Teknobu

Apple ilk iOS 14.5 Beta ve iPadOS 14.5 Beta’yı yayınladı


Apple ilk iOS 14.5 Beta ve iPadOS 14.5 Beta’yı yayınladı

Apple ilk iOS 14.5 Beta ve iPadOS 14.5 Beta’yı yayınladı

Apple, geçen hafta iOS 14.4 beta sürümünü yayınladıktan sonra ilk iOS 14.5 beta ve iPadOS 14.5 beta sürümünü piyasaya sürdü . Hepimiz Apple’ın düzenli güncellemelerine aşina olduğumuz için, bu beta sürümlerinden biridir. İOS 14.5 Beta 1 ve iPadOS 14.5 Beta 1 güncellemeleri, desteklenen iPhone’lar ve iPad’ler için mevcuttur. Burada en son iOS 14.5 beta 1 ve iPadOS 14.5 beta 1 hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Büyük ölçüde hata düzeltmelerine ve performans iyileştirmelerine odaklanan haftalık güncellemelerden biridir. En son güncellemede daha iyi bir performans bekleyebilirsiniz ve henüz piyasaya sürüldüğünden, kullanıcılardan hata düzeltmeleri hakkında geri bildirim beklememiz gerekiyor.

iOS 14.5 Beta

Apple, iOS 14.5 Beta 1 ve iPadOS 14.5 Bera 1 ile birlikte macOS Big Sur 11.2, tvOS 14.5 Beta 1 ve watchOS 7.4 Beta 1’i de piyasaya sürdü. Hem iOS 14.5 beta 1 hem de iPadOS 14.5 beta 1, 18E5140j derleme sürümüyle birlikte geliyor .

Şu anda beta güncellemesi geliştiriciler için çıktı, ancak yakında herkese açık beta test kullanıcıları için yayınlanacak. Güncellemedeki yenilikleri öğrenmek istiyorsanız, sonraki bölüme bakabilirsiniz.

iOS 14.5 Beta 1 – Yenilikler

Son iOS 14.4 güncellemelerinde, kullanıcılar bazı hatalar bildirdi ve bu hataların yakında sonraki güncellemelerde düzeltilmesini istiyor. En son güncelleme birkaç hata düzeltmesiyle birlikte gelir.

Bu Yazımızda Okuyun :   Realme 7i Realme UI 2.0 Beta Güncellemesi erken yayınlandı!

iOS 14.5 Beta 1 güncellemesi nihayet dünya çapında dual sim modunda dual 5G desteğini getiriyor. Bu, iPhone’unuzdaki her iki ağda da 5G kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Başlıca endişelerden biri, yüz maskeleri takarken telefonun kilidini açmaktır. Ancak bu güncelleme, Apple Watch’u kullanarak iPhone’un kilidini açmak için bir seçenek getiriyor. Bu, bir Apple Watch kullanıyorsanız iPhone’unuzun kilidini açmak için yüz maskenizi çıkarmanıza gerek olmadığı anlamına gelir.

Diğer Değişiklikler:

  • En son Xbox ve PS Controller desteği
  • Uygulama İzleme kontrolleri
  • Fitness + AirPlay 2 üçüncü taraf uygulamalara akış

İOS 14.5 Beta 1 ve iPadOS 14.5 Beta 1’i indirin

İlk iOS 14.5 beta ve iPadOS 14.5 beta geliştiriciler için çıktı. Ancak her zaman olduğu gibi, her iki güncelleme de herkese açık test kullanıcıları için yayınlanacak. İOS 14.4 RC olan son beta sürümündeyseniz , doğrudan iOS 14.5 Beta 1’e güncelleyebilirsiniz. OTA bildirimi almadıysanız, telefonunuzu Ayarlar> Yazılım Güncelleme’den manuel olarak güncelleyebilirsiniz .

İOS 14.4 genel yapısındaysanız, ilk önce beta profilini iPhone veya iPad’inize yüklemeniz gerekir. Tüm gelen beta güncellemelerini doğrudan telefonunuza gönderecektir. Beta profilini iPhone veya iPad’inize yüklemek için verilen adımları takip edebilirsiniz.

Bu Yazımızda Okuyun :   Xiaomi Mi 11 ve OPPO Find X2:Özelliklerin Karşılaştırılması

İOS 14.5 Beta Profilini ve iPadOS 14.5 Beta Profilini yükleyin

  1. Git  Apple Beta Yazılım programı  sitesinde.
  2. Ardından biraz aşağı kaydırın ve Apple Kimliğiniz varsa Giriş yap’a tıklayın.
  3. Sonraki sayfada, iOS 14  veya iPadOS 14 gibi cihazlarınız için doğru işletim sistemini seçin  .
  4. Başlarken’e kadar aşağı kaydırın ve iOS cihazınızı kaydettirin seçeneğine tıklayın.
  5. Şimdi bir sonraki sayfadan bir profil kurmanız gerekiyor. Bunun için İndirme Profiline tıklayın.
  6. Profili yükledikten sonra cihazınızı yeniden başlatın. Ve iPhone’unuza iOS 14.5 beta 1’i yüklemeye hazırsınız.

Beta profilini  yükledikten sonra, iPhone veya iPad’inize en son güncellemeyi yüklemek için Ayarlar> Yazılım Güncelleme’ye gidebilirsiniz  . Finder veya iTunes’u kullanarak tam IPSW dosyasıyla iOS 14.5 Beta 1’i de yükleyebilirsiniz .

”Google
16 Beğenmekten Vazgeç

Yapılan Yorumlar