Web Analytics
Teknobu

Saç Boyası Numaraları ve Renkleri Ne Anlama Gelir? 2022
Saç Boyası Numaraları ve Renkleri Ne Anlama Gelir? 2022

Saç Boyası Numaraları ve Renkleri Ne Anlama Gelir? 2022

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda sizlere 2022 yılında en güncel bilgilerle Saç Boyası Numaraları ve Renkleri Ne Anlama Gelir? bunu açıkladık.

Her kadın saç rengi sonucunun dilediği gibi olmasını ister. Ancak renk sonucu her zaman başarılı olmaz ve saç renginde istenmeyen bir renk tonu olabilir. Saç rengini doğru seçmek için saç boyası numaralarını ve renklerini iyi bilmek gerekiyor. Peki Bu sayılar ne anlama geliyor? Okumaya devam edin.

Süpermarkette kutu boyası reyonunda ilerlediğinizde her kutunun yalnızca bir renk adının değil, aynı zamanda bir dizi sayının da bulunduğunu göreceksiniz. Bunların sadece seri kodlar veya bir tür karmaşık dahili sıralama sistemi olduğunu düşünebilirsiniz, ancak size bu saç rengi numaralarının aslında her saç boyasının tonunu belirlediği söyleyebilirim.

Aslında çoğu saç rengi markası, saç rengini dünya çapında sınıflandıran sayısal bir sistem olan Uluslararası Renk Tablosuna (ICC) abonedir. Karmaşık görünüyor, ama aslında oldukça basit; daha fazlasını öğrenmeye hazır mısın?

Saç Boyası Numaraları ve Renkleri Ne Anlama Gelir?

Saç Boyası Numaraları ve Renkleri
Saç Boyası Numaraları ve Renkleri

Aşağıda sizlere detaylı olarak bu numaraların ne anlama geldiğini detaylı bir şekilde anlatmaya çalıştım.

Saç boyamın kutusunda neden bir numara var?

Saç rengi numaraları, saç boyasının birçok farklı rengini ve tonunu açıklayan benzersiz kodlardır. Bu rakamlar dünya çapında aynıdır. RAL renk şemasıyla karşılaştırabilirsiniz. İyi anlıyorsanız, bir renk numarası saç renginizi seçmenize yardımcı olacaktır! 

Saç rengi seviyeleri: Açık ve Koyu

Saç rengi dünyasında, saçınız sadece açık veya koyu olarak tanımlanmaz; bunun yerine bir derinliği veya bir “seviyesi” vardır. Düzeyler, 1’i siyah ve 10’u en açık sarışın olmak üzere 1 ile 10 arasında değişir. Bu numaralar, saç renginizi düşük bir sayıdan (daha koyu bir renk) yüksek bir sayıya (daha açık bir renk) getirdikleri anlamına gelir.

Saç Boyası Numaraları ve Renkleri
Saç Boyası Numaraları ve Renkleri
  • 10 : En açık sarışın
  • 9 : Çok hafif sarışın
  • 8 : Açık sarı
  • 7 : Orta sarışın
  • 6 : koyu sarışın
  • 5 : Açık kahverengi
  • 4 : Orta kahverengi
  • 3 : koyu kahverengi
  • 2 : En koyu kahverengi
  • 1 : Siyah

Farklı markaların aynı renk tonu için farklı isimler kullanabileceğini, ancak sayının benzer bir seviyeyi göstermesi gerektiğini unutmayın.

”Google
9 Beğenmekten Vazgeç