Teknobu

Spotify Hata Kodu 4 Nasıl Onarılır Çözümü 2021


Spotify Hata Kodu 4 Nasıl Onarılır Çözümü 2021

Spotify Hata Kodu 4 Nasıl Onarılır Çözümü 2021

Spotify kullanırken karşınıza Spotify Hata Kodu 4 yazısı mı çıkıyor ? Spotify Hata Kodu 4 Nasıl Onarılır ve çözümü için bu yazımızı sonuna kadar okuyunuz.

Spotify’ı başlattığınızda ve en sevdiğiniz şarkıları dinlemeye hazır olduğunuzda, kafa karıştırıcı bir hata kodu 4 ve internet bağlantısı olmadığını söyleyen bir satır metin belirir. Bu oldukça can sıkıcı, ama endişelenmeyin. Yazıda, bu hatayı nasıl düzelteceğinizi adım adım göstereceğiz.

Spotify Hata Kodu 4’ün Sebepleri Nelerdir?

Spotify “hata kodu 4” mesajı, Spotify masaüstü istemcisinin sunucularına bağlanmasını engelleyen bir sorundur. Bağlantı olmadan, dosyaları önce PC’nize indirmeden müzik akışı yapamazsınız.

Bunun gibi bağlantı sorunları , yerel ağınıza bağlantısı kesilmiş bir WiFi veya Ethernet bağlantısından veya internet sunucusu sağlayıcınızdaki bir kesintiden kaynaklanıyor olabilir. Ayrıca, bazen DNS önbelleğini temizleyerek veya DNS sağlayıcılarını değiştirerek düzeltilebilen bir etki alanı adı sunucusu (DNS) sorununa da işaret edebilir.

Spotify, masaüstü uygulamasındaki sunucularına bağlanmak için 4070 numaralı TCP bağlantı noktasını kullanır, ancak başarısız olursa varsayılan olarak 443 ve 80 ortak web bağlantı noktalarına geri dönmelidir. 443 ve 80 numaralı bağlantı noktalarının herhangi bir yerel ağ güvenlik duvarı veya Windows Güvenlik Duvarı tarafından engellenmesi olası değildir çünkü bu, tüm internet erişimini engelleyecektir.

Bu Yazımızda Okuyun :   Spotify Çalma Listesi Silme Nasıl Yapılır ? 2021
Spotify Hata Kodu 4
Spotify Hata Kodu 4

Spotify Hata Kodu 4 Çözümleri

Spotify’daki 4 hata kodu genellikle antivirüs aracından kaynaklanır. Bu antivirüs aracı istemciyi engeller ve internet bağlantısını engeller.

Bu nedenle, 4 numaralı hata kodunu çözmek için bu sorun giderme yöntemlerini uygulayın.

Düzeltme 1: Farklı Bir DNS Kullanın

Bu hata kodunun ana nedeni, hatalı bir internet bağlantısıdır. İnternet bağlantısı Spotify sunucusunu kabul etmedi ve sonuç olarak, hata mesajıyla birlikte 4 hata kodu belirdi.

Bu durumdan kurtulmak için Kontrol Paneli bölümünden farklı bir DNS kullanmanız gerekir. Ardından, aşağıdaki bölümde belirtilen adımları izleyin.

 • Öncelikle Çalıştır penceresini açmak için aynı anda Windows + R tuşuna basın. Bundan sonra, Çalıştır kutusuna ‘ncpa.cpl’ yazın ve Kontrol Paneli Bölümü altındaki İnternet Bağlantı Ayarlarını başlatmak için Enter düğmesine basın.
 • Daha sonra, herhangi bir aktif Ağ Bağdaştırıcısına çift tıklayın ve ardından Özellikler seçeneğine tıklayın. Ardından, listeden İnternet Protokolü Sürüm 4’ü arayın.
 • IPv4’ü seçin ve ardından Özellikler seçeneğine tıklayın. Bundan sonra, Genel sekmesine tıklayın ve Özellikler bölümündeki düğmeyi ‘Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan’ seçeneğine getirin.
 • Daha sonra, tercih edilen DNS sunucusunu 8.8.8.8 olarak ayarlayın ve alternatif DNS sunucusu 8.8.4.4 olacaktır.
 • Değerleri doğrulayın ve değişiklikleri hemen uygulamak için Tamam düğmesine tıklayın.

Şimdi sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin. Aksi takdirde, sonraki çözüme geçin.

Düzeltme 2: Spotify Ayarlarında Proxy Türünü Değiştirin

Kullanıcılara göre, Spotify’ın proxy ayarını değiştirmek her zaman 4 numaralı hata kodunu çözmek için uygun bir yöntemdir.

Bu Yazımızda Okuyun :   İphone Aksesuar Desteklenmiyor Hatası Çözümü 2021

Genellikle hata kodunu çözen seçenek HTTPS’dir, ancak Otomatik Algılama da sıklıkla çalışır. Vazgeçmeden önce, sorunu çözmek için birden fazla girişi denemelisiniz. Bunu yapmak için aşağıdaki bölümde belirtilen adımları izleyin.

