Teknobu

NATO’dan Türkiye Mesajı 2021


NATO’dan Türkiye Mesajı 2021

NATO’dan Türkiye Mesajı 2021

Nato’dan yine mesaj var ……

NATO’dan Türkiye Mesajı Var

“Müttefikler Türkiye’nin ve Türk halkının yanındadır” diyen Jens Stoltenberg, S-400 ve Doğu Akdeniz krizleri nedeniyle NATO içinde yaşanan Türkiye tartışmalarına da değinerek, “Türkiye önemli bir müttefiktir. Bunu anlamak için sadece haritaya şöyle bir göz atmanız bile yeterlidir. Türkiye ile yaşanan sorunların çözüm platformu NATO’dur” diye konuştu.

Savunma Bakanları, 17-18 Şubat günlerinde, ABD’nin yeni savunma bakanı Lloyd Austin’in de ilk kez katıldığı toplantıda, video konferans yöntemiyle bir araya geldi. İlk günkü oturumun ardından basın toplantısı düzenleyen Stoltenberg, Irak’ın kuzeyinde Amerikan askerlerine yapılan saldırı ile Gara kentinde 13 Türk rehinenin katledildiği saldırıları kınadı.

Stoltenberg, “13 yurttaşı öldürülen Türkiye’ye başsağlığı diliyorum. Saldırganları, olabilecek en sert biçimiyle kınıyorum. Müttefikler bugünkü toplantıda, Türkiye ve Türk halkı ile dayanışma içindedir” dedi.

“Patriot ve SAMP-T gibi alternatif olasılıkları önerdim”

Gazetecilerin NATO ile Türkiye’nin Rusya’dan S-400 füze savunma sistemi satın alması krizi ve bu alımın toplantıda bir sonuç doğurup doğurmayacağına ilişkin sorularını da yanıtlayan Stoltenberg, toplantının ilk gününde bu konuyu ele almadıklarını belirtti.

Bu Yazımızda Okuyun :   MHP'ye faşist diyen ağız kirli ve zırva bir ağızdır 24 mart 2021
NATO

Genel Sekreter, “Türkiye’ye S-400 alımının yaratacağı sorunları ve ülkeleri ile çalışmanın avantajlarını anlatttım.

Bunlara ek olarak belki Patriot ya da Fransa-İtalya ortak yapımı SAMP-T füze savunma sistemi alımı gibi alternatif olasılıkları önerdim. Elbette görüş ayrılıklarımız var. Ama bütün bunları konuşmak için buradayız” dedi.

”Google
13 Beğen