Teknobu

Teşekkür Belgesi Kaç Puanla Alınır? 2022


Teşekkür Belgesi Kaç Puanla Alınır? 2022

Teşekkür Belgesi Kaç Puanla Alınır? 2022

2022 Yılında Teşekkür Belgesi Kaç Puanla Alınır? Teşekkür belgesi almak için 2022 yılında kaç puan olması gerekiyor. Karnemde 2 varsa teşekkür belgesi alabilir miyim? diye soran öğrencilerin sorularını cevapladık.

2022 yılında yarıyıl karne tatili yaklaşmakta öğrenciler 2022 yılında karneyi 21 Ocak Cuma günü alacaklar karne tatili yaklaşırken öğrenciler oldukça heyecanlı hem de kafalarında sormak istediği bazı sorular var genelde öğrencilerin sorduğu sorular arasında 2022 yılında teşekkür belgesi kaç puanla alınır sorusu oluyorken diğer sorular arasın da da karnem de 2 var teşekkür alabilir miyim gibi sorular yer aldı. Biz ise asıl sorumuza cevap verelim. Teşekkür belgesi kaç puanla alınır gelin incleyelim.

Peki MEB yönetmeliğine göre teşekkür alma puanı kaç olacak, karnesinde 2 olan öğrenci teşekkür alabilecek mi, 10 gün devamsızlık yapan belge alabilecek mi? 

2022 Yarıyıl Tatili Ne Zaman?

Öğrenciler 2022 yılında karnelerini 21 Ocak cuma günü karnesini alacak ve 2022 yarı yıl tatili başlayacak. 6 Eylül’de başlayan ve kesintisiz devam yüz yüze eğitim 2. dönemde 4 Şubat’ta başlayacak

Bu Yazımızda Okuyun :   İNEGÖL DE ŞEHİT 2021

2022 Yılında Teşekkür Belgesi Kaç Puanla Alınır?

Teşekkür Belgesi Kaç Puanla Alınır
Teşekkür Belgesi Kaç Puanla Alınır

İlkokul, ortaokul ve liselerde okuyan öğrencilerimizin Teşekkür belgesini alabilmeleri için öğrencilerin en az 70.00 not ortalamasını yapmaları gerekmektedir. 70 ve 84.99 arasında başarı puan ortalamasına sahip olan öğrenciler o dönem Teşekkür belgesini almaya hak kazanırlar.

Bir öğrencinin Karnesinde 2 notu varsa bu öğrenci belge alabilir mi: Karne gününe çok az bir zaman kala öğrenciler takdir-teşekkür hesaplamaya geçtiler. Peki karnesinde 2 olan öğrencinin durumu ne olacak. Eğer öğrencinin Türkçe ya da Matematik dersin ortalaması 3’ün üzerindeyse ve karne not ortalaması 75 üzeri ise Teşekkür belgesi alabilir. Aynı şekilde karne notu ortalaması 85 üzeri ise de takdir belgesi alabilecek. 

”Google
1 Beğenmekten Vazgeç