Teknobu

Bitcoin Diamond Nedir? Geleceği Var mı ? Nasıl Satın Alınır?


Bitcoin Diamond Nedir? Geleceği Var mı ? Nasıl Satın Alınır?

Bitcoin Diamond Nedir? Geleceği Var mı ? Nasıl Satın Alınır?

Merhaba sevgili dostlar bu yazımızda bitcoin diamond nedir nasıl satın alınır geleceği var mı hakkında herşeyi sizlere açıkladık.

Bitcoin Diamond, Bitcoin Cash ve Bitcoin Gold, Bitcoin’in blok zincirinin sert çatallarıdır. Bitcoin merkezi olmayan bir yapıya sahip olduğundan, hiçbir varlık bitcoin blok zincirinin parametrelerini yükseltemez. Her ayrılan blok zincirinin, kullanılan şifreleme türü, blok boyutu ve çıkarılacak toplam coin miktarı gibi farklı parametreleri vardır. 

Bitcoin hard forkları, bir grup bitcoin madencisi blockchain ağının parametrelerini değiştirmek istediğinde ortaya çıkar. Bir blok zinciri çatalladığında, blok zinciri 2 ayrı zincire bölünerek orijinal blok zinciri değişmeden kalır. Çatallı zincir daha sonra çatalda önerilen parametreleri kullanabilir ve yatırımcılar çatallı varlığı Bitcoin’e tercih ederlerse Bitcoin’lerini yeni para birimi için satmaya karar verebilirler. 

Şimdiye kadar, bu hardforkların hiçbiri Bitcoin kullanıcıları arasında desteğin çoğunu kazanmadı. Bitcoin, piyasa değeri açısından en değerli kripto para birimi olmaya devam ediyor, çünkü Bitcoin’in sağlam blok zinciri ağına milyonlarca kullanıcı güveniyor.

Bitcoin Diamond nedir?

Bitcoin Diamond

Bitcoin Diamond, Bitcoin’in 495.966. bloğunda meydana gelen orijinal Bitcoin blok zincirinden bir altcoindir. Altcoinler, teknolojinin farklı kodlama parametreleri kullanmasına izin veren orijinal bir blok zincirinden bir daldır. 

Bu Yazımızda Okuyun :   Mbox Coin Geleceği 2021, Mobox Coin Alınır Mı?

Bitcoin Diamond, Bitcoin’den daha verimli olmayı hedefliyor. Bitcoin Diamond’ın kodu, her bloğun blok boyutunu 8 megabayta çıkardığından, blok zinciri saniyede yaklaşık 100 işlemi idare edebilir. Bu, Bitcoin’in saniyede 7 işlemine göre büyük bir gelişme olsa da, diğer kripto para birimleri çok daha yüksek bir işlem hacmine sahip ve bazılarının Bitcoin Diamond’ı modası geçmiş olarak görmesine neden oluyor. 

Bitcoin’in blok zincirindeki 1. büyük hard fork olan Bitcoin Cash, artan blok boyutu sayesinde saniyede 116 işlemi gerçekleştirebilir. Bu kripto para birimleri aynı olmasa da, son derece benzerler ve bazı yatırımcıların Bitcoin Diamond’ın gerekli bir hardfork olup olmadığını sorgulamasına neden oluyor. 

4004191306 041aa503a71c749763325f4097505f61b39e5455015f6429d0193df3c00aba68

Bitcoin Diamond’ın Kısa Tarihi

Bitcoin Diamond, Bitcoin Gold Fork’tan sadece 2 hafta sonra Kasım 2017’de ortaya çıktı. Bu noktada, birçok kripto para birimi yatırımcısı, bu çatalların gerekli olup olmadığı konusunda şüpheci hale geldi. Bir fork anında Bitcoin sahibi olan herkes yeni kripto para birimini alma hakkına sahip olduğundan, Bitcoin sahiplerinin Bitcoin’in blok zincirini çatallaması için açık bir finansal teşvik var.

Bitcoin Diamond, yaklaşık 50 $ karşılığında borsalarda işlem görmeye başladı ve piyasa ile hızla değer kazandı. Tüm zamanların en yüksek fiyatı Ocak 2018’de yaklaşık 150 dolara ulaştı ve bir yıl sonra bir doların altına düştü. Yeni keşfedilen kripto bullrun ile takdir edilen Bitcoin Diamond (BCD) şu anda kripto para başına 1,47 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin Diamond Nasıl Satın Alınır ?

Aşağıdaki adımları uygulayın.

1. Adım: Çevrimiçi bir hesap açın.

Bitcoin Diamond satın almak için bir kripto ticaret platformuna sahip bir çevrimiçi hesaba kaydolmanız gerekir . Bitcoin Diamond küçük bir piyasa değeri jetonu olduğundan, Coinbase ve eToro gibi büyük borsalar kripto para birimini desteklemez. BCD’yi destekleyen bazı kripto borsaları Binance ve Bithumb’tır.

