Teknobu

Apple AirPods Max’ı Tanıttı 2020


Apple AirPods Max’ı Tanıttı 2020

Apple AirPods Max’ı Tanıttı 2020

Apple AirPods Max’ı tanıttı

Apple’ın bir çift birinci sınıf kulak üstü kulaklıkları bir süredir kartlarda. 2021’de bir gecikme olduğuna dair söylentilere rağmen , artık resmi oldular – AirPods Max ile tanışın.

Apple'ın yeni AirPods Max'i, aktif gürültü engelleme özelliğine sahip bir yılı aşkın kulaklıklardır

Hemen peşinden koşarak, zor kazandığınız paranın 549 $ / 600-620 € / 549 £ ‘u size Aktif Gürültü Engelleme (ANC), Uyarlanabilir EQ ve yüksek kaliteli özel ses sağlar . Tüm bunlar, birinci sınıf bir kablosuz Bluetooth 5.0 ses deneyimi için Apple’ın kendi H1 yongasıyla destekleniyor . Kulaklıklarda hala fiziksel bir bağlantı noktası var – pili şarj etmek için tasarlanmış bir şimşek, uzamsal ses veya ANC etkinken tek bir şarjla 20 saate kadar iyi olduğu söyleniyor .

  
AirPods Max

AirPods Max’in fiziksel turuna devam eden Apple, oldukça hoş bir fiziksel kontrol ve gelişmiş sensör karışımı sunuyor. Apple Watch tasarımından esinlenen bir Digital Crown , hassas ses seviyesi kontrollerinin yanı sıra sesi çalma veya duraklatma, parçaları atlama, telefon aramalarını cevaplama veya sonlandırma ve Siri’yi etkinleştirme özellikleri sunar. Bunlar tekli, çiftli ve üçlü dokunuşlarla veya basılı tutularak etkinleştirilir, bu da bir aşırı yüklenmiş tuş yapar.

Bu Yazımızda Okuyun :   Xiaomi 150 Megapiksel Kameralı Telefon Üretecek

Ayrıca, ANC ve Şeffaflık modu arasında kabin geçişini sağlayan özel bir Gürültü kontrol düğmesi vardır . İkincisi, ortam sesini yükseltmek içindir. İşin garibi, bu ikisinin ötesinde bir “temel” ses modundan söz edilmiyor gibi görünüyor. Göz ardı edilen bir diğer bilgi parçası, bunun için özel bir düğme görünmediğinden, kulaklığın açılması ve kapatılmasıyla ilgilidir.

Bunun yerine Apple, AirPods Max’i diğer şeylerin yanı sıra aşınma tespiti için kullanılabilecek optik ve konum sensörleriyle donattı . Kulağınızdan bir kulak kabını kaldırmanız sesi duraklatır. Ayrıca, AirPods Max, kullanıcının baş pozisyonu hakkında da bol miktarda veriye sahiptir; bu, Apple’ın Mekansal Ses ve Uyarlanabilir EQ özellikleri için kullandığı şeydir .

AirPods Max, toplamda dokuz mikrofonla birlikte gelir – altısı yalnızca aktif gürültü iptali için ve biri de iki tane daha çift görevli ses alma için kullanılır.

Apple'ın yeni AirPods Max'i, aktif gürültü engelleme özelliğine sahip bir yılı aşkın kulaklıklardır

Adaptive EQ , sesi gerçek zamanlı olarak kulaklık üzerindeki mühür, ses kaynağı ve ortam gürültüsü koşullarına göre ayarlar.

Uzamsal Ses , iPhone ve iPad kullanıcılarına zaten aşina olabilir. Ses kaynaklarını uzaya sanal ve dinamik olarak yerleştirerek etkileyici bir tiyatro deneyimi vaat ediyor. Bu, 5.1, 7.1 ve Dolby Atmos formatlarında kaydedilen içerikle çalışmak içindir ve AirPods Max’in içindeki jiroskop ve ivmeölçeri ve ayrıca bir ses kaynağı olarak uyumlu bir iPhone veya iPad’i kullanır.

Bu Yazımızda Okuyun :   Windows 10 için En İyi Ücretsiz Ekran Kaydedici
Apple'ın yeni AirPods Max'i, aktif gürültü engelleme özelliğine sahip bir yılı aşkın kulaklıklardır

Doğal olarak, AirPods Max’ten tam sorunsuz bir deneyim elde etmek için, bunları mevcut, tercihen mevcut bir Apple cihaz ekosistemiyle kullanmanız gerekir. Resmi olarak iOS 14.3, iPadOS 14.3, MacOS Big Sur 11.1, watchOS 7.2, tvOS 14.3 veya daha yenisini gerektirirler. Bu şekilde, sorunsuz hızlı eşleştirme, cihazlar arasında otomatik geçiş, iki AirPod arasında ses paylaşımı ve her zaman açık Siri yetenekleri gibi şeyler elde edebilirsiniz . Aslında, resmi teknik özellikler Apple dışı ürünlerle herhangi bir uyumluluktan bahsetmiyor. AirPods Max’in çekirdeğindeki H1 çipi göz önüne alındığında, yine de bazı sınırlı üçüncü taraf desteğini ekarte etmiyoruz.

image 8

AirPods Max, fiziksel olarak Apple’ın “ikonik tasarım” dediği şeye sahip ve görünüşün açıkça öne çıktığı konusunda hemfikiriz. Cupertino’nun kullandığı diğer bir tanım da “özel akustik tasarımdır”. Harika görünümlü nefes alabilen örgü kafa bandı, 385 gramlık önemli bir ağırlığı (Sony XM4 254 gram ağırlığında) daha geniş bir alana dağıtmak ve hissettiğiniz basıncı azaltmak içindir. İçeride, iç içe geçmeli ve kulak kapaklarının bağımsız olarak dönmesine ve dönmesine izin veren paslanmaz çelik bir çerçeve vardır.

Bu Yazımızda Okuyun :   Google Adsense Hesabı Açmak İçin Bilmeniz Gerekenler 2021

Bununla birlikte, katlama mekanizması dikkate değer bir eksikliktir. Fincanları yalnızca düz bir şekilde yatırabilirsiniz. Yine de Apple , AirPods Max’i taşımak için kutuda ince bir Smart Case sunuyor. Kulaklıkları kasanın içine koymak, otomatik olarak ultra düşük bir güç durumunu tetikler.

Apple'ın yeni AirPods Max'i, aktif gürültü engelleme özelliğine sahip bir yılı aşkın kulaklıklardır

AIRPODS MAX TÜRKİYE FİYATI

Uzay grisi, gümüş, yeşil, gök mavisi ve pembe olmak üzere 5 farklı renk seçeneğiyle, 15 Aralık’tan itibaren satışa çıkacak AirPods Max modelinin yurt dışı fiyatı 549 dolar, Türkiye fiyatı ise 5 bin 699 TL olarak açıklandı.

”Google
14 Beğenmekten Vazgeç