Web Analytics
Teknobu

Yeni Covid Varyantı BA.2 Hızla Yayılmaya Başladı!
Yeni Covid Varyantı BA.2 Hızla Yayılmaya Başladı!

Yeni Covid Varyantı BA.2 Hızla Yayılmaya Başladı!

Omicron’un daha hızlı yayılan alt varyantı ortaya çıktı: BA.2 varyantıdır. Yeni Covid Varyantı BA.2 Hızla Yayılmaya Başladı! Peki nedir bu BA.2 belirtileri nelerdir hemen inceleyelim.

Omicron’un yeni bir alt türü, Avrupa ülkelerinde hızla yayılmasıyla uzmanları şaşırttı ve şu anda yaklaşık 40 ülkede BA.2 tespit edildi.

Yeni Covid Varyantı BA.2 Hızla Yayılmaya Başladı!

BA.2 Virüsü
BA.2

Bilim adamları, BA.2’nin ortaya çıkmasının gelecekteki pandemik yayılımı nasıl etkileyebileceğini belirlemek için Covid-19 virüsünün Omicron versiyonunun yakın zamanda keşfedilen bir alt varyantını yakından izliyorlar.

İlk Omicron varyantı, son aylarda baskın virüs türü haline geldi, ancak İngiliz sağlık yetkilileri, BA.2 olarak adlandırılan en son versiyonun yüzlerce vakasını özellikle tespit ederken, uluslararası veriler nispeten hızlı yayılabileceğini gösteriyor.

Birleşik Krallık Sağlık Güvenliği Ajansı (UKHSA), bu ayın ilk on gününde İngiltere’de 400’den fazla vaka tespit etti ve en son varyantın diğer 40 ülkede tespit edildiğini belirtti ve bazı ülkelerdeki en son vakaların çoğunluğunu oluşturuyor. Hindistan, Danimarka ve İsveç.

UKHSA Cuma günü yaptığı açıklamada, İngiltere’de BA.1 soyunun şu anda baskın kalmasına rağmen vakaların arttığını, inceleme altındaki bir varyant (VUI) olarak BA.2 alt soyunu belirlediğini belirtti.

”Google
8 Beğenmekten Vazgeç