellemesi için ayrı ayrı süre kullanımı olmakta ve zaman zaman donmalar ile karşılaşılabilmektedir.

Bazen durumlarda da uydu alıcılara ait versiyon ile yazılım hataları TKGS güncellemelerini normalden daha uzun sürmesine sebep olmaktadır. Bu hataların önüne geçmek için uydu alıcısının güncelleme menüsü üstünden uydu yazılımı öncelikli olarak güncellenmelidir. Bunun için kullanılan cihazınızın marka ve modeline ilişkin olan bilgilere ulaşılması gerekmektedir. Bu bilgiler cihazın üretim sayfası içinde bulunan gerekli güncelleme versiyonlarının takip edilmesi ile tespit edilebilmektedir.

”Google
1 Beğenmekten Vazgeç