Teknobu

Duolingo English Testi Ve ABD Kolej Kabulleri: Bilmeniz Gereken Her Şey


Duolingo English Testi Ve ABD Kolej Kabulleri: Bilmeniz Gereken Her Şey

Duolingo English Testi Ve ABD Kolej Kabulleri: Bilmeniz Gereken Her Şey

 Duolingo English testi, popüler dil öğrenme platformu Duolingo tarafından oluşturulan bir İngilizce dil yeterlilik sınavıdır. Duolingo English Testi Ve ABD Kolej Kabulleri: Bilmeniz Gereken Her Şey yazımızda sizlere açıkladık.

Birçok ABD koleje kabul İngilizce yeterli düzeyde kanıt gerektirir. Bu yeterlilik genellikle SAT, ACT veya TOEFL gibi bir İngilizce dil sınavına girilerek kanıtlanır . Ne yazık ki, bu testlerden birkaçı büyük ölçüde koronavirüs salgını nedeniyle askıya alındı .

İngilizce yeterlilik sınavına ihtiyacınız varsa endişelenmeyin. ABD ve Birleşik Krallık’taki bazı üniversiteler , size hızlı sonuçlar veren 60 dakikalık çevrimiçi bir sınav olan Duolingo İngilizce Testini şimdi kabul ediyor .

Orijinal sınav sağlayıcılarından bazılarının artık TOEFL iBT® Special Home Edition testi gibi İngilizce Dil sınavlarının özel ev sürümlerini de başlattıklarını belirtmek gerekir .

Duolingo English Testi
Duolingo English Testi

Duolingo English Testi Nedir ?

Duolingo English testi, popüler dil öğrenme platformu Duolingo tarafından oluşturulan bir İngilizce dil yeterlilik sınavıdır. 

Bu Yazımızda Okuyun :   Aile Bakanı'ndan Sosyal Destek Ödemeleri Hakkında Açıklama

Duolingo English testi size sertifikalı bir yeterlilik puanı, bir video röportajı ve bir yazma örneği verecektir. Test son derece uygun bir 49 dolara mal oluyor ve tamamlanması bir saatten az sürüyor. Bir soruyu doğru cevaplarsanız, sonraki soru daha da zorlaşacak şekilde tasarlanmıştır.

Sonuçlarınızı, testi tamamladıktan sonraki 48 saat içinde alacaksınız ve bunlar hemen herhangi bir üniversiteyle paylaşılabilir.

image 30

Duolingo English Testine Nasıl Ulaşılır ?

Duolingo İngilizce testine girmek için şunlara ihtiyacınız olacak:

 • Bir tür kimlik: Bu, pasaportunuz, ehliyetiniz veya resmi kimliğiniz olabilir
 • Güvenilir bir internet bağlantısı
 • Bilgisayar: Dizüstü veya masaüstü bilgisayarınızda öne bakan bir kamera, mikrofon ve hoparlörler bulunmalıdır
 • Testi tamamlamak için iyi aydınlatılmış, sessiz bir odaya erişim

Duolingo English Testi Neleri Kapsar 

Duolingo English testi üç ana bölümden oluşur: kurulum, uyarlamalı test ve videolu röportaj / yazma testi.

Kurulum

İlk aşama, satın almadan önce testi denemenizi sağlayan beş dakikalık hızlı bir kurulumdur. Sınava girmeye hazır olduğunuza karar verdiğinizde, uygulamayı bilgisayarınıza nasıl indireceğinize dair talimatlar alacaksınız.

Ardından, mikrofonunuzun ve kameranızın çalışıp çalışmadığını görmek ve kimliğinizi göndermek için test etme gibi birkaç hazırlık sürecinden geçmeniz gerekecektir. Duolingo daha sonra test kuralları ve gereksinimleri konusunda size yol gösterecektir.

