Web Analytics
Teknobu

Telegram Otomatik İndirme Nasıl Kapatılır? 2022
Telegram Otomatik İndirme Nasıl Kapatılır? 2022

Telegram Otomatik İndirme Nasıl Kapatılır? 2022

Telegram Otomatik İndirme Nasıl Kapatılır? Telegram’da Otomatik Medya İndirmeyi Devre Dışı Bırakma nasıl yapılır işte en güncel 2022 anlatımlarıyla.

Telegram, verilerin sorunsuz aktarımı ve senkronizasyonu ile bulut tabanlı bir uygulamadır ve verileri cihazınızda saklamak istemiyorsanız bulutta tutabilirsiniz. Mesajlarınıza aynı anda birkaç cihazdan erişebileceğiniz anlamına gelen bulut tabanlı bir uygulamadır.

Uygulamanın sunduğu birçok özellikten biri, medyanın bir internet bağlantısına otomatik olarak indirilmesidir Mobil veya WiFi Çoğunlukla yararlı olsa da, verileriniz tükeniyorsa Telegram uygulamanızda otomatik indirmeleri kapatmak iyi bir fikir olabilir.

Telegram Otomatik indirme, çoğu sosyal medya platformunda her zaman Açıktır ve verilerinizi tüketir. Otomatik indirmeyi açabilir veya kapatabilir veya yalnızca mobil veri veya WiFi üzerinden indirmeyi seçebilirsiniz ve burada Telegram uygulamasında otomatik indirmeyi nasıl durduracağınız konusunda size rehberlik edeceğiz.

Telegram Otomatik İndirme Nasıl Kapatılır?

Telegram uygulamasını başlatın ve Telegram’da otomatik indirmeyi durdurmak için aşağıdaki adımları izleyin.

Telegram Otomatik İndirme Nasıl Kapatılır
Telegram Otomatik İndirme Nasıl Kapatılır
  • İlk önce yukarıda solda açılır menüye (üçlü yatay çubuklar) butonuna basın.
  • Bir sonraki ekranda Ayarlar seçeneğine dokunun .
  • Ardından Ayarlar menüsünde Veri ve depolama seçeneğine dokunun .
  • Bir sonraki ekranda, Otomatik medya indirme altında , tercihlerinizi kullanımınıza göre ayarlayın.
  • Otomatik indirmeleri tamamen kapatmak istiyorsanız, Otomatik medya indirme altındaki üç geçiş düğmesinin de kapalı (gri) olduğundan emin olun .
  • Mobil veri, WiFi ve dolaşım kullanırken otomatik indirmeleri seçerek açabilir veya durdurabilirsiniz.

Otomatik indirme ayarlarınızı eski haline döndürmek istiyorsanız, otomatik indirme ayarları seçeneğinizin hemen altındaki Otomatik indirme ayarlarını sıfırla (kırmızı renkte) seçeneğine dokunun .

Yanındaki geçiş düğmelerine dokunarak Telegram’da medyanın otomatik oynatılmasını durdurmayı da seçebilirsiniz.

Belirli medyanın otomatik olarak indirilmesini durdurma

Belirli bir medya türünün otomatik olarak indirilmesini durdurmak için Veri ve depolama seçeneğine gidin ve aşağıdaki adımları izleyin.

Otomatik medya indirme seçeneklerinden herhangi birine dokunun ve o medya türünün (fotoğraflar, videolar ve dosyalar) geçiş çubuğuna dokunarak otomatik indirme için belirli medya türünü seçip değiştirebileceğiniz bir ekran göreceksiniz.

Telegram Otomatik İndirme Nasıl Kapatılır
Telegram Otomatik İndirme Nasıl Kapatılır

Sayfadaki Veri kullanımı altındaki geçiş çubuğu , otomatik indirme ayarlarınızın düşük, orta veya yüksek veri tüketip tüketmediğini size bildirir.

Sesli mesajlar genellikle küçük boyutlu oldukları için her zaman otomatik olarak indirilir.

”Google
7 Beğen