Teknobu

Steve Jobs’ın Hayatı 2021


Steve Jobs’ın Hayatı 2021

Steve Jobs’ın Hayatı 2021

“Dünyanın en zengin adamı olarak ölecek olmak benim için bir şey ifade etmiyor.

Steve Jobs

“Dünyanın en zengin adamı olarak ölecek olmak benim için bir şey ifade etmiyor. Geceleri kafamı yastığıma koyduğumda harika işlere imza attığımı bilmek… İşte bunun bir anlamı var!”

Steve Jobs, yaratıcılığı, işine tutkuyla bağlı oluşu ve detaycılığının gücü sayesinde bir milyarder olmayı başardı. Kelimenin her anlamıyla ikonikti, ancak bir o kadar da karmaşık, hatta bazen son derece çelişkili bir figürdü; bilim ve teknolojiyi kullanıp yeni bir çağ başlatabilmiş bir mistik dünya fanatiğiydi o. Gerçekçiydi ama aynı zamanda da bencil, ileri görüşlü fakat bir o kadar da sabit fikirliydi.

Jobs, birbirini tanımayan bir dolu insanı aynı çatı altında toplayacak kadar samimi tavırlar içinde olabileceği gibi en yakınındakilere karşı zalim ve acımasızca da davranabilirdi.

Şimdi bu zor ama öngörülü adamı anmak için listelediğimiz şaşırtıcı gerçeklere bir gözatın:Yatırımcılardan fon bulamayan Steve Jobs ve Steve Wozniak para bulmak için sahip oldukları eşyaları sattılar.

Bu Yazımızda Okuyun :   Maçı Beşiktaş Fenerbahçe 1-1 bitirdi 2021

Steve Jobs sahip olduğu Volkswagen marka minibüsü 750 dolara satarken Steve Wozniak da HP 65 model hesap makinesini 500 dolara sattı.Jobs bir peskateryandı, yani sadece balık ve buna ek olarak da meyve ve sebze yerdi. Balık, sebzeler ve bol bol meyve.

Besin kaynakları bunlardan ibaretti. Walter Issacson’un kaleme aldığı Steve Jobs’ın hayatını anlatan kitaba göre Steve havuç ve elma yemeye bayılır, iki gün boyunca sadece bunları yiyerek hayatta kalabilirdi.Özel diyetler Jobs’dan sorulurdu. Bir süre, sadece meyve tüketen biri olmayı denedi. Hatta Jobs’ın şirketinin adını(Apple, elma demektir) elma toplarken bulduğunu söyleyenler dahi var.

Steve Jobs

PETA da(Hayvanlara Etik Muamele İçin Mücadele Edenler) Jobs’ın vejetaryen bir yaşam tarzını teşvik eden çabalarını her daim takdir etmiştir.Özel diyetler Jobs’dan sorulurdu. Bir süre, sadece meyve tüketen biri olmayı denedi. Hatta Jobs’ın şirketinin adını(Apple, elma demektir) elma toplarken bulduğunu söyleyenler dahi var.

Kişisel bilgisayarların öncülerinden Bill Gates ve Steve Wozniak gibi, Jobs da eğitimini yarıda bıraktı. Jobs akademik yaşamın yapısı ve hiyerarşileri ile bir süre mücadele etti ve Oregon’daki Reed College’ı yarıda bıraktı. Daha sonraları gayrı resmi olarak eğitim hayatını sürdüreceği bu okuldan ayrılırken ki not ortalaması 2.65’ti.

Bu Yazımızda Okuyun :   Bebek Arabası Fiyatları ve Modelleri 2020
”Google
30 Beğen