Teknobu

Şakşuka Şarkısını Kim Söylüyor? (Güncel Bilgi) 2022


Şakşuka Şarkısını Kim Söylüyor? (Güncel Bilgi) 2022

Şakşuka Şarkısını Kim Söylüyor? (Güncel Bilgi) 2022

Şakşuka Şarkısını Kim Söylüyor? Son zamanlarda şakşuka şarkısını kimin söylediği araştırılıyor. Peki şakşuka şarkısı kimin hangi sanatçıya ait işte tüm detayları

Şakşuka şarkısı kimin hangi sanatçının eseridir? Şakşukayı söyleyen sanatçının adı nedir? Şakşu hakkında merak edilen tüm soruların cevaplarını burada paylaştık.

Şakşuka Şarkısını Kim Söylüyor?

Şakşuka Şarkısını Kim Söylüyor
Şakşuka Şarkısını Kim Söylüyor

Şakşuka Şarkısını Tarık Mengüç 17 Ocak 1969; İstanbul Türk şarkıcı, söz yazarı. 2004’te yayınlanan Şakşuka adlı albümünde seslendirdiği ve albümle aynı isimi taşıyan şarkıyla çıkış yapmıştır.

Survivor ünlüler kadrosunda yer alan Tarık Mengüç’ü Tüm Türkiye şakşuka şarkısı ile tanıdı. 2006 yılında çıkardığı albüm ile adeta yıldızı parlayan Tarık Mengüç Survivor’da olgun kişiliği ile dikkat çekiyor. Sakin bir mizacı olan Tarık Mengüç beyefendiliğini her zaman koruyor. Haksızlığa karşı çok fazla tahammülü olmayan Tarık Mengüç yarışmalarda çok üst düzey bir performans sergilemese de zaman zaman kazandığı oyunlarla takımına destek oluyor.

TARIK MENGÜÇ KİMDİR?

Tarık Mengüç 17 Ocak 1969; İstanbul Türk şarkıcı, söz yazarı. 2004’te yayınlanan Şakşuka adlı albümünde seslendirdiği ve albümle aynı isimi taşıyan şarkıyla çıkış yapmıştır.

Bu Yazımızda Okuyun :   Esnaflara Verilen Hibe Desteğinin Başvuru Tarihi Uzatıldı

Askerlik görevini, İzmir Ege Ordu komutanlığı ve Denizli ordu evinde yaptı. Tarık Mengüç, müzik hayatına önce atılmadan hayatını devam ettirebilmek için; mobilya tasarımcısı ve cilacılık, seramikçilik, çakmakçılık, düğün salonlarında şarkı söylemek gibi işler de çalıştı.

İlk bestesi “Nazar değmesin” adlı eseridir. Daha önce, Sibel Can’a “Hey Adamım”, Seda Sayan’a “Ben Sana Demedim mi”, davut güloğlu’na “Katula Katula”, Çılgın Sedat, Betül Çağlar, Ayça Tekindor’a “Degaje” gibi birçok ünlü isme bestesini veren Tarık Mengüç ‘sanatsal’ şarkılar yaptığını söylüyor. En son bestesi “Yıkılıyor” Madonna Ayça’nın albümünde çıkış parçası olarak yer almaktadır.

”Google
1 Beğenmekten Vazgeç