Bu Yazımızda Okuyun :   Dogecoin Geleceği Ne Olur? 2021

Binance hesabı oluşturmak hızlı ve kolay bir süreçtir. Hesap oluşturmak için bir şifre oluşturmanız, e-posta adresinizi girmeniz ve tam adınızı girmeniz gerekir. Hesabınız oluşturulduktan sonra, hükümetinizin yasalarına uymak için hesabınızı doğrulamanız gerekecektir. Kripto para ticareti yapmaya başlamak için gereken ortak belgeler arasında Sosyal Güvenlik numaranız, ehliyetiniz ve doğum tarihiniz bulunur.

Adım 2: Bir cüzdan satın alın (isteğe bağlı). 

Kripto para birimine yatırım yaparken, kripto varlıklarınızı güvenli bir yerde saklamanız önemlidir. Büyük borsalar genellikle güvenli olarak kabul edilirken, geçmişte birçok kripto para birimi borsası saldırıya uğradı. Kripto para borsaları, hackerlar için birincil hedeftir, sanki sistemi ihlal etmenin bir yolunu bulmuş gibi borsa fonlarını ele geçirebilirler. 

Bu riski azaltmak için, kripto para biriminizi bir donanım veya yazılım kripto para birimi cüzdanında saklamalısınız. Yazılım cüzdanları genellikle ücretsizdir ve kripto varlıklarınızı güvenli bir şekilde saklamanıza izin veren bilgisayar programlarıdır . Donanım cüzdanları, kriptolarınızı çevrimdışı olarak saklayan fiziksel cihazlardır ve bu da yatırımcıların kripto para birimini depolamasının en güvenli yoludur.

En İyi Donanım Cüzdanı: Ellipal 

Ellipal, Bitcoin Diamond’ı destekleyen birkaç kripto para birimi donanım cüzdanından biridir. Donanım cüzdanı, kripto para portföyünüzü cihazdan kolayca yönetmenizi sağlayan bir dokunmatik ekrana sahiptir. Ellipal ayrıca, donanım cüzdanınızla birlikte kullanabileceğiniz iOS ve Android işletim sistemlerinde kullanılabilen mobil uygulamalara da sahiptir.

Ellipal, çok para birimli bir cüzdandır, yani çeşitli kripto para birimlerini tek bir cihazda saklayabilirsiniz. Ellipal donanım cüzdanı Bitcoin, Bitcoin Diamond, Ripple, Ethereum ve diğer bazı kripto para birimlerini destekler.

Bu Yazımızda Okuyun :   Maker Coin Geleceği Fiyat Tahminleri 2021

En İyi Yazılım Cüzdanı: Atomic Wallet

Atomic Wallet, çok sayıda farklı kripto para birimini tutan, merkezi olmayan ve güvenli bir yazılım cüzdanıdır. Cüzdan, Mac ve Windows işletim sistemlerinde mevcuttur, ancak aynı zamanda iOS ve Android için bir mobil cüzdan uygulamasına da sahiptir. Cüzdanın kullanımı ücretsizdir ve Atomic Wallet, belirli kripto para birimleri için faiz getiren hesaplar bile sunar.

3. Adım: Satın alma işleminizi yapın.

Bir kripto para borsası ile bir hesap oluşturduğunuzda ve Bitcoin Diamond’ınızı nerede saklayacağınıza karar verdikten sonra, yatırımınızı yapmaya hazırsınız. Bitcoin Diamond’ı hisse senedi satın almaya benzer şekilde satın alabilirsiniz: bir piyasa veya limitli satın alma emri olarak. Bir piyasa emri, Bitcoin Diamond’ı piyasa fiyatından, genellikle birkaç saniye içinde satın alır. Tersine, Bitcoin Diamond için bir limit emri, varlığı yalnızca limit emrinizi verirken belirttiğiniz belirli bir fiyata düştüğünde satın alır.

Bitcoin Diamond Geleceği Var mı İyi Bir Yatırım mı?

Bitcoin Diamond Geleceği Var mı ; Bitcoin Diamond’ınızı başlangıcından bu yana elinde tutacak olsaydınız, yatırımınızın çoğunu kaybedersiniz. BCD, boğa piyasası ile takdir görürken, çoğu aktif kripto para birimi projesi Bitcoin Diamond’dan daha iyi getiri göstermiştir. 

Düşük piyasa değeri kripto para birimleri riski göz önüne alındığında, Bitcoin gibi daha büyük kripto para birimlerine yatırım yapmaktan daha fazla risk aldığınız için boğa piyasalarında daha yüksek getiri beklemelisiniz. Durum böyle değil ve çoğu yatırımcı, genel kabul görmesi nedeniyle Bitcoin Diamond yerine Bitcoin’i tercih ediyor.

”Google
10 Beğen