Teknobu

Oppo Enco W51 Kablosuz Kulaklık İncelemesi


Oppo Enco W51 Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Oppo Enco W51  Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Oppo, gerçek kablosuz kulaklık tarafında da çalışmalarını sürdürüyor. Bir süre ilkin Enco W31’in incelemesini sizlere sunmuştuk. Bugünkü konuğumuz ise, Oppo Enco W51.

Başta şunu söylemekte yarar var ki Oppo Enco W51, Enco W31’e kıyasla daha gelişmiş bir çözüm. Tasarım hatları itibarıyla benzerlikler gösterse de, bilhassa ses kalitesi ve pil performansı tarafında daha kuvvetli bulunduğunu söyleyebiliriz.

Oppo Enco W51, “gerçek kablosuz kulaklık” olarak vasıflandırılan ürünlerden. Taşıma ve şarj kutusuyla beraber toplamda 55.5 gram ağırlıktaki ürün, küçük cebinizde dahi rahatça taşınabilir yapıda. Doğal W31’de oval tasarım tercih edilmişken W51’de de yanlardan yumuşatılmış kare kutu tasarımına yer verildiğini görüyoruz.

Oppo W51, yanında küçük Type-C kablosu ve yedek silikon başlıklarıyla geliyor. Ürünü kolaylıkla şarj ediyor ve sonrasında kulak yapınıza en uygun başlıkları belirleyerek kullanıma başlayabiliyorsunuz.

Oppo Enco W51, kolay bir kullanım sunuyor. Aygıt, Bluetooth 5.0 bağlantı teknolojisine haiz. Ek olarak, bilhassa video izlerken ses ve görüntüde senkron sorunları yaşanmaması için gecikmeleri en aza indirgeyen ek emek harcamalar da mevcut.

Ayrıca, ürünün pek fazlaca Oppo telefonla “Süratli Eşleşme” özelliği yardımıyla çabucak eşleşme sağladığını da belirtelim. Modeller için Oppo’nun resmi sitesine göz atabilirsiniz.

Kulaklıkların kulakta sağlam bir tutuş hissi var ve kulakta hastalık oluşturmuyor. Uzun soluklu kullanımlarda da kulakta ağrı yapmadığı benzer biçimde, kulaklıkların varlığını bile unutabilirsiniz.
Ürünün IP54 suya ve toza karşı dayanıklılık sertifikası mevcut. Bu sayede hafifçe yağmurlu havalarda ya da hafifçe sporlar yapıyorken de kullanabilirsiniz. Ürünün taşıma ve şarj kutusunun ise suya ve toza karşı dayanıklılığının bulunmadığını, Oppo’nun ekstrem sporlarda bu kulaklığın kullanımını tavsiye etmediğini de belirtelim.

Bu Yazımızda Okuyun :   iPhone İnstagram Ses Sorunu Nasıl Çözülür? 2021

Doğal Oppo, bu ürününde de dokunmatik mekanizmaları kullanmış. Mesela, sol kulaklığa iki kez vurarak gürültü azaltma hususi durumunu devreye alabilir, sağ kulaklığa iki kez dokunarak bir sonraki şarkıya geçiş yapabilir ya da iki kulaklıktan bir tanesine üç kez dokunarak sanal asistanı aktifleştirebilirsiniz.

Hem Android hem de iOS işletim sistemli telefonlarda kullanılabilen ürün, istenirse mono, kısaca tek kulaklık olarak da kullanılabiliyor. Biz, testlerimizi Android telefon üstünden gerçekleştirdik.

Oppo Enco W51 gerçek kablosuz kulaklık incelemesi

Gelelim deneyimlerimize. Ses kalitesi ve gürültü engelleme kapasitesi iyi mi?

Oppo Enco W51, 7mm sürücülere haiz. 20Hz ~ 20kHz frekans aralığı barındırıyor ve her kulaklıkta 3 tane olmak suretiyle toplamda 6 mikrofona, hem ses kalitesi hem de gürültü engelleme tarafında pek fazlaca ek düzenlemeye haiz.

Yaptığımız denemeler itibarıyla, ürünün değişik müzik türlerinde iyi bir performansı bulunduğunu söyleyebiliriz. Ilkin birazcık piyano müzikleri dinledik, sonrasında Metallica’nın sert riff’leri ve Sebastian Bach’ın çığlıkları derken ürünün hakikaten iyi bir ses kalitesine haiz olduğu açık.

Telefon görüşmeleri ve haliyle mikrofon kalitesine gelecek olursak…

Sevgili dostum Elçin ile hem iç mekân hem de dış mekân görüşmeleri gerçekleştirdik. İç mekân konuşmalarında çoğu zaman etken gürültü engelleme özelliğine gerek yok. Sesler oldukça net. Dış mekânlarda, bilhassa gürültülü alanlarda ise, etken gürültü engelleme hususi durumunu aktikleştirdiğinizde büyük seviyede yarar sağlıyorsunuz. Ortam sesleri büyük seviyede engelleniyor, sadece ara ara seslerde küçük dijitalleşmeler olduğuna da tanıklık ettik. Şu demek oluyor ki bu özelliğin çoğu zaman başarıya ulaşmış işlediğini söyleyebiliriz. Aslına bakarsanız Oppo da 35 desibellik gürültü azaltma derinliğinden söz ediyor.

Bu Yazımızda Okuyun :   Lenovo K12 ve K12 Pro Duyuruldu

Kablosuz şarj desteği olan pil

Kulaklıklarda 25mAh pil bulunuyor. Kutuda ise 480mAh değerde pil var. Ürünler bir aradayken ortalama 1 buçuk saatte tamamen şarj olabiliyor. Qi kablosuz şarj desteği de sunan ürün, bir şarj pedi vesilesiyle 2 buçuk saatte tamamen şarj olabiliyor. Aceleniz var ve derhal çıkmak zorunda mısınız? Öyleyse 15 dakikalık şarj ile kulaklıklarınızı saatlerce kullanabilirsiniz.

Ürün, kutusunun da tam şarjıyla beraber 24 saate kadar dinleme süresi sunuyor. Eğer etken gürültü engelleme modu açıksa bu süre 20 saate kadar olarak değişiyor.

Şu demek oluyor ki küçük bir hesaplama yaparsak, eğer her gün ürünü birkaç saat kullanırsanız, tek şarj ile ortalama 1 haftalık kullanım imkânınız oluşuyor. Bu da iyi bir haber.

Oppo Enco W51, vatanımızda 900 TL fiyat etiketiyle bulunabiliyor.

”Google
17 Beğenmekten Vazgeç