Teknobu

MediaTek’in Yeni Yonga Seti Helio G85 Oyuncular İçin Açıklandı
MediaTek’in Yeni Yonga Seti Helio G85 Oyuncular İçin Açıklandı

MediaTek’in Yeni Yonga Seti Helio G85 Oyuncular İçin Açıklandı
Uzun yıllar akıllı telefonlar için yonga ve işlemci üreten MediaTek, oyuncuların ihtiyaçlarını karşılayacak yeni mobil işlemci Helio G85’i tanıttı. İşlemciyi önce Xiaomi Redmi Note 9’da göreceğiz.

Son yıllarda, oyuncuların ilgisi mobil oyun endüstrisine geçti. Bu pazar sürekli büyüyor. Doğal olarak, üreticiler gamlarına oyun meraklılarının dikkatini çekebilecek ve taleplerini değerlendirebilecek ürünler ekliyorlar.

Bu şirketlerden biri MediaTek. Şirketin G serisi yonga setleri oyuncuların ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirildi. Serinin yeni üyesi MediaTek Helio G85 de resmen tanıtıldı ve ilk olarak hangi akıllı telefonun kullanılacağı netleşti.

MediaTek Helio 95 ile ilk telefon Xiaomi Redmi Note 9 olacak
Aslında, işlemci kendi başına tanıtılmadı, Xiaomi’nin tanıtım etkinliğinde ortaya çıktı. Xiaomi, bu işlemcinin “Her gün oyun oynayanlar için” olduğunu söyledi. Yonga seti 2 + 6 çekirdek düzeniyle geliyor. Telefonun 2 çekirdeği Cortex-A75 serisine, geri kalan 6 çekirdeği Cortex-A55 serisine aittir. Cortex-A75 yongalarının hızı 2,0 GHz’dir.

Yonga setinin üstünde, Mali G52 GPU entegre geliyor, bu GPU’nun hızı 1000 Mhz. Xiaomi tarafından paylaşılan karşılaştırma sonuçlarına göre Helio G85, Snapdragon 665 ve Exynos 9611’den daha iyi performans gösteriyor.

Bu Yazımızda Okuyun :   Jennifer Lawrence İnstagram Hesabı Nedir?

Öte yandan, yeni yonga seti Helio G80’den çok farklı değil. Ana çekirdeklerde ayarlanan işlemcide bir değişiklik yok, performans boşluğunun arkasında 50M daha hızlı Arm Mail G52 GPU var.

Daha sorunsuz YouTube keyfi
MediaTek, MediaTek Dimensity 1000 5G SoC’de kullanılan AV1 video codec bileşeni sayesinde YouTube video yayınlarının kesintiye uğramayacağını da açıkladı. Buna göre, yeni işlemci sayesinde “inanılmaz görüntü kalitesi ve daha az veri kullanımıyla daha akıcı video deneyimi” gerçeğe dönüşebilir.

Dr. MediaTek’in Kablosuz İş Birimi Genel Müdürü Yenchi Lee yaptığı açıklamada, şirketin her zaman kullanıcı deneyimini geliştirmeyi amaçladığını ve bu teknolojinin bir örnek olduğunu söyledi. Lee ayrıca, videoların en yaygın iletişim biçimi olduğunu ve binlerce yıl ve Z Üretimi için yayın platformu kullanım oranının yüzde 70’e ulaştığını belirtti.

”Google
36 Beğen