Teknobu

Spotify Blend Nasıl Yapılır? 2021


Spotify Blend Nasıl Yapılır? 2021

Spotify Blend Nasıl Yapılır? 2021

Spotify Blend Nasıl Yapılır? Spotify Blend Nasıl Oluşturulur, Spotify Blend ile çalma listesi nasıl oluşturulur? İşte tüm detaylar.

Spotify’ın yeni Blend çalma listesi özelliğini bulmak ve kendiniz ve bir arkadaşınız için mükemmel bir çalma listesi oluşturmak istiyor ancak nereye bakacağınızdan emin değilseniz, yalnız değilsiniz. Uygulamayı yakın zamanda başlatırken bu özellik için bir açılır pencere görmüş olabilirsiniz, ancak bulması zor olabilir. Blend çalma listeleri ve bunları Spotify’da nasıl oluşturacağınız hakkında bilmeniz gereken her şey burada. işte Spotify Blend Nasıl Yapılır? ile ilgili yazımız.

Blend Çalma Listesi Nedir?

Spotify Blend Nasıl Yapılır
Spotify Blend Nasıl Yapılır

Blend, Spotify’ın iki kullanıcının en son müzik zevklerini birleştiren ve günlük olarak değişen paylaşılan bir çalma listesi oluşturmasına olanak tanıyan yeni bir özelliğidir. Blend çalma listenize her iki hesapta da erişilebilir ve Spotify’ın kişiselleştirme algoritması, her bir dinleyicinin aktardığı şeye bağlı olarak şarkı koleksiyonunu günlük olarak değiştirir.

Biriyle şarkı şarkı bir çalma listesi oluşturmak eğlenceli olsa da, otomatik olarak değişen bir çalma listesine sahip olmak sizi çok fazla efordan kurtarır.

Siz ve bir arkadaşınız bir Blend çalma listesi oluşturduğunuzda, müzik zevklerinizin ne kadar benzer olduğunu bilmenizi sağlayan bir tat eşleştirme puanı ve Spotify’ın yıl boyunca gözden geçirilen Wrapped çalma listesine benzer birkaç şık Infographics verilecektir. sosyal medyada paylaşın.

Bu Yazımızda Okuyun :   İphone 11 Kamera Ayarları Nasıl Yapılır? 2022

Spotify Blend Nasıl Yapılır?

Spotify’daki bu özel çalma listesi seçenekleri zaman zaman hareket eder ve nereye bakacağınızı bilmiyorsanız bulmanız zor olabilir. Yine de birkaç adım aşağı indikten sonra, bir Blend çalma listesi oluşturmak basittir.

  1. Spotify uygulamasını mobil cihazınızda başlatın (bu özellik şu anda masaüstünde mevcut değildir) ve ekranın alt kısmındaki “Ara” sekmesine dokunun.
  2. “Sizin için yapıldı” düğmesini bulun ve dokunun. Bu seçeneğin bulunduğu yer, Spotify’ın neyi tanıttığına bağlı olarak zaman zaman değişebilir, ancak genellikle “Tümüne göz at” başlığının üst kısmına yakın bir yerde bulabilirsiniz.
  3. Boş bir çalma listesi açmak için “Karıştır” albüm kapağına dokunun. Bu seçenek şu anda “Sizin İçin Yapıldı” başlığı altında ön planda yer alıyor, ancak daha sonra bulmak için aşağı kaydırmanız gerekebilir.
  4. Spotify, çalma listesine başka bir kullanıcıyı davet etmenizi ister. Spotify uygulamasında mesajlaşma çerçevesi yoktur, bu nedenle “Davet Et”e dokunduğunuzda, daveti kısa mesajla, Facebook Messenger aracılığıyla, e-postayla vb. göndermeniz istenecektir.
  5. Arkadaşınızın bu mesajdaki Spotify uygulamasını açacak ve Blend çalma listenize katılmak isteyip istemediğini soracak olan bağlantıya tıklaması gerekiyor. Katıl’a dokunduklarında, gerisi otomatiktir – her iki kullanıcının en son yayınlanan şarkılarının bir karışımını içeren 50 şarkılık bir çalma listesi hemen oluşturulacaktır.
Bu Yazımızda Okuyun :   Spotify Premium 3 Ay Ücretsiz Nasıl Kullanılır? 2021

Bir arkadaşınızla bir Blend çalma listesi oluşturduğunuzda, kitaplığınıza kaydettiğiniz diğer tüm çalma listeleriyle birlikte görünecektir. Ayrıca yukarıdaki adımları izleyerek “Sizin için üretildi” bölümüne giderek tüm Blend çalma listelerinizi görüntüleyebilirsiniz.

Spotify Blend Nasıl Yapılır
Spotify Blend Nasıl Yapılır
”Google
1 Beğenmekten Vazgeç