Teknobu

Paskalya Yumurtası Boyama: Çocuklar İçin En İyi Boyama İpuçları ve 5 Tasarım Fikirlerimiz


Paskalya Yumurtası Boyama: Çocuklar İçin En İyi Boyama İpuçları ve 5 Tasarım Fikirlerimiz

Paskalya Yumurtası Boyama: Çocuklar İçin En İyi Boyama İpuçları ve 5 Tasarım Fikirlerimiz

Sulu boyadan polka noktalarına kadar, bu akıllı Paskalya yumurtası boyama teknikleri her yaştan çocuk için mükemmeldir. Bu yazımızda paskalya yumurtası boyama ile ilgili detayları göstereceğiz.

Her bahar çocuklar (ve ebeveynler!) Paskalya yumurtalarını boyayarak yaratıcılıklarını ifade ederler. İlhama mı ihtiyacınız var? Paskalya yumurtalarını gıda boyasıyla nasıl boyayacağınıza ilişkin temel talimatlarımızı okuyun , ardından her yaştan çocuk için beş benzersiz Paskalya yumurtası boyama fikrimizi inceleyin.

Paskalya Yumurtası Boyama Teknikleri

İşte Paskalya Yumurtası Boyama Teknikleri Yazımızı sonuna kadar okuyunuz.

Paskalya Yumurtalarını Gıda Boyası ile Boyama

Temel yumurta boyası tarifimiz size her seferinde Paskalya yumurtası kazandıracak. 2 kap büyüklüğünde bir cam ölçü kabına 1 bardak sıcak su, 1 çay kaşığı beyaz sirke ve 18 damla gıda boyası ekleyin. Ardından, parlak renkler için iki ila üç dakika ve pastel renkler için bir dakika yumurta batırın.

Bu Yazımızda Okuyun :   Samsun Organizasyon Firmaları 2020

İşte birkaç profesyonel yumurta boyama ipucu:

  • Boyamadan hemen önce yumurtalarınızı haşlayın : Sıcak haşlanmış yumurta rengi en iyi şekilde emer.
  • Eşit şekilde kurutulmuş boyanmış yumurtalar için, altta biriken fazla boyayı emecek kağıt havlu katmanlarıyla kaplı kenarlı bir kurabiye yaprağına yerleştirin.
  • Makas tarzı maşa, boyalarından yumurta almak için en iyi araçtır.
  • Tutarlı tonları garantilemek için boyama kaplarını sık sık karıştırın.

Paskalya Yumurtası Boyama Fikirleri

Bu beş akıllı boyama fikrini deneyin ve Paskalya yumurtalarınız arkadaşlarınızı ve ailenizi kesinlikle etkileyecektir!

1. Suluboya Paskalya Yumurtaları

Paskalya Yumurtası Boyama
Paskalya Yumurtası Boyama

Haşlanmış bir yumurtayı su altında ıslatın, ardından çocuğunuzun küçük bir fırça kullanarak ıslak kabuğuna yıkanabilir sulu boya uygulaması yapmasını sağlayın; Renklerin nemli yüzeyde hafifçe akmasını istiyorsunuz. Tasarımın daha fazla yayılmasını istiyorsanız, hafifçe daha fazla su sürün. 

Profesyonel İpucu : En düşük ayarda bir saç kurutma makinesi kullanarak yumurtanızın rengini ayarlayın; kurutucuyu küçük daireler halinde hareket ettirin ve yumurtadan en az 6 inç uzakta yaklaşık 10 saniye tutun.

2. Mermer Paskalya Yumurtaları

image 2

Yumurtaları hafif bir temel renge boyayın; kurumasını bekleyin. Bir parti çok koyu boyayı karıştırın ve geniş, sığ bir kaseye koyun. Boyanın yüzeyinde kıvrımlar oluşturmak için 1 yemek kaşığı kanola gibi açık renkli bir yağı karıştırın. Yumurtayı boya karışımına yuvarlayın ve üç saniye sonra maşa ile dikkatlice çıkarın; kağıt havluyla hafifçe vurun, ardından kurumaya bırakın. 

Bu Yazımızda Okuyun :   Venom 2 Ne Zaman Çıkacak 2021

Profesyonel İpucu : Oda sıcaklığında yumurta ve boya bu teknik için en iyi sonucu verir. Malzemeleriniz çok sıcaksa, yağ kayabilir; çok soğuk ve boya emmez.

3. Renk Engelleyen Paskalya Yumurtaları

Çocuğunuzun her yumurtanın bir kısmını kendi seçtiği oldukça konsantre bir boyaya batırmasını ve birkaç saniye boyunca çok hareketsiz tutmasını sağlayın. Kurumasını bekleyin, ardından yumurtanın farklı bir bölümünü ve yeni bir boya rengini kullanarak tekrarlayın. Farklı renk kombinasyonları, yumurtanın üst üste binen kısımlarını deneyin ve kabuğun bazı kısımlarını boyasız bırakın. Her yeni renk katmanını ekledikten sonra kurumasını bekleyin. 

image 4

4. Paskalya Yumurtalarını Bantlamak

image 6

Çocuğunuzun elektrik bandı şeritlerinden dikdörtgenleri, kareleri ve üçgenleri kesmesine ve bandı kabuklara uygulamasına yardımcı olun. Yumurtaları boyayın; kurumasını bekleyin. Yumurtalar tamamen kuruduğunda, geometrik tasarımları ortaya çıkarmak için bandı çıkarın. 

5. Paskalya Yumurtalarını Damgalama

image 7

Yumurtaları soluk bir temel renge boyayın. Çocuğunuzun parmak ucunu toksik olmayan bir mürekkep pedine ( VersaMark Filigran Damga Pedi gibi) bastırmasını sağlayın , ardından noktalar oluşturmak için parmağını yumurta kabuğuna hafifçe bastırın ve yuvarlayın. Mürekkebin kurumasına izin verin.

”Google
12 Beğenmekten Vazgeç

Yapılan Yorumlar