Bu Yazımızda Okuyun :   2021'de Yurtdışına İşçi Olarak Gitmek İçin Bilinmesi Gerekenler

Uyarlanabilir test

Sınava başladıktan sonra, uyarlamalı bir testi tamamlamanız istenecektir. Bu, testin okuma, dinleme, yazma ve konuşma becerilerinizi değerlendiren derecelendirilmiş bir bölümüdür.

Bu bölümde, çeşitli kısa testleri tamamlamanız gerekecek.

İşte yapmanız istenebilecek birkaç şey:

 • Size okunan cümleleri yazın
 • Bir resimde neler olduğunu yazın
 • Kısa bir kompozisyon sorusunu yanıtlayın (yüksek sesle konuşarak)
 • Gerçek ve sahte kelimeler listesinden gerçek İngilizce kelimeleri seçin
 • Eksik harflerle bir cümleyi tamamlayın
 • Yüksek sesle bir cümle oku
 • Bir soruyu yazılı olarak yanıtlayın

Test öncelikle bilgisayar puanlıdır; ancak, bir insan incelemeci, siz tamamladıktan sonra testinizin kaydını izleyecektir. 

Testi tamamladığınızda, 48 saat içinde 10-160 arasında değişen bir puanın yanı sıra bölümlere göre puanınızın tam bir dökümünü alacaksınız.

Video röportaj ve yazma testi

Uyarlanabilir testi tamamladıktan sonra, bir video röportajı kaydetmeniz ve bir yazma örneğini tamamlamanız gerekecektir. Sınavın bu bölümü notlandırılmayacak, ancak puanınızı alan tüm kurumlar tarafından kullanılabilecektir. 

Video röportajı

Video röportajı için, seçmeniz için bir ila üç dakika arasında konuşmanız gereken iki konu verilecektir.

Duolingo’nun sunduğu örnekler şunlardı:

Bu Yazımızda Okuyun :   Google News Resimler Görünmüyor 2021

Konu 1: Çocuklarının okulda veya toplum içinde sorun çıkarması durumunda ebeveynlerin sorumlu tutulmaları gerektiğini düşünüyor musunuz? Neden ya da neden olmasın? 

Konu 2: Kişiliğinizle ilgili sevdiğiniz tek şey nedir? Bu kalite, başarılı olmanıza veya başkalarına iyi bir arkadaş olmanıza nasıl yardımcı oldu? Bu herkesin sahip olması gereken bir özellik mi? 

Seçildikten sonra, üç dakikalık bir zamanlayıcı başlayacak ve bu zaman çerçevesinde seçtiğiniz konu hakkında istediğiniz kadar konuşabilirsiniz. 

Yazma testi

Bunu tamamladıktan sonra, üç ila beş dakika boyunca yazmak için iki konudan birini seçmeniz gerekecek. 

Yazma testi için verilen örnekler şunları içerir:

Konu 1: Hayatınızda etkilediğinizi düşündüğünüz kişi kim? Kişi üzerinde nasıl bir etkiniz oldu ve nasıl?

Konu 2: Doğada olmaktan en son ne zaman keyif aldığınızı anlatın. İnsanların dışarıda daha fazla zaman geçirmesi gerektiğini düşünüyor musunuz? Bu, insanların yaşam kalitesini nasıl etkiler? 

Bir kez daha, konunuzu seçtiğinizde, üç dakikalık zamanlayıcınız başlayacak ve seçtiğiniz soruyu cevaplayabilirsiniz.

Duolingo English Testini Hangi Okullar Kabul Ediyor ?

Şu anda, Yale Üniversitesi ,  NYU Stern İşletme Fakültesi , Cornell Üniversitesi Johnson İşletme Fakültesi ve Illinois Üniversitesi Urbana Kampanya İşletme Fakültesi dahil olmak üzere Duolingo English testini kabul eden 1.415 okul bulunmaktadır .

”Google
11 Beğen

Yapılan Yorumlar