Teknobu

PUBG Mobile Hassasiyet Ayarları 2021


PUBG Mobile Hassasiyet Ayarları 2021

PUBG Mobile Hassasiyet Ayarları 2021

PUBG Mobile Hassasiyet Ayarları ; Hassasiyetinizi ayarlamak, nişan alma yeteneğini geliştirmede çok yardımcı olur. Nişangahı işaret etmek, PUBG gibi savaş oyunlarında kazanılacak ana bileşendir. Bu nedenle, Pubg mobile hassasiyeti ayarlarını ayarlayarak ve oyun deneyiminizi önemli ölçüde iyileştirerek hedeflemeyi iyileştirmek için doğru önlemleri burada tartıştık.

PUBG Mobile Hassasiyet Ayarları Nişan almak, oyununuzu geliştirmek ve kazanmak için son derece önemlidir. Oyuncu, nişan almadan hedefe vuramayacağından, silah içeren herhangi bir oyunu kazanmak için hedefinizi doğru yapmak gereklidir. PUBG ve Fortnite gibi atış oyunları çoğunlukla nişan almaya dayalıdır. Bu oyunlar, tek bir yavaş adım olarak nişan almak ve hedef almak için hızlı hareketlilik gerektirir ve yanlış bir amaç karakterin hayatını alabilir. Sonuçta, bu tür oyunlarda kazanan, oyunun sonuna kadar hayatta kalan oyuncudur.

PUBG Mobile Hassasiyet Ayarları Oyuncuların nişan alma konusunda sorun yaşadığı zamanlar vardır ve bu çoğunlukla kötü hassasiyet ayarlarından kaynaklanmaktadır. Bu yüzden kaydırmaya devam edin ve nasıl daha iyi nişan alacağınızı öğrenin ve oyununuzu geliştirmek için hassasiyeti ayarlayın.

PUBG Mobile Hassasiyet Ayarları ?

Pubg, tüm dünyada milyonlarca insanın kullandığı ve oyuncuların en sevdiği oyun haline geldi. Savaşın gerçekten acımasız olabileceği şiddetli bir oyundur. Hedefleme ve hedefleme alanındaki birçok becerinin yanı sıra çok sayıda hızlı oyun becerisi gerektirir.

PUBG Mobile Hassasiyet Ayarları
PUBG Mobile Hassasiyet Ayarları

Kazanan, oyunun sonuna kadar hayatta kalması esasına göre belirlenir. Yani, rakiplerini kazanmak için hedeflemek ve vurmak için bu oyunun her yerinde rakipler var. Bu oyunun şiddeti ve vahşeti, bu oyunu kazanmak için süper hızlı olmayı hedeflemenin gereklerini yerine getiriyor ve beceriler bunu yapmanın tek yolu değil. 

Bu Yazımızda Okuyun :   Team Liquid ScreaM Valorant Ayarları 2022

İşte PUBG’de daha iyi nişan alıp ateş etmenize ve genel oyun deneyiminizi geliştirmenize yardımcı olacak bazı püf noktaları ve ipuçları:

1. Hassasiyeti ayarlayın

5
PUBG Mobile Hassasiyet Ayarları

Daha iyi nişan alma yeteneklerine yönelik ilk ve en önemli adım, oyun ayarlarında doğru hassasiyeti ayarlamaktır. PUBG mobile’ın hassasiyet seçeneğine gidin ve gereksinimlerinize ve becerilerinize göre ayarlamalar yapın. Bu makalede daha fazla yapılması gereken en iyi hassasiyet ayarlamalarını da açıkladık. Böylece bunları da takip edebilirsiniz.

Yaptığınız ayarlamaları test etmek, eğitim modu aracılığıyla veya doğrudan oyun oynayarak da mümkündür. Öyle ya da böyle, doğru ayarlamalar her zaman son derece yararlı olduğunu kanıtlayacaktır.

