Teknobu

Apple Airpods Android Cihazlar İle Uyumlu mu, Android Cihazda Çalışır mı? 2021


Apple Airpods Android Cihazlar İle Uyumlu mu, Android Cihazda Çalışır mı? 2021

Apple Airpods Android Cihazlar İle Uyumlu mu, Android Cihazda Çalışır mı? 2021

Hepimizin merak ettiği konulardan birisi olan Apple Airpods Android Cihazlar İle Uyumlu mu, Android Cihazda Çalışır mı? bu soruyu kullanıcılar sormaktadır. Sizlere bugun bunu cevaplayacağız.

Airpodslar İPhone için tasarlanmış olsa da , Apple’ın AirPod’ları Android akıllı telefonlar ve tabletlerle de uyumludur, böylece bir Android kullanıcısı olsanız veya hem Android hem de Apple cihazlara sahip olsanız bile Apple’ın kablosuz teknolojisinden yararlanabilirsiniz.

Fakat kullanırken, Apple’ın benzersiz AirPods eşleştirme özellikleri gibi bazı özelliklerini kaybedersiniz . Bununla birlikte, “AirPods”, bir Android cihazdaki diğer Bluetooth kulaklıklar gibi çalışır ve Android uygulamaları aracılığıyla işlevlerinin en azından bir kısmını geri yüklemenin yolları vardır.

Apple Airpods Android Cihazlar İle Uyumlu mu, Android Cihazda Çalışır mı? 2021 Gelin yazımızı daha detaylı inceleyelim.

Airpods Android Cihazlar İle Uyumlu mu
Airpods Android Cihazlar İle Uyumlu mu

Airpods Android Cihazlar İle Uyumlu mu?

Yalnızca Android cihazları kullanıyor olsanız bile, ‌AirPods‌, Android cihazlar için mevcut olan diğer birçok Bluetooth kulaklıktan daha iyi performans gösteren harika bir kablosuz kulaklık seçeneğidir. Hem Android hem de iOS cihazlarınız varsa, ‌AirPods‌ hiç akıllıca değildir çünkü uygun Android uygulamalarını indirirseniz, bunları birkaç değiş tokuşla her iki cihazda da kullanabilirsiniz.

Bu Yazımızda Okuyun :   iOS 14.8 Güncelleme Hatası (Çözümü)

İOS cihazlarda bulunan pek çok özelliklerini android cihazınızda kullanamıyor olsanız bile, ‌AirPods‌, Android kullanıcılarına hitap edebilecek bazı çekici özelliklere sahiptir.

Birçok “AirPods” kullanıcısı, kulaklarında oldukça rahat ve dengeli olduