Teknobu

Programlama için En İyi Dizüstü Bilgisayar Nasıl Seçilir? 2020


Programlama için En İyi Dizüstü Bilgisayar Nasıl Seçilir? 2020

Programlama için En İyi Dizüstü Bilgisayar Nasıl Seçilir? 2020

Bir programcı veya geliştirici olarak piyasada bulunan binlerce dizüstü bilgisayardan en iyi dizüstü bilgisayarı seçmek gerçekten kafa karıştırıcı hale geliyor. Programlamaya yeni başlayan bir kişi için daha da zorlaşıyor.

Aşağıda, herhangi bir programlama teknolojisi üzerinde çalışmak için mükemmel bir dizüstü bilgisayar seçmenize yardımcı olacak bazı önemli noktaları paylaştım.

Programlama için En İyi Dizüstü Bilgisayar Nasıl Seçilir?

Olması Gereken Ram Boyutu Nedir ?

Bakmanız gereken ilk en önemli şey. 8 GB RAM’e sahip bir dizüstü bilgisayar ideal bir seçimdir, ancak alabiliyorsanız 16 GB RAM en iyi seçim olacaktır. Bütçeniz çok düşükse, 4 GB RAM ile de çalışabilirsiniz.

İnanın bana düşük performanslı bir makinede çalışmak berbat. Daha önce 4GB RAM ile bir dizüstü bilgisayarda android uygulama geliştirme yapıyordum. Çok sinir bozucuydu çünkü her şey çok yavaş çalışıyor.

Bu yüzden bir mobil uygulama geliştiricisi iseniz size 16 GB RAM dizüstü bilgisayar tavsiye ederim.

En İyi Seçim: 16GB RAM

İdeal Seçim: 8GB RAM

Düşük Bütçe Seçimi: 4GB RAM

Olması Gereken İşlemci Nedir ?

Bu Yazımızda Okuyun :   Google Adsense İle Para Kazanmak - Google Adsense Nedir ? 2021

Programlama için bir dizüstü bilgisayar seçerken iyi işlemci ve RAM en yüksek önceliğiniz olmalıdır. Bir programcı veya geliştirici olarak çoklu görev yapmamız gerekir. Programlama veya geliştirme yaptığımda, birkaç sekme açılmış bir tarayıcıyla birlikte birkaç IDE açmam gerekiyor. Bu amaçla iyi bir işlemci gereklidir.

İ5 işlemcili bir dizüstü bilgisayar ideal bir seçimdir. Eğer büyük bir bütçeniz varsa i7 işlemci ile alabilirsiniz ve düşük bütçe için i3 işlemci ile alım sizin için ideal bir seçim olacaktır.

En İyi Seçim: i7 İşlemci

İdeal Seçim: i5 İşlemci

Düşük Bütçe Seçimi: i3 İşlemci

Olması Gereken Grafik kartı ?

Oyun geliştirme veya yüksek grafikle ilgili bazı işler yapmadığınız sürece grafik kartını entegre etmek gerekli değildir. Ama bir oyun geliştiricisiyseniz, o zaman harici grafik kartı olan bir dizüstü bilgisayar ile almalısınız.

En İyi Seçim (Özellikle Oyun Geliştiricileri İçin): Harici Grafik Kartı (2GB veya 4GB)

İdeal ve Düşük Bütçe Seçimi (Diğer Geliştiriciler İçin): Entegre Grafik Kartı

Olması Gereken Depolama ( Harddisk)

SSD ve HDD, dizüstü bilgisayarların sahip olduğu iki depolama türüdür. SSD, HDD’den daha hızlı ancak daha pahalı bir performans sunar. Size bütçeniz için olması gereken harddisk boyutu 1 TB olması yeterlidir.

Bu Yazımızda Okuyun :   Excel'de Tik İşareti Koyma Nasıl Yapılır? 2021

Pil ömrü

Çoğunlukla güç kaynağının bulunmadığı yerlerde çalışıyorsanız, büyük pil ömrüne sahip bir dizüstü bilgisayar seçmelisiniz. Aksi takdirde, bu günlerde neredeyse tüm dizüstü bilgisayarlar ılımlı pil yedeklemesi ile birlikte gelir.

”Google
38 Beğenmekten Vazgeç