Teknobu

Cyberpunk 2077 İpuçları ve Püf Noktaları


Cyberpunk 2077 İpuçları ve Püf Noktaları

Cyberpunk 2077 İpuçları ve Püf Noktaları

Cyberpunk 2077 İpuçları ve Püf Noktaları Nelerdir ? İşte O Detaylar…

Cyberpunk 2077, bu tatil sezonunda ortaya çıkan en büyük oyunlardan birisi olmayı başarmıştır. CD Projekt Red, birinci gün satın alınan yeni kopyaları bir yana, sekiz milyon ön siparişin olduğu söylendi, GTA V ve The Last of Us Part II gibi son zamanların en büyük oyunlarından biri olduğunu ortaya koydu.

Oyunun özellikle PlayStation 4 ve Xbox One konsollarında çok sayıda hata ve aksaklıklara sahip olduğuna dair birçok rapor var, ancak oyunun kapsam ve ölçekte ne kadar büyük olduğunu inkar etmek mümkün değil. Aslında, Night City’ye ilk ayak bastığınızda biraz aşırıya kaçabilir.

Bu nedenle, Cyberpunk 2077’ye başlamanıza yardımcı olmak için yeni başlayanlar için birkaç kullanışlı ipucu ve püf noktası bir araya getirdik 

Cyberpunk 2077 grafik modları nasıl değiştirilir

Oyunu oynamadan önce, en azından PC ve Xbox Series X’te grafik ayarlarını değiştirebilirsiniz.

PC sürümü, özelliklerinize göre en iyi görsel performansı elde etmenize yardımcı olacak çok çeşitli farklı kaydırıcılara sahiptir. Bununla birlikte, çoğu konsol, belirli TV’niz için “film greni” ve HDR parlaklığı gibi şeylerde küçük ayarların ötesinde hiçbir şey sunmaz.

Yine de Xbox Series X sahipleri ek bir seçeneğe sahip. Ayarlarda Performansı veya Kaliteyi önceliklendirmeyi seçebilirsiniz. Performans, daha düşük çözünürlüklerde 60 fps sunarken, Kalite kare hızlarına göre çözünürlüğü tercih eder.

Garip bir şekilde bu, PS5 ve Xbox Series S dahil olmak üzere diğer konsollarda bir seçenek değildir.

Bu Yazımızda Okuyun :   Cyberpunk 2077'De Erişim Noktaları Nasıl Bulunur ?

X Serisindeki modlar arasında geçiş yapmak için, oyunu ilk yüklediğinizde ana ekrandaki ayarları açın, üst çubuktaki Grafikler’e tıklayın ve modlar arasında geçiş yapmak için bir seçenek göreceksiniz. Alternatif olarak, Xbox Kablosuz Oyun Kumandanızda Görüntüle düğmesine basarak ana menüyü açın, ardından aynı şekilde ayarlara erişebilirsiniz.

Oyunu Xbox Series X / S veya PS5 SSD’ye yükleyin

PS4 veya Xbox One’daki oyuncuların yaşadığı en büyük sorunlardan biri, dokuların bir sahneye çıkmasının bazen uzun sürmesidir.

Ne yazık ki, bu CD Projekt Red tarafından yamalanana kadar, en azından kısmen fiziksel sabit sürücülerin (hatta harici) yavaş okuma hızlarından kaynaklandığı düşünüldüğünden, bunu mevcut nesil konsollarda düzeltmenin bir yolu yok.

Yine de bir PS5 veya Xbox Series X / S’ye sahipseniz, oyunu teknik olarak her biri için geriye dönük uyumluluk içinde çalışıyor olsa bile , oyunu dahili SSD’nize (veya Genişletme Kartına ) yükleyerek bunu aşabilirsiniz.

PS5’te, konsolun depolama ayarlarında PS4 oyunlarını otomatik olarak harici bir sürücüye yükleyen seçeneği kapatmanız veya mevcut kurulumunuzu bunun yerine dahili sürücüye taşımanız gerekebilir.

Her şeyi anlamak istiyorsanız altyazıları kullanın

Bizim gibi, daha sürükleyici bir deneyim elde etmek için altyazıları devre dışı bırakma isteğiniz olabilir – sonuçta bu bir rol yapma oyunudur. Bununla birlikte, oyunda söylenen her şeyi anladığınızdan emin olmak istiyorsanız, Ses ayarlarından “sinematik” altyazı modunu açmak isteyebilirsiniz. Bu, önemli hikaye bölümlerindeki herhangi bir diyaloğu tercüme eder, böylece insanların başka bir dil konuşurken ne söylediğini her zaman bilirsiniz.

Bu, önemli olduğu hikaye bölümleri sırasında, tıpkı birisi anlamadığınız bir şeyi söylemeye başladığında ana menü ekranına ve ayarlara giderek yapılabilir. Bu satırın çevirisini kaçıracaksınız, ancak geri kalanı ekranda metin olarak belirecek.

Cyberpunk 2077 yaşam yolunuzu seçme

Oyun başlamadan önce karakterinizi oluşturmanız gerekecek ve sunulan seçeneklerden biri de yaşam yolunuz. Her biri sizi oyuna sokmak için farklı bir senaryo / görev sunan Nomad, Streetkid veya Corpo arasında seçim yapabilirsiniz.

Örneğin Göçebe, sizi Badlands’deki Night City’nin dışında başlatır. Corpo seni Araska Corporation’ın bir çalışanı olarak başlattı. O sırada, Streetkid sizi koşuşturmadan hayat kuran küçük bir suçlu olarak başlatır.