 • Her şeyden önce, masaüstünde bulunan Spotify simgesine çift tıklayarak açın. Şimdi, Ayarlar seçeneğini açın.
 • Daha sonra, Proxy türü seçeneğinin altındaki açılır menüyü tıklayın ve buradan seçeneği seçin. 
 • Daha sonra değişiklikleri uygulayın ve şimdi Spotify’daki 4 hata kodu artık mevcut değil.
Spotify Hata Kodu 4
Spotify Hata Kodu 4

Düzeltme 3: Antivirüs İstisnalarına Spotify Ekleme

Windows 10’daki Spotify hata kodu 4 , Spotify’ın internete düzgün şekilde bağlanmasını engellediği için genellikle antivirüs uyumsuzluğuna bağlıdır.

Hiçbir şey yardımcı olamazsa, virüsten koruma yazılımını cihazınızdan kaldırmanız gerekir. Yine de, antivirüs yazılımına istisna olarak Spotify yürütülebilir dosyasını eklemeniz gerekir. İşte bunu nasıl yapacağınız:

 • Başlangıçta, masaüstünüzdeki antivirüs yazılımını bulun ve Antivirüs kullanıcı arayüzünü başlatmak için üzerine çift tıklayın.
 • Daha sonra İstisna ayarını arayın. İstisna ayarları seçeneği, farklı antivirüs yazılımlarına göre farklı noktalarda mevcut olacaktır.
 • Bundan sonra, Ayarlar bölümünün altındaki Ek seçeneğine tıklayın. Şimdi Tehditler ve Dışlamalar seçeneğini seçin.
 • Ardından Hariç Tutulanlar’a tıklayın. Bundan sonra, Güvenilir Uygulamaları belirtin ve ardından Spotify yürütülebilir dosyasını ekleyin.
 • Son olarak, sistemi yeniden başlatın ve hata kodu 4’ün durumunu kontrol edin.

Düzeltme 4: Windows Güvenlik Duvarı Üzerinden Spotify Hatasını Düzeltin

Belirli sayıda kullanıcı, bazı uygulamaların Windows Güvenlik Duvarı tarafından engellenebileceğini bildirdi. Bu nedenle Spotify uygulaması internete bağlanmayacak.

Spotify’ın engelini manuel olarak kaldırmak için aşağıdaki bölümde açıklanan adımları izleyin.

 1. Öncelikle Başlat düğmesine basın ve ardından Kontrol Paneli bölümüne gidin. Daha sonra Sistem ve Güvenlik bölümüne tıklayın.
 2. Ardından, Windows Güvenlik Duvarı seçeneğine tıklayın ve ardından İzin Verilen Uygulamalar bölümünü seçin. Bu nedenle, listeden Spotify uygulamasını bulun ve kutuyu işaretleyin.
 3. Tamam düğmesine tıklayın ve ardından çalışıp çalışmadığını görün.
Bu Yazımızda Okuyun :   Netflix Video İndirme Kalitesi Nasıl Ayarlanır ?

Düzeltme 5: Antivirüs Yazılımını Kapatın

Ne yazık ki antivirüs yazılımı, internet bağlantısına erişmek için Spotify uygulamasını da engelliyor. Bu tür durumlarda, antivirüs yazılımını kapatmanız gerekir. Bunu yapmak için, aşağıda belirtilen adımlara bakın.

 • Virüsten koruma yazılımını başlatın ve ardından Ayarlar bölümüne gidin. 
 • Ardından antivirüs yazılımını Aç / Kapat’a tıklayın.

Virüsten koruma yazılımını devre dışı bıraktıktan sonra, Spotify virüsten koruma yazılımını başlatmayı deneyin ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Düzeltme 6: Spotify Uygulamasını Yeniden Yükleyin

Yukarıdaki bölümde bahsedilen tüm çözümler sorunu çözmediyse, Spotify uygulamasını kaldırmanız ve ardından yeni sürümle yeniden yüklemeniz gerekir.

 • Spotify uygulamasını kaldırmak için Başlat düğmesine basın ve ardından Kontrol Paneli bölümüne gidin.
 • Bundan sonra Programlar ve Özellikler bölümüne dokunun. 
 • Şimdi, listeden Spotify uygulamasını bulun ve üzerine sağ tıklayın.
 • Sistem ekranında bir açılır menü görünecektir. 
 • Listeden Kaldır seçeneğini seçin. Kaldırma işleminin tamamlanması biraz zaman alacaktır.

Bundan sonra, bir web tarayıcısı başlatın ve Spotify uygulamasının en son sürümünü indirin. Bunu yaptıktan sonra umarım artık Spotify uygulamasında herhangi bir hata mesajı almazsınız.

Kuşkusuz, bunlar Spotify hata kodu 4’ü çözmek için en iyi çözümlerdir .

”Google
13 Beğenmekten Vazgeç