Web Analytics
Teknobu

En İyi Evde Saç Açıcı Nasıl Yapılır? 2022
En İyi Evde Saç Açıcı Nasıl Yapılır? 2022

En İyi Evde Saç Açıcı Nasıl Yapılır? 2022

Bu yazımızda bugün sizlere en iyi evde saç açıcı nasıl yapılır yöntemlerinden bahsedeceğiz. Evde saçınızı açmak için uygulayabileceğiniz doğal yöntemler burada.

Evde saç renginizi nasıl açabilirsiniz. Bu makalemizde saç rengini biraz daha açmak isteyenler için nasıl yapacağınıza dair bir kaç yöntemlerden oluşuyor. İşte en iyi evde saç açıcı nasıl yapılır görelim.

En İyi Evde Saç Açıcı Nasıl Yapılır? 2022

Evde Saç Açıcı Nasıl Yapılır
Evde Saç Açıcı Nasıl Yapılır

Saç renginizi açmak ve daha parlak bir saça sahip olmak için yapılması ihtiyaç duyulan bazı doğal yöntemler vardır. Bu yöntemler yardımıyla kuaföre yada kozmetik ürünlere para vermeden kendi saçlarınızı istediğiniz açıklığa kavuşturabileceksiniz. Saç köklerine ve uçlarına zarar vermeden yalnız rengini açan doğal şekilleri aşağıda sıraladık.

1. Papatya Suyu ile Saç Rengi Açma

Evde Saç Açıcı Nasıl Yapılır
Evde Saç Açıcı Nasıl Yapılır

Evde saç açma yöntemleri içinde etkili yöntemlerden biri papatya suyudur. Fazlaca eski zamanlardan beri doğal saç açıcı olarak kullanılan papatya suyu, saçları besler ve doğal bir parlaklık kazanmasını sağlar. Saçlara altın sarısı parlaklığı kazandıran papatya suyu bununla birlikte saçları baştan uca besler.

Malzemeler:

1 tatlı kaşığı kuru ya da yaş papatya
1/2 su bardağı limon suyu
1 tatlı kaşığı toz tarçın
1 tatlı kaşığı bal
1 tatlı kaşığı zeytinyağı

Hazırlanışı:

Kaynamış 1 bardak suya kurutulmuş papatya ilave edin ve otuz dakika kadar kaynatın. Ondan sonra elinizdeki öteki malzemeleri de ilave ederek bir süre dinlenmesini bekleyin. Kazandığınız bu karışımı bir sprey şişesine boşaltıp kullanmanız daha etkili netice almanızı elde edecektir. Saçlarınıza uyguladığınız karışımın iyice saçlarınıza nüfuz etmesi için bir süre beklemeye alın ve ondan sonra saçlarınızı hafifçe şampuan ile sudan geçirin. Etkili netice almak için bu yöntemi birkaç kez uygulamanız gerekir.

Papatya suyunu saçınıza istediğiniz şekilde uyguladıktan sonrasında balkona yada bolca güneş alan bir yere çıkarak saçınızın güneşte kurumasını bekleyiniz. Bu süreçte saçınızı belli aralıkla taramanızı tavsiye ederiz. Böylece papatya suyu saçınıza daha iyi yayılacağı şeklinde tüm saçınız eşit oranda kuruyacak ve rengi açılacaktır.

Papatya suyunun saçlara herhangi bir zararı söz mevzusu değildir. Aksine saçları ve saç köklerini besleyerek gürleşmesini sağlar. Saçlara naturel bir ışıltı ve parlaklık kazandıran papatya suyunu iki günde bir saçlarınıza uygulayarak güneşte kurutabilirsiniz. Bu işlemi istediğiniz sarılığı elde edene kadar tekrarlayabilirsiniz.

2. Elma Sirkesi ile Saç Rengi Açma

Evde Saç Açıcı Nasıl Yapılır
Evde Saç Açıcı Nasıl Yapılır

Elma sirkesinin yararları nerede ise hepimiz tarafınca bilinmektedir. Doğal saç açıcılardan bir diğeri olan elma sirkesi, saç bakımında oldukça mühim bir yere haizdir. Saç renginin açılmasını sağlamış olduğu şeklinde kepek problemini giderir ve saçların daha yumuşak olmasını sağlar. Bundan dolayı elma sirkesini duşta durulanma suyuna ilave ederek kepek, kaşıntı ve kuruluk şeklinde çeşitli saç problemlerin ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz.

Hazırlanışı:

Her duşta durulanma suyuna sirke ilave ederek saç renginizin naturel bir halde açılmasını sağlayabilirsiniz. Sadece sirkenin kokusundan rahatsız oluyorsanız sirkeli su karışımına birkaç damla lavanta yağı damlatabilirsiniz. Bu işlemi tertipli olarak uyguladığınızda saçlarınızın daha yumuşak, parlak, kepeksiz, canlı ve kuvvetli bulunduğunu görmüş olacaksınız. En önemlisi ise saçlarınız artık istediğiniz renge kavuşacaktır.

3. Bal ve Zeytinyağı ile Saç Açma

main qimg 9c4411fdf4578b84c070d759bbdbd001

Bal ve zeytinyağı ayrı ayrı şifa deposu olup, mutfaklardan alternatif tıpa kadar pek fazlaca alanda kullanılmaktadır. Naturel saç açıcı denilince akla ilk gelen yöntemlerden bir diğeri ise bal ve zeytinyağı karışımıdır. Yarım bardak zeytinyağına yarım bardak bal ilave ederek elde edeceğiniz bu karışım hem saç renginizin açılmasını sağlayacak hem de daha parlak ve sıhhatli bir görünüm kazandıracaktır.

Hazırlanışı:

Yarım bardak zeytinyağı ve yarım bardak balı karıştırdıktan sonrasında nemli olan saçınıza eşit oranda sürünüz. Ek olarak kazanmış olduğunuz karışımı saçınızın uç bölgelerine sürerek ombre tesiri yaratabilirsiniz. Sadece bal ve zeytinyağının saçınıza iyice işlemesi gerekiyor. Otuz dakika bekledikten sonrasında saçınızı durulayabilirsiniz. Bu işlemi birkaç gün aralıklarla tekrarlayabilirsiniz.

”Google
16 Beğenmekten Vazgeç