Teknobu

Steam Hata Kodu 118 Çözüm Yöntemleri 2021
Steam Hata Kodu 118 Çözüm Yöntemleri 2021

Steam Hata Kodu 118 Çözüm Yöntemleri 2021

Steam Hata Kodu 118 Çözüm Yöntemleri nelerdir? Steam üzerinde 118 hata koduyla karşılaşıyorsanız bu yazımızda nasıl onarabilirsiniz çözümünden bahsettik.

Steam oyunları oynarken Steam hata kodu 118 ile karşılaşmak, birçok steam kullanıcısının karşılaştığı yaygın bir sorundur. Steam , kullanıcıların bir mağazaya gidip video oyunlarını satın almak yerine PC oyunlarının dijital versiyonlarını kolayca edinip yükleyebilecekleri ünlü bir oyun platformudur.

Bu platform, dünyanın her yerindeki oyuncular için oldukça uygundur ve yaygın olarak kullanılmaktadır. Ancak steam kullanıcıları tarafından oyun sırasında veya mağaza ya da kütüphaneyi açmaya çalıştıklarında steam hata kodu 118 ile karşılaştıklarına dair şikayetler var. Bu nedenle, bu durumun üstesinden gelmek için, bu sorunu çözmenize yardımcı olabilecek bazı çözümler bulduk.

Steam Hata Kodu 118 Çözüm Yöntemleri

Steam Hata Kodu 118 Çözüm Yöntemleri
Steam Hata Kodu 118 Çözüm Yöntemleri

Steam 118 Hata Kodu, “Sunucuya bağlanılamıyor” gibi hata mesajları alabilirsiniz. Sunucu çevrimdışı olabilir veya internete bağlı olmayabilirsiniz. . Şimdi bu hata mesajının arkasındaki nedenleri görelim.

Bu hata, steam istemcisi ile sunucu arasındaki bir iletişim hatası olduğundan, bu sorunun bazı olası nedenleri aşağıda verilmiştir.

  • Windows güvenlik duvarı: 118 hata kodunun arkasındaki neden, muhtemelen yazılımınızın steam sunucusuna bağlanmasını engelleyen Windows güvenlik duvarıdır.
  • Düşük internet bağlantısı – 118 hata koduyla karşılaşırsanız, bunun nedeni bazen ağ bağlantınızın yavaş olmasıdır.
  • Üçüncü şahıs arka plan uygulamaları- Çoğu zaman, bilgisayarınızdaki üçüncü şahıs uygulamalarınız, steam sunucusunun işleyişinde parazite neden olabilir , bu da steam hata kodu 118’e yol açar.
  • Bilgisayar virüsü – Buhar hatasının başka bir nedeni, bilgisayarınızdaki, buhar istemcisinin çalışmasını engelleyebilecek virüstür.
Bu Yazımızda Okuyun :   Rbxzafer com Buradan Ücretsiz Robux Alabilir misiniz? 2022

Steam 118 Hata Kodunu Düzeltmenin Yolları

Steam’de bazı oyunlar oynama havasındayken 118 hata koduyla karşılaşmak sinir bozucu olabilir. Ancak, bilgisayarınızda steam hata kodu 118’i düzeltmek için kullanabileceğiniz bazı yollar vardır. Bu sorunu çözmek için çözümlere göz atın.

Steam’in Windows Güvenlik Duvarı Tarafından Engellenip Engellenmediğini Kontrol Etmeye Çalışın

Adım1- İlk adım, kontrol panelinizi açarak windows defender güvenlik duvarını açmaktır . Bunun için arama kutusuna kolayca ‘windows defender güvenlik duvarı’ yazabilirsiniz.

Adım2- Windows güvenlik duvarını açtıktan sonra, ‘Windows defender güvenlik duvarı üzerinden bir uygulamaya veya özelliğe izin ver’ seçeneğine tıklayın. Bunu sol üst panelde bulabilirsiniz.

Adım3- Uygulama izinlerini ayarlamak için ayarları değiştir’e tıklamanız gerekir .

Adım4-Şimdi, steam istemcisi için genel ve özel onay kutularını işaretlediğinizden emin olmalısınız.

Adım5- Son olarak, değişiklikleri uygulamak için Tamam’a tıklayabilir ve bu yöntemin buhar hata kodunu düzeltip düzeltmediğini kontrol etmek için steam’i çalıştırabilirsiniz.

