Teknobu

App Store İndirme Geçmişi Nasıl Temizlenir ?


App Store İndirme Geçmişi Nasıl Temizlenir ?

App Store İndirme Geçmişi Nasıl Temizlenir ?

App store indirme geçmişi nasıl temizlenir ; Sizlerde App store’deki indirme geçmişlerinizi temizlemek istiyorsanız yazımızı okumalısınız.

Çoğumuz, ailemizin veya arkadaşlarımızın görmemesini tercih ettiğimiz bir uygulamayı satın aldık veya indirdik . Bir taklit veya düşünmek istemediğiniz bir şey olsun, uygulamaları iCloud ve satın alma geçmişinizden gizleyebilir veya silebilirsiniz.

Varsayılan olarak, indirdiğiniz veya satın aldığınız uygulamalar Apple tarafından günlüğe kaydedilir ve hesabınızı kullanarak başkaları tarafından aranabilir. Biraz mahremiyet istiyorsanız veya sadece izlerinizi gizlemek istiyorsanız, bu makalede App Store İndirme Geçmişi Nasıl Temizlenir ? size bunu nasıl yapacağınızı göstereceğiz.

Uygulamaları iCloud’dan ve Satın Alma Geçmişinden Neden Silmelisiniz?

İCloud ile, önemli fotoğraflarınız ve dosyalarınız da dahil olmak üzere dijital varlıklar sunucularında saklandığından içiniz rahat olur, böylece nereye giderseniz gidin onlara erişebilirsiniz.  

İndirdiğiniz uygulamalar iCloud’da yedeklenir; bu nedenle, özellikle aile paylaşımını kullanırken artık ihtiyacınız olmayanları kaldırmak isterseniz bunları silebilir veya satın alma geçmişinizden gizleyebilirsiniz.

Bu Yazımızda Okuyun :   Programlama için En İyi Dizüstü Bilgisayar Nasıl Seçilir? 2020
App Store İndirme Geçmişi Nasıl Temizlenir ?
App Store İndirme Geçmişi Nasıl Temizlenir ?

Satın alınan uygulamalar iCloud hesabınızda yer kaplıyor gibi görünebilir, ancak bunlar aslında iCloud’da değil, Apple’ın sunucularında saklanıyor. Alanı dolduran şey, uygulamalardan gelen verilerdir.

Uygulamaları iCloud’dan silmek için doğrudan bir özellik olmasa da, bunları yine de gizleyebilir ve iCloud hesabınızı ve saklama alanınızı yönetebilirsiniz. Bu şekilde, Satın Alınanlar listeniz gizli uygulamaları göstermez ve hesabınızın satın aldıklarını paylaşan kişiler bunları görüntüleyemez.

App Store İndirme Geçmişi Nasıl Temizlenir ? İPhone veya iPad’inizde App Store geçmişini silin ve satın alınanları gizleyin

Bu adımları sırasıyla uygulayın App Store → Bugün → profil simgesi / resim → Satın Alınanlar → Satın Aldıklarım → sola kaydırın → Gizle

Satın alımları doğrudan iPhone veya iPad’inizde gizlemek, App Store geçmişinizi silmenin en kolay yoludur. Bunun satın alma işlemlerinizi gizleyeceğini ve Apple bu seçeneği App Store’dan kaldırdığı için iPhone’daki satın alma geçmişinizi nasıl sileceğiniz konusunda bir kılavuz sağlayamayacağımızı unutmayın.

Sadece App Store uygulamasına gidin , “Bugün” ü (Tıklayın sol altta) seçin ve sağ üst köşedeki profil simgenize / resminize dokunun .

hide app store purchases app store 350x621 2

Ardından Satın Alınanlar → Satın Aldıklarım üzerine dokunun. Orada tüm alışverişlerinizin bir listesini göreceksiniz. Bunlardan birini gizlemek için simgeye dokunun ve sola kaydırın. Bunu yaptıktan sonra sağda “Gizle” düğmesi belirir. Bir kez dokunduğunuzda satın alma gizlenir.

hide app store purchase 350x563 1

App Store geçmişinizi geri yükleme

App Store → Bugün → profil simgesi / resim → [adınız] → Gizli Satın Alımlar → bulut simgesi

Bu Yazımızda Okuyun :   OnePlus 8T incelemesi Güncel (2021)

Yukarıdaki değişiklikler geri döndürülemez değildir, tarihin gizli kısımlarını her zaman geri yükleyebiliriz.

İPhone’unuzdaki App Store uygulamasını açın, “Bugün” e gidin ve sağ üst köşedeki profil simgesine / resme dokunun . Dokunun adınız Apple kimliğinizle ve işareti. Şimdi “Gizli Satın Alımlar” a gidin ve gizlenmesini istemediğiniz uygulamanın yanındaki bulut simgesine dokunun .

hide aaapp store purchases hidden 350x621 2

”Google
14 Beğen