Teknobu

KYK Burs Ücretleri Ne Zaman Yatacak ve Ne Kadar Olacak ?


KYK Burs Ücretleri Ne Zaman Yatacak ve Ne Kadar Olacak ?

KYK Burs Ücretleri Ne Zaman Yatacak ve Ne Kadar Olacak ?

Kasım ayında sona eren KYK başvuruların hemen ardından KYK burs ve kredi başvuru sonuçları bir kaç gün önce açıklandı. Özellikle şehir dışında okumaya giden ve orada okuyan öğrencilerimiz için burs ücretlerinin yatacağı tarih ise büyük önem taşıyor. Milyonlarca üniversite öğrencisinin maddi geçimine büyük ölçüde katkı sağlayacak olan ücret öğrenci arkadaşlarımız tarafından aylardır beklenmekteydi. Burs/kredi sonuçları Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’nün kendi resmi internet sitesinden (sonuc.gsb.gov.tr) öğrenebilirsiniz.

Peki şimdi aklımızda takılan soru ise KYK burs ücretleri ne zaman yatacak ve ücreti ne kadar olacak ? 2020 2021 KYK burs kredileri ilk ödemesi ne zaman öğrenci arkadaşlarımıza yapılacak ?

KYK BURS ÜCRETLERİ NE ZAMAN YATACAK VE ÜCRETİ NE KADAR OlACAK?

KYK burs başvuru sonuçları bugün başvuruda bulunan üniversite öğrencilerinin erişimine açıldı. Milyonlarca üniversite öğrencisinin maddi geçimine katkı sağlayacak olan ücret vatandaşlar tarafından aylardır bekleniyordu. KYK burs ücret ödemeleri ise kimlik numarasına göre yapılıyor. Peki KYK burs ücretleri ne zaman yatacak ve ne kadar?

Bu Yazımızda Okuyun :   Yaşar Alptekin kimdir? Yaşar Alptekin kaç yaşında, nereli?

KYK BURS TAAHHÜTNAME İŞLEMLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

KYK BURS ÜCRETLERİ NE ZAMAN YATACAK VE NE KADAR? 2020 2021 KYK BURS KREDİLERİ İLK ÖDEMESİ NE ZAMAN YAPILACAK?

KYK burs ücretleri yatacağı tarih ile ilgili açıklama geldi. KYK burs ücret ödemeleri kimlik numarasına göre yapılıyor.

ÖDEMELER KİMLİK NUMARASINA GÖRE YAPILACAK

TC kimlik numarasının sonu “0” olanlar 6 Aralık, “2” olanlar 7 Aralık, “4” olanlar 8 Aralık, “6” olanlar 9 Aralık, “8” olanlar ise 10 Aralık’ta ödemelerini alabilecek.

KYK BURS ÜCRETİ NE KADAR?

Burs/kredi miktarları

2020 yılında geçerli olan tutarlar lisans öğrencileri için aylık 550 lira, yüksek lisans öğrencileri için 1100 lira, doktora öğrencileri için ise 1650 lira. 2021 yılı için geçerli olacak olan tutarlar ise Ocak ayında belirlenecek.

Başvuru sırasında öğrencilerin beyan ettiği ekonomik, sosyal ve başarı durumuna ilişkin bilgiler, 12 kamu kurum ve kuruluşu aracılığıyla teyit ediliyor. Yapılan değerlendirme sonucunda durumu mevzuata uygun olan öğrencilere burs ya da öğrenim kredisi tahsisinde bulunuluyor.

BURSTAN YARARLANACAK ÖĞRENCİLER

Ön lisans öğrencileri,

Bu Yazımızda Okuyun :   Türkiye için tarihi gün 9 Şubat 2021

Lisans öğrencileri,

İki yıllık okullardan mezun olup, dört yıllık okulların üçüncü sınıfına dikey geçiş sınavı ile ara vermeden kayıt yapan öğrenciler, ( intibak veya hazırlık sınıfında burs verilmez.

Yüksek Lisans (Master ve Doktora) öğrencileri,(hazırlık sınıfında burs verilmez)

ÖSYM sınav sonucunda ham puan bazında belirlenen puan türünde ilk 100’e giren öğrenciler,

Kurum Kuruluş Kanunu gereği, Yönetim Kurulu tarafından belirlenen, kıstaslara göre Amatör milli sporcu olan öğrenciler, burstan yararlanabilmektedir.

Not: Bir öğrenci aynı anda, hem burs hem de öğrenim kredisi alamaz.

”Google
22 Beğen