Teknobu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Berat Albayrak Açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Berat Albayrak Açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Berat Albayrak Açıklaması

Son dakika haberi… Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde sıhhat sorunları sebebiyle görevinden affını isteyen eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak hakkında da değerlendirmelerde bulunmuş oldu. Erdoğan, “Ülkemize mühim hizmetler veren Berat Albayrak’a şahsım ve milletim adına teşekkür ediyorum. ” ifadelerini kullandı.

Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

Ekonomimizi ayakta tutmayı, hedeflerimizden kopmamayı başardık. Bunda süratli karar almanın tesiri vardır. Ülkemiz bu sistem yardımıyla koalisyonlu yılların kaotik ortamına dönmekten kurtulmuştur.

BERAT ALBAYRAK’A TEŞEKKÜR

Geçtiğimiz cuma da Merkez Bankası başkanlığında da vazife değişimi yapmıştık. Naci Ağbal arkadaşımızı atadık. Bugünlerde bir kez daha tedavüle sokulan kabine değişikliği yönündeki spekülasyonlarla ilgili içi boş, masa başlangıcında uydurulan haberler. Medyanın bu şekilde işi gücü yok. Acaba ne yapsak da biz şu anda hükümeti rahatsız edelim veyahut ne yapsak da ülkenin kulağına kar suyu kaçıralım. Tayyip Erdoğan masa başı kalemşörlerinin yaptıklarıyla amel etmez. Bunu geçin. 18 yılda bu şekilde bir adım attığımızı gördünüz mü? Atmadık, attıramazsınız. Biz bu kalemşörlerle muharebeye muharebeye bu makama geldik. Sizler bu ülkede bu milletin menfaatine hayırlı bir rüya görmezsiniz. Yeni yönetim sisteminde değişiklik gerekiyorsa bunun yeri ve zamanını milletin yetki verdiği Cumhrubaşkanı belirler. Bunun dışındaki söylenti lafıgüzaftan ibarettir ve bu millete de hakarettir.

Bu Yazımızda Okuyun :   Meteoroloji'den sağanak yağış uyarısı ! Birçok ilde etkili olacak

ERDOĞAN’DAN TL ÇAĞRISI

“Yurttaşlarımızdan, bireysel tasarruflarında ulusal paralarına güvenmelerini ve tercihlerini Türk Lirası’ndan yana kullanmalarını isterim.”

YENİ YAPISAL REFORM MESAJI

“Yatırım ortamının iyileştirilmesi, mali piyasaların derinliğinin artırılması, kamu gelir ve harcamalarının kalitesinin yükseltilmesi, kayıt dışılığın önlenmesi, iyi yönetişim benzer biçimde alanlarda da yapısal reformların hazırlıkları içindeyiz.

ERDOĞAN’DAN FAİZ VE ENFLASYON AÇIKLAMASI

“Faiz sebep, enflasyon neticedir ve bunu başaracağız. İnşallah buradaki engeli aşarak enflasyonu daha da aşağı çekeceğiz. Bunun için en kısa sürede enflasyonu tek haneli sayılara düşürmekte, peşinden kademeli olarak orta vadeli hedeflerimize doğru indirmekte kararlıyız.”

“Atacağımız her yeni adımla bu pozitif tablo daha iyiye gidecektir. Normal olarak tüm bu tarz şeyleri özgür piyasa ekonomisi kurallarından ödün vermeden, şeffaflığı ve öngörülebilirliği çoğaltmak suretiyle yerli ve internasyonal yatırımcıları harekete geçirerek yapacağız.

-Acı da olsa doğru reçeteleri uygulamaktan kaçınmayacağız.

– Önümüzdeki dönemde iktisat politikalarında itimat ve kredibilite kazanımına daha çok odaklanacak, ülke risk primini düşüreceğiz.

YATIRIMLARA DESTEK VERİLECEK

– Türk ekonomisine ve Türk lirasına güvenen yerli ve internasyonal yatırımcıların kazancını kendi kazancımız olarak görerek, yatırımcılara her türlü kolaylığı gösterecek, desteği vereceğiz.

– Yeni bir istikrar, gelişme ve istihdam odaklı seferberlik başlatıyoruz.

– Faizlerin en azından enflasyon seviyesinde tutulma mecburiyeti bu mevzuda verdiğimiz mücadeleyi zora sokuyor.

Bu Yazımızda Okuyun :   Elon Musk insanlı deneyler için tarih verdi 2021

“MERKEZ BANKASI’NIN YANINDAYIZ”

– Gömü ve Maliye Bakanımızın ve Merkez Bankamızın yeni başkanının, enflasyon hedeflemesini ve para politikası araçlarını, temel yaklaşımlarımıza uygun şekilde, saydam, öngörülebilir, istikrarlı bir seviyeye en kısa sürede getireceklerine inanıyorum.

– TCMB’nin atacağı her adımda kendilerinin yanında olduğumu belirtmek isterim.

”Google
25 Beğen