Teknobu

Spotify Çapraz Geçiş (Crossfade) Nasıl Yapılır? 2021


Spotify Çapraz Geçiş (Crossfade) Nasıl Yapılır? 2021

Spotify Çapraz Geçiş (Crossfade) Nasıl Yapılır? 2021

Spotify ile crossfade yani spotify çapraz geçiş özelliği nasıl yapılır, nasıl kullanılır, nasıl ayarlanır sizlere bugün bunlardan bahsedeceğiz.

Spotify hizmeti, en sevdiğiniz müzik türlerini bir bilgisayarda veya mobil cihazda dinlemenizi sağlar. Normalde, Spotify’daki bir şarkı, bir başkası çalmadan önce tamamen biter. Kesintisiz bir müzik akışına sahip olmak istiyorsanız, “Crossfade” özelliğini kullanabilirsiniz. Bu seçenek, iki şarkıyı bir araya getirir ve daha akıcı bir dinleme deneyimi sağlayabilir.

Spotify Çapraz Geçiş (Crossfade) Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Spotify Çapraz Geçiş (crossfade) mükemmel bir özelliktir. Müziğinizin sürekli çalmasını istiyorsanız, ihtiyacınız olan özellik budur. Tıpkı bir DJ’in tüm şarkılarınızı çalması gibi. Çaldığın şarkının bitmek üzere olduğu gibi, bir sonraki şarkı yavaş yavaş geliyor. Bir sonraki şarkıya geçiş neredeyse mükemmel.

Bu Yazımızda Okuyun :   Yandex IMAP Ayarları Nasıl Yapılır? 2021

Spotify Çapraz Geçiş hakkında bilmeniz gereken tek şey, kusursuz bir geçiş için bir crossfade süresi ayarlayabileceğinizdir. Bu, çalma listenizin kulağa harika gelmesini sağlayacaktır. Mükemmel çapraz geçiş zamanlaması söz konusu olduğunda, bu size kalmış.

PC, iOS ve Android’de Spotify Crossfade Şarkıları Nasıl Etkinleştirilir ve Ayarlanır

Spotify Çapraz geçiş özelliğini hem PC, iOS hem de Android’de etkinleştirebilirsin. Bu nedenle, hangi cihazı kullanıyor olursanız olun, bu özelliği kolayca kullanabilirsiniz.

PC’de Spotify Crossfade’i Etkinleştirme ve Ayarlama

Aşağıdaki adımlar, PC’nizde Spotify çapraz geçişi nasıl etkinleştirip ayarlayabileceğinizi gösterecektir.

1. Adım Spotify’ı başlatın

Bilgisayarınızda Spotify’ı başlatın. Hesabınızı başlatmak için web sitelerinde oturum açabilir veya PC’nizde yazılımı açabilirsiniz.

Adım 2. Ayarlar’a gidin

Masaüstünüzde crossfade şarkılarını etkinleştirmek için ayarlara gitmeniz gerekir. Spotify profilinize gidin ve aşağı oku tıklayın. Açılır listeden Ayarlar’ı seçin.

Spotify Çapraz Geçiş
Spotify Çapraz Geçiş

3. Adım. Crossfade’i etkinleştirin

Ayarlar sayfasına girdikten sonra, Oynatma alanına ilerleyin. Crossfade şarkılarının karşısında bir düğme göreceksiniz. Yeşile dönene kadar kaydırın. Yeşile döndüğünde, Spotify crossfade şarkıları etkinleştirilir.

Spotify Çapraz Geçiş
Spotify Çapraz Geçiş

Adım 4. Saati Ayarlayın

Çubuğu kaydırarak tercih ettiğiniz çapraz geçiş süresini ayarlayabilirsiniz. Zamanı artırmak için sağa kaydırabilirsiniz. Zamanı azaltmak için sola kaydırabilirsiniz.

Bu Yazımızda Okuyun :   COVID-19 Sırasında Evden Çalışmanın 5 Etkili Yolu
Spotify Çapraz Geçiş
Spotify Çapraz Geçiş

İOS’larda Spotify Çapraz Geçişi Etkinleştirme ve Ayarlama

Aşağıdaki adımlar, iOS’ta Spotify crossfade’i etkinleştirip ayarlayabileceğinizi gösterecektir.

Adım 1. Ana Sayfaya Git

Spotify uygulamasını başlatın. Başlattıktan sonra, otomatik olarak Ana sayfadasınız.

Adım 2. Ayarlar’a gidin

İmlecinizi ekranın sağ üst tarafına getirin. Orada bir dişli simgesi göreceksiniz. Dişli simgesine tıklayın. Ayarlar sayfası görünecektir.

Adım 3. Oynatmayı Seçin

Sayfayı aşağı kaydırın ve Oynatma’yı arayın. Oynat’a tıklayın. Spotify crossfade’i etkinleştirmek için gezinme burada biraz farklı. Etkinleştirmek için düğmeyi bulamazsınız. Bunun yerine, ekranın alt kısmındaki Otomatik Oynat düğmesine tıklayabilirsiniz.

Adım 4. Çapraz geçişi ayarlayın

Oynatma sayfasına geldiğinizde çapraz geçiş kaydırıcısını göreceksiniz. İmlecinizi alın ve kaydırıcıyı tercih ettiğiniz saate sürükleyin.

Android’de Spotify Crossfade’i Etkinleştirme ve Ayarlama

Aşağıdaki adımlar, Android’de Spotify crossfade’i nasıl etkinleştirip ayarlayacağınızı gösterecektir.

1. Adım Spotify’ı başlatın

Uygulamayı başlatmak için ekrandaki Spotify simgesine tıklayın. Otomatik olarak Ana sayfada olacaksınız.

Adım 2. Dişli Simgesini Bulun

Ekranınızdaki dişli simgesini bulun. Bunu ekranın sağ üst tarafında bulacaksınız. Dişli simgesine tıklayın.

Adım 3. Oynatmayı Arayın

Oynatmayı ekranda kolayca göreceksiniz. Özlemeyeceksin. Tıpkı iPhone’unuzdaki arayüz gibi, onu etkinleştirmek için bir düğme bulamazsınız. Bunun yerine, biraz aşağı kaydırmanız ve Otomatik Oynat’a tıklamanız gerekir.

Bu Yazımızda Okuyun :   Discord Rota Yok Hatası Nasıl Düzeltilir ? 2021

Adım 4. Zamanı Ayarlayın

Çapraz geçiş kaydırıcısını hemen göreceksiniz. Şarkılar arasındaki saniye sayısını ayarlamak için kaydırıcıyı tercih ettiğiniz zamana sürüklemeniz yeterlidir.

image 91
Spotify Çapraz Geçiş

Sonuç

Parçalar arasında kusursuz geçişlere sahip harika çalma listeleri oluşturmak mümkündür. Spotify uygulamasındaki crossfade özelliğini kullanmayı sizlere anlattık.

Oynatma listenizdeki parçalar arasında geçiş nasıl? Bunu umursuyor musun? Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

”Google
6 Beğen