Bu Yazımızda Okuyun :   Cyberpunk 2077 Grafik Ayarlarında FPS'yi Arttırma

Açılış prologu 20-25 dakika sürer, üçü de bir araya gelir ve hikaye benzer şekilde başlar. Yan görevler seçtiğiniz yaşam yoluna göre farklılık gösterse de, ana görevler girintili olacaktır. Ayrıca yolunuza bağlı olarak biraz farklı diyalog seçeneklerine sahip olacaksınız, bu da bazı ana görevleri alternatif şekillerde bitirmenize yardımcı olabilir.

Bunun dışında oyun deneyiminizin çoğu aynı olacak.

Karakter istatistiklerinizi yükseltmek ve avantajlar eklemek

Yeni bir seviye kazandığınızda, aynı zamanda nitelik ve perk puanları da alırsınız. Ancak, bunların nasıl kullanılacağı hemen belli değil, bu yüzden umarım bu yardımcı olur.

Özellik puanları temel istatistiklerinizi iyileştirir ve ana özelliklerinizin her biri için harcanabilir – Vücut, Refleksler, Teknik Yetenek, Zeka ve Havalı. Sadece artırmak istediğinizin üzerine gelin ve “X” düğmesini (veya PlayStation’da “kare”) basılı tutun.

Daha belirsiz, avantaj puanlarınızı nasıl ekleyeceğinizdir. Niteliklerinizden birinin üzerine tekrar gelmeniz gerekiyor, ancak bu sefer PlayStation’da “A” (veya “X”) tuşuna basın. Bu özellik türü için mevcut tüm avantajları getirecektir. Birini seçin ve noktayı atamak için “X” / “kare” yi basılı tutun. Bazı avantajlar, etkilerini artırmak için istiflenebilir.

Cyberpunk 2077’de kıyafet nasıl değiştirilir

Kıyafetlerinizi bir Xbox kumandasında Menü düğmesine veya PlayStation’da Seçenekler düğmesine basarak ve ardından envanterinize giderek değiştirebilirsiniz.

Ortada karakterinizi, sağ tarafta giyim seçeneklerini göreceksiniz. Farklı giyim yuvalarından herhangi birini seçin ve size taşıdığınız (yani, yolculuğunuzda satın aldığınız veya aldığınız) herhangi bir kıyafet arasında bir seçim yapma şansı verecektir.

Dairenizde bazı alternatif giyim eşyaları olacaktır. Sadece hepsini kapının yanındaki gardırobunuzdan almanız ve yukarıda belirtilen adımlardan geçirmeniz yeterlidir.

Cyberpunk 2077’de araba nasıl alınır

Ana görevlerde belirli bir noktaya gelene kadar araba satın alamazsınız – bizim gibi oynuyorsanız yaklaşık dört saat içinde.

Ne yazık ki, bir galeriye girip bir araç seçemezsiniz, size bir metin mesajıyla teklif edilene kadar beklemeniz gerekir. Daha sonra satın almak istediğiniz yere gitmek için bu “görevi” takip edebilirsiniz.

Bu Yazımızda Okuyun :   Night City'de Başlamak İçin 5 Temel Cyberpunk 2077 İpuçları

Alternatif olarak, diğer set görevlerde araba ve motosikletler kazanabilir veya bir Grand Theft Auto stilini çalabilirsiniz. Ancak bunu yapmak için belirli niteliklere ihtiyacınız olacak.

Johnny Silverhand nerede?

Keanu Reeves’in size sanal bir biçimde bağlanan eski bir rock yıldızı olan Johnny Silverhand’ı oynadığını muhtemelen biliyorsunuzdur. Bununla birlikte, onu ilk kez görmeden önce biraz sabırlı olmanız gerekiyor çünkü ge yalnızca The Heist’ten sonra ortaya çıkıyor – oyunun tüm prologunu etkili bir şekilde sona erdiren devasa bir kampanya görevi.

Cyberpunk 2077’de bir silah nasıl muhafaza edilir

Bazılarınız oyunda bir silahı nasıl kılıfına alacağınızı merak edebilir – sonuçta, her zaman insanların yüzüne silah sallamak istemezsiniz.

Aslında oldukça basit, bir Xbox denetleyicisindeki “Y” düğmesine veya PlayStation’da “üçgen” düğmesine iki kez dokunun.

Oyununuzu sık sık kaydedin

Şimdilik son büyük ipucumuz, oyununuzu düzenli olarak kaydetmenizi sağlamaktır. Bu, tüm büyük RPG’lerde ve hatta Cyberpunk 2077 için çok önemlidir çünkü oyunda birden fazla son vardır ve her seferinde yeniden başlamak istemediğiniz sürece, daha önceki kayıtlara geri dönerek birkaçını görebilirsiniz.

Ek olarak, savaş içeren bazı görevlerin, ölürseniz sizi çok erken bir kontrol noktasına geri gönderdiğini gördük – daha önce tamamladığınız bazı savaş bölümlerinden önce bile. Bu nedenle, zorlu bir savaş alanını geçtiğiniz bir görevin her noktasında ve bir sonrakinden kısa bir süre önce tasarruf etmenizi tavsiye ederiz.

Bunu yapmak için, menü ekranına gidin ve hızlıca kaydetmek için “Y” / “üçgen” tuşuna basın veya Oyunu Kaydet seçeneğine tıklayın ve bunu manuel olarak yapın.

Daha fazlasını öğrendikçe daha fazla ipucu ve püf noktası ekleyeceğiz. Umarım yukarıdakiler şimdilik Night City’de gezinmenize yardımcı olur.

Cyberpunk 2077 İpuçları ve Püf Noktaları Cyberpunk 2077 İpuçları ve Püf Noktaları Cyberpunk 2077 İpuçları ve Püf Noktaları Cyberpunk 2077 İpuçları ve Püf Noktaları Cyberpunk 2077 İpuçları ve Püf Noktaları

”Google
28 Beğen