2. Nişan alma yardımını etkinleştirin

How to adjust sensitivity to improve aim in PUBG and Fortnite aim assist
PUBG Mobile Hassasiyet Ayarları

PUBG’nin sunduğu çok faydalı bir nişan alma özelliği, amaç yardımıdır. Bu özellik, daha iyi hedeflemenize yardımcı olabilecek hedefleme konusunda yardım sağlar. Yanlış hedefi otomatik olarak düzeltir ve en az hasarı sağlar.

Bu özellik sayesinde önemli dövüşler kolaylaşıyor. Bununla birlikte, oyun stresini hissetmekten ve her şeyi kendi başınıza kontrol etmekten hoşlanıyorsanız, bu unsurları ortadan kaldırdığı için bu özellik sizin için olmayabilir. Ancak işin iyi tarafı, en nihayetinde oyunu kazanma ve en çok ihtiyaç duyulan kısım olan tavuk yemeği yeme şansınızı artırır.

3. Artı işaretinin konumunu ayarlayın

How to adjust sensitivity to improve aim in PUBG and Fortnite crosshair
PUBG Mobile Hassasiyet Ayarları

Nişan almak için bir başka önemli faktör de artı işareti yerleştirmedir. Oyuncular bazen yerde veya rakibin vücudunun etkisiz bir yerinde şut atarak önemli atışları kaçırırlar. Bu tür hatalar, ayarlamalar artı işareti konumuna değiştirilerek ve vesikalıklar yapılarak değiştirilebilir. Düşmanın kafasına ateş etmek, tek atışta daha fazla hasar verir. 

Bu Yazımızda Okuyun :   Standoff 2 Bedava Promo Code Türkiye (Güncel) 2021

Mükemmel kafadan çekim elde etmek için düz bir yüzeyde 90 derecelik bir açıyla çekim yapmak en iyisidir.

4. Jiroskopu getirin

How to adjust sensitivity to improve aim in PUBG and Fortnite gyroscope 1
PUBG Mobile Hassasiyet Ayarları

Jiroskobun mükemmel hassasiyet ve yetersizlik ayarları ile nişan alma daha büyük ölçüde geliştirilebilir. Oyuncular, jiroskopla baş parmaklarını ve parmaklarını zorlamadan nişan alabilir ve atış yapabilirler.

Jiroskop, oyuncuya en iyi nişan alma yönlerini sunmak için ekranın yönünü ve döner hareket kabiliyetini kullanır. Bunu kullanın ve nişan almada gelişmeyi göreceksiniz.

Pubg için en iyi hassasiyet ayarları

Artık PUBG’de daha iyi nişan almak için hangi teknikleri kullanacağınızı bildiğinize göre, PUBG için en iyi hassasiyet ayarlarının hangileri olduğunu öğrenmenin zamanı geldi. Bu ayarlar aşağıdaki noktaların yardımıyla açıklanmıştır:

1. Kamera Hassasiyeti

How to adjust sensitivity to improve aim in PUBG and Fortnite Camera Sensitivity
PUBG Mobile Hassasiyet Ayarları

Mobil hassasiyet bölümünde karşılaşacağınız ilk ayarlanabilir ayar kamera duyarlılığıdır. Kamera hassasiyetini ayarlayarak oyun görünümünüzü ayarlarsınız.

Oyunda oyuncunun hızının farklı yönlere bakması temelde çok önemlidir. TPP (Üçüncü Kişi Perspektifi) ve FPP (Birinci Kişi Perspektifi) kamera hassasiyetinin varsayılan ayarları da birçok kullanıcı için iyi çalışabilir. Ancak aşağıdaki gibi ayarlamalar yapılabilir:

 • Kamera:% 95-100
 • TPP:% 95-100
 • FPP:% 70-75

2. Kamera + Kapsam Ayarları

How to adjust sensitivity to improve aim in PUBG and Fortnite Camera
PUBG Mobile Hassasiyet Ayarları

Kameranın hassas ayarlarının yapılması, oyundaki etrafa bakma hassasiyetini etkileyecektir. Bu nedenle, temelde kameranın daha yüksek hassasiyete ayarlanması, oyundaki görünüş hassasiyetini düşürecektir.