Üçüncü Taraf Uygulamaları Devre Dışı Bırakmayı Deneyin

Hata kodu 118 sorununun, bilgisayarınızda yüklü olan üçüncü taraf uygulamalardan kaynaklanma olasılığı vardır. Sorunu gidermek için aşağıdaki adımları izleyerek uygulamaları devre dışı bırakmayı deneyebilirsiniz.

Bu Yazımızda Okuyun :   Gamermarkt Güvenilir mi? (Şikayet) 2022

Adım1- Windows tuşu + R tuşlarına basarak Çalıştır iletişim kutusunu açın ve ‘msconfig’ yazın. Yeni bir pencere açmak için enter’a basın.

dım2- Şimdi, açılan pencerede, ‘hizmetler’ sekmesine gitmeli ve pencerenin sol alt kısmındaki ‘Tüm Microsoft hizmetlerini gizle’ adlı Microsoft hizmetleri seçeneğinin işaretini kaldırmalısınız.

Adım3- ‘Tüm Microsoft hizmetlerini gizle’ seçeneğinin işaretini kaldırdıktan sonra tümünü devre dışı bırak düğmesini seçin.

Adım4- ‘Başlangıç’ sekmesine gidin ve ‘Görev yöneticisini aç’ seçeneğini tıklayın.

Adım5- Şimdi, listelenen tüm uygulamaları arayın. Devre dışı bırakmak için uygulamalara sağ tıklayabilirsiniz.

Adım6- Listedeki tüm uygulamaları devre dışı bıraktıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatıp steam’i çalıştırabilirsiniz.

Son olarak, bu yöntemin 118 steam problemini çözüp çözmediğini kontrol edin. Ancak yine de mağaza sayfasını veya kitaplığı açamıyorsanız, sonraki yöntemi deneyebilirsiniz.

Bilgisayarınızda Bir Virüsten Koruma Taraması Çalıştırmayı Deneyin

Steam 118 hata kodu sorunu, bilgisayarınızdaki virüsler veya kötü amaçlı yazılımlardan kaynaklanıyor olabilir. Bu nedenle, bilgisayarınızı virüslere karşı tarayabilirsiniz. Bilgisayarınızı virüslere karşı taramak için bu adımları takip edebilirsiniz.

Adım1- Arama çubuğuna windows security yazın ve arama sonuçlarından üzerine tıklayın.

Bu Yazımızda Okuyun :   Team Liquid ScreaM Valorant Ayarları 2022

Adım2- Virüs ve tehdit koruması sekmesine gidin ve genişletilmiş bir liste almak için ‘tarama seçenekleri’ne tıklayın.

Adım3- Şimdi, tam tarama seçeneğine tıklayın ve şimdi tara’yı seçin, burada pencereler otomatik olarak PC’nizi Virüsler için tarar ve algılar.

Adım4- Son olarak, virüsü bilgisayarınızdan kaldırmak için gerekli işlemleri yapın ve bunun 118 steam sorununu çözüp çözemeyeceğini kontrol edin.

Yönlendiricinizi Ve Internet Bağlantınızı Kontrol Edin

Bazen, bir ağ sorununuz olduğunda veya internet hızınızın düşük olduğu durumlarda steam’de 118 hata koduyla da karşılaşabilirsiniz. Düşük veya zayıf internet bağlantısı, buhar istemcisi ile veritabanı arasında parazite neden olabilir. Ağ bağlantınızı düzeltmek için bu yöntemleri deneyebilirsiniz.

  • Güç kablosunu çıkarıp yeniden takarak yönlendiricinizi yeniden başlatabilirsiniz.
  • Durum denetimi, QoS, dinamik paket filtreleme veya UPnP gibi yönlendirici özelliklerini devre dışı bırakmayı deneyin.
  • En iyi menzili elde etmek için yönlendiricinizi yüksek bir yerde tutun.

Şimdi, bunun 118 steam hatasını çözüp çözemeyeceğini kontrol etmek için steam’i çalıştırabilirsiniz.

Çözüm

Yukarıdaki çözümlerin, bu Steam hata kodu 118 sorununu çözmenize yardımcı olabileceğini umuyoruz. Bu durumla başa çıkmak için başka yollar veya çözümler biliyorsanız, bize bildirin.

”Google
12 Beğen