Teknobu

iPhone PIN Kodu Değiştirme Nasıl Yapılır? 2021


iPhone PIN Kodu Değiştirme Nasıl Yapılır? 2021

iPhone PIN Kodu Değiştirme Nasıl Yapılır? 2021

Merhaba sevgili dostlar sizlerde iPhone PIN Kodu Değiştirme Nasıl Yapılır? iphone cihazınızda nasıl pin kodunu değiştirebilirsiniz işte tüm detaylar.

SIM kartların kilidini açmak ve mobil operatörlere bağlanmak için genellikle bir PIN (Kişisel Kimlik Numarası) gerekir, böylece telefon görüşmeleri yapabilir ve interneti kullanabilirsiniz. SIM PIN’leri, telefonunuzun çalınması veya kaybolması gibi durumlarda yetkisiz kişilerin SIM kartınızı kullanmasını engelleyen bir güvenlik özelliğidir. 

iPhone PIN Kodu Değiştirme
iPhone PIN Kodu Değiştirme

Ancak, bazı kişiler bu özelliğin açık olmasını istemezken, bazıları da mobil operatörleri tarafından atanan varsayılan PIN’i değiştirmek ve kendilerininkini ayarlamak ister. Bir iPhone veya iPad’iniz varsa ve bunun için SIM PIN’ini değiştirmek veya kaldırmak istiyorsanız, bu yazımız okuyun ve nasıl yapılacağını öğrenin: işte iphone pın kodu değiştirme nasıl yapılır adım adım anlattık.

iPhone PIN Kodu Değiştirme Nasıl Yapılır?

İPhone’unuzdaki Ayarlar uygulamasını açın ve ardından bu basit adımları izleyin.

iPhone PIN Kodu Değiştirme
iPhone PIN Kodu Değiştirme
  • 1) Ayarlar ekranında Hücresel öğesine dokunun.
  • 2) SIM PIN’i seçin.
  • 3) PIN’i Değiştir’e dokunun.
  • 4) Mevcut PIN’inizi girin ve Bitti’yi tıklayın.
  • 5) Yeni PIN’inizi girin , Bitti’ye dokunun ve ardından değişikliği onaylamak için tekrar girin, Bitti’ye dokunun .
Bu Yazımızda Okuyun :   Lenovo K12 ve K12 Pro Duyuruldu

NOT: SIM PIN’ini bilmiyorsanız, mobil operatörünüz tarafından kullanılan varsayılan SIM PIN’ini denemelisiniz. İşe yaramazsa, hala varsa SIM belgelerinize bakmalı veya destek için operatörünüzle iletişime geçmelisiniz. PIN’i üç kez yanlış girerseniz, SIM kart kilitlenir ve artık iPhone/iPad’inizde telefon görüşmesi yapamaz veya interneti kullanamazsınız.

”Google
7 Beğenmekten Vazgeç