Teknobu

Android 12 Hakkında Detaylar Çıkış Tarihi ve Ekran Görüntüleri Sızdırıldı


Android 12 Hakkında Detaylar Çıkış Tarihi ve Ekran Görüntüleri Sızdırıldı

Android 12 Hakkında Detaylar Çıkış Tarihi ve Ekran Görüntüleri Sızdırıldı

Android 12 özellikleri sızmaya başladı, bu nedenle bazı insanlar hala Android 11’in telefonlarına gelmesini beklerken , diğerleri bir sonraki büyük Android güncellemesini dört gözle beklemeye başlıyor.

Şimdiye kadar duyduklarımıza göre – kuşkusuz, büyük bir miktar değil – Android 12, pek çok değişmeyen Android 11’den bir değişiklik olacak pek çok harika ve kullanışlı özellik getirebilir gibi görünüyor.

Göz atmanız için tüm söylenti Android 12 özelliklerini aşağıda listeledik ve daha fazlası çıktıkça bu makaleyi güncelleyeceğiz.

Android 12 Çıkış Tarihi

Google genellikle yılın ilk birkaç ayında geliştirici önizlemelerini başlattığı için Android 12’ye ilk resmi bakışımızı çok yakında alabiliriz. Örneğin Android 11, Şubat 2020’de geliştirici önizleme formuna geldi.

Ardından, Mayıs ayında Google IO’da muhtemelen ilk genel betayı göreceğiz – bu genel tüketicilere yönelik en eski sürümdür ve yeni özelliklerin çoğu ilk olarak burada da ortaya çıkabilir.

Android 12’nin son bitmiş sürümüne gelince, bu büyük olasılıkla Eylül ayında geçmiş biçime göre inecek, ancak başlangıçta muhtemelen yalnızca Google Pixel 5 ve Google Pixel 4a gibi az sayıda telefonda ve yeni Google ile birlikte gelecek. Pixel 6 böyle bir telefonun açıldığını varsayarsak.

Bu Yazımızda Okuyun :   Spotify Receıptıfy Nedir, Nasıl Kullanılır? 2022

Android 12’yi telefonunuza getirmek cihaz üreticilerine kalacaktır ve bu genellikle aylar alır, bu nedenle, özel telefonunuz 2022’ye kadar Android 12’yi almazsa şaşırmayın.

Android 12 Hakkında Detaylar

Belki de en büyük Android 12 sızıntısı , güncellemenin getirebileceği özelliklerle ilgili ipuçları içeren güncelleme işletim sisteminin resimlerini sağladı.

Görünüşe göre, telefon mikrofonu veya kamera kullanımdayken size haber veren gizlilik bildirimleri, ana sayfadaki widget’lara daha fazla odaklanma, daha az ayara erişmenizi sağlayan yeniden tasarlanmış Hızlı Ayarlar menüsü ve kullanacağımız bir özellik için daha fazla kanıt olacak telefon için seçenek renk şemaları hakkında daha fazla görüşün.

android 12

Google, Android 12 güncellemesi hakkında bir şey söyledi. Bir blog gönderisinde şirket, Android 12’nin “Android’in sahip olduğu güvenlik önlemlerinden ödün vermemeye dikkat ederken, diğer yandan kullanıcıların cihazlarında diğer uygulama mağazalarını kullanmalarını daha da kolaylaştıracağını” söyledi.

Google bunun nasıl çalışacağını söylemedi. Zaten Android’deki diğer uygulama mağazalarına erişmek mümkün, ancak bu belki bazılarını vurgulamayı veya seçeneği daha görünür hale getirmeyi içerecektir.

Bunun ötesinde, Android 12 Google’ın bazı güncellemeleri sunmasını kolaylaştırabilir. XDA Developers , şirketin Android Runtime’ı (ART) Android 12’de bir Mainline modülü haline getirmeyi planladığını fark etti. Bu, şirketin bunları geleneksel kablosuz olarak göndermek yerine Google Play Store aracılığıyla daha fazla işletim sistemi güncellemesi sunmasına olanak tanıyacaktı. güncellemeler.