Bu ayardaki bir hata, oyundaki son performansınıza zarar verebilir. Bu nedenle, bir denge oluşturmak en iyisidir ve bu denge aşağıdaki değerleri ayarlayarak sağlanabilir:

 • Kapsamsız TPP:% 95-100
 • Kapsamsız FPP:% 85-90
 • Red Dot, Holografik, Nişan Alma Yardımı:% 50-55
 • 2x Kapsam:% 30-35
 • 3x Kapsam:% 20-25
 • 4x Kapsam, VSS:% 15-18
 • 6x Kapsam:% 10-13
 • 8x Kapsam:% 10-13
Bu Yazımızda Okuyun :   Valorant Yeni Karambit Bıçağı (Tüm Detayları) 2021

3. Aşağı Görüş (ADS) hassasiyeti

How to adjust sensitivity to improve aim in PUBG and Fortnite Aim down sight sensitivity
PUBG Mobile Hassasiyet Ayarları

ADS veya aşağı nişan alma hassasiyeti, hedefi geliştirmenize yardımcı olacak başka bir ayarlanabilir ayardır. Temel olarak, neden ateş etmek veya ateş etmek için sahip olacağınıza karar verir. ADS için doğru ayarlar, düşmanlarınızı ve rakiplerinizi daha hızlı almanıza yardımcı olacaktır. En iyi sonuçları elde etmek için bunu şu değerlere ayarlayın:

 • Kapsamsız TPP:% 95-100
 • Kapsamsız FPP:% 85-90
 • Red Dot, Holografik, Nişan Alma Yardımı:% 55-60
 • 2x Kapsam:% 37-42
 • 3x Kapsam:% 30-35
 • 4x Kapsam, VSS:% 25-30
 • 6x Kapsam:% 20-23
 • 8x Kapsam:% 10-13

4. Jiroskop

How to adjust sensitivity to improve aim in PUBG and Fortnite Gyroscope
PUBG Mobile Hassasiyet Ayarları

Jiroskobun faydalarından ve doğru hassasiyet ayarlarıyla en iyi nasıl çalıştığından daha önce bahsetmiştik. Jiroskop yardımıyla ekranınızdaki en iyi hareketleri takip edebilir ve aşağıdaki ayarlarla en iyi hareketliliğe sahip olabilirsiniz:

 • Kapsamsız TPP:% 95-100
 • Kapsamsız FPP:% 95-100
 • Red Dot, Holografik, Nişan Alma Yardımı:% 90-95
 • 2x Kapsam:% 120-125
 • 3x Kapsam:% 60-65
 • 4x Kapsam, VSS:% 50-55
 • 6x Kapsam:% 40-45
 • 8x Kapsam:% 30-35

Bu 4 ayarlanabilir hassasiyet ayarını takip edin ve nişan alma ve hedefleme oyununuzun nasıl geliştirildiğini görün. Bunları ayrıca hızlı bir maçta veya bir Takım Ölüm Maçında test edebilir ve ayrıca bu ayarları istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Dört Parmak Ayarı Kullanın

PUBG’de oyuncular oyunu kontrol etmek için genellikle baş parmaklarını kullanırlar. Ancak bazen oyunu baş parmakla kontrol etmek zorlaşır. Oyunun bazı işlevlerine erişimde engeller yaratır. Bu sorunu hafifletmek için oyuncular oyunda 4 parmak ayarını kullanmalıdır.

PUBG, 4 parmak kurulumunu kullanma seçeneği sunar. Hassasiyet seçeneğinde kendi kontrollerinizi oluşturabilir ve özelleştirebilirsiniz.

4 parmak kontrolü, oyunda serbest bir el sağlar. Kontrollerle aynı anda çoklu atış yapabilir, yükleyebilir ve nişan alabilirsiniz. Engel faktörünü ortadan kaldıracaktır.

”Google
33 Beğenmekten Vazgeç

Yapılan Yorumlar