Teknobu

Eski İBB Başkanı Kadir Topbaş’a veda 2021


Eski İBB Başkanı Kadir Topbaş’a veda 2021

Eski İBB Başkanı Kadir Topbaş’a veda 2021

Eski İBB Başkanı Kadir Topbaş’a veda

Eski İBB Başkanı Kadir Topbaş’a veda

Eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş koronavirüs tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 76 yaşındaki Kadir Topbaş, 16 Kasım’da kaldırıldığı özel hastanede entübe edilmişti.

Uzun süredir yoğun bakımda tedavi gören Kadir Topbaş dün hayatını kaybetti. Cenazesi 09.30’da hastaneden alınarak, Zincirlikuyu Gasilhanesi’ne götürüldü.

DHA’ya konuşan Kadir Topbaş’ın oğlu Hüseyin Topbaş, “Korona ile başlayan bir süreç oldu. Koronadan sonra ikincil enfeksiyonlarla organ yetmezliğinden dolayı vefat etti. Dün itibariyle hayatını kaybetti. Üzgünüz tabi. Çok üzgünüz. Ama çok güzel bir hayat yaşadı. Bizlere çok şeyler öğretti. Eminim mekanı cennet olacak. Güzel duygularla defnini yapacağız inşallah bugün” diye konuştu.

Topbaş’ın cenazesi 09.30’da hastaneden alınarak, Zincirlikuyu Gasilhanesi’ne götürüldü. Gasilhane’den sonra cenaze Kadir Topbaş’ın Belediye Başkanlığı yaptığı Beyoğlu’na götürüldü.

Burada Kuran-ı Kerim okundu. Burada helallik alındıktan sonra Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız bir konuşma yaptı.

Yıldız yaptığı konuşmada, Topbaş’ı 2004 yılının Şubat ayında aynı yerden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na uğurladıklarını hatırlattı.

Bu Yazımızda Okuyun :   YKS Tercih Sonuçlarının Açıklanacağı Tarih Belli Oldu !

Topbaş için İBB önünde de cenaze töreni düzenlendi. İBB’de düzenlenen tören ardından Kadir Topbaş´ın cenazesi Fatih Camii’ne getirildi. Topbaş’ın öğle vakti kılınan cenaze namazına cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DA CENAZE TÖRENİNE KATILDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan da cenaze töreninde yaptığı konuşmada, “Her şeyden önce şu anda musallada bulunana değerli kardeşimiz Kadir Topbaş bey ile bizim yol arkadaşlığımız hemen şuracıkta, Çarşamba’da İstanbul İmam Hatip Okulu’nda başladı. İmam Hatip okuluna girdiğimizde, Kadir Abimiz benim 4-5 sınıf önümdeydi, aynı zamanda oranın kantinine bakarlardı. Orada başlayan yol arkadaşlığımız daha sonra davada da beraber sürdü. Beyoğlu Belediye Başkanlığı, İstanbul Belediye Başkanlığı ve bu süreç içinde devam eden yol arkadaşlığımız böyle geldi.

Eski İBB Başkanı

Rabbimden geldik, Rabbimize döneceğiz, bundan kaçış yok. Şu anda hizmetinde bulunduğu İstanbul’umuzda Fatih Caminin musallasından Hakk’a uğurluyoruz. Fatih Cami’nin haziresine defnedeceğiz. Orada da çok değerli arkadaşları olacak. Eski İBB Başkanı Kadir Topbaş’a Allah’tan rahmet diliyoruz.

”Google
14 Beğenmekten Vazgeç