Bu Yazımızda Okuyun :   Nintendo Switch'te Netflix Nasıl İzlenir 2021

Bu, daha sık güncelleme anlamına gelebilir ve daha da önemlisi, telefonunuzun üreticisinin güncellemeyi size göndermesini beklemenize gerek kalmayacağı anlamına gelebilir. Yine de birçok güncellemenin eski moda şekilde teslim edilmesi gerekecek.

Başka bir XDA Geliştiricileri , Android 12’nin açık olan ancak şu anda kullanılmayan uygulamaları “ hazırda bekletme ” özelliğine sahip olabileceğini ve bu da onları telefon için daha az güç tüketen hale getirmesidir.

Bazı özel Android arayüzleri bu tür özelliklere zaten sahiptir, ancak stok Android’de yoktur ve böyle bir özellik onu tüm Android cihazlara getirebilir. Yine de bunun nasıl çalıştığı henüz tam olarak belli değil.

Bir Uygulama hazırda bekletmeden için müteakip sızıntı o Kullanmadığınız uygulamaları en aza indirmek için bir yol daha kısmen silinmesi gibi daha görünüyor yapım, aslında telefonunuzda Uygulama önbelleğini temizleyin öne sürdü.

Ayrıca Android 12’nin arka arkaya çift dokunma kısayolunu geri yükleyebileceğini duyduk; bu , ekran görüntüsü almak, Google Asistan’ı başlatmak ve daha fazlası için yararlı – en azından yine de Google Pixel telefonlarda. Active Edge’in bir tür halefi olacaktı ve çekilmeden önce Android 11’in erken geliştirici sürümlerinde göze çarpıyordu.

Bu Yazımızda Okuyun :   iOS 15 Yağmur Sesi Nasıl Açılır? (Arka Plan Sesleri)

İlginç bir Androd 12 özellik sızıntısı, Uygulama Çiftleri veya birlikte açabileceğiniz yaygın olarak kullanılan iki uygulama ile ilgilidir. Olası örnekler arasında haritalar ve müzik uygulamaları veya tarayıcılar ve not alma uygulamaları bulunur.

Uygulama Çiftlerinin ne yaptığı tam olarak net değil, ancak Android telefonlardaki bölünmüş ekran modları oldukça belirsiz olabileceğinden, bunun belirli uygulama eşleşmeleri etrafında tasarlanmış bir gelişme olması mümkündür.

Görünüşe göre Anddroid 12, iOS’a benzer bir Wi-Fi paylaşım moduna sahip olabilir, bu da Wi-Fi şifrelerini yakınınızdaki diğer insanlarla kolayca paylaşmanıza izin verir. Bu, şu anda Android telefonlarda kullanılabilen QR kod sisteminin yerini alacak ve sizin tarafınızdan doğru olmayan kişiler için işe yarayacaktır.

Son bir söylenti, Anddroid 12’nin hem yerel hem de üçüncü taraf uygulamaları etkileyen yeni bir renklendirme sistemine sahip olabileceğidir . Bu, bir ana renk ve bir vurgu rengi seçmenize izin verir ve tüm uygulamalar ve menüler, ahizeyi zevkinize göre özelleştirmenize izin vermek için bunları stil olarak kullanır.

Android 12 Ekran Görüntüleri

image 5
Ekran Görüntüleri-Güncel teknoloji bilgileri
image 6
Ekran Görüntüleri
image 8
Ekran Görüntüleri
image 9
Ekran görüntüleri
image 10
Ekran Görüntüleri

Yeni çıkacak bilgiler ve söylentiler olduğunda makalemizi güncelleyeceğiz. Güncel bilgilerden haberdar olmak için bizleri takip etmeyi unutmayın. Yayınladığımız yazıları arkadaşlarınızla veya sosyal medyalarda paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Bir sonraki güncel makalede görüşmek dileğiyle hoşçakalın.

”Google
30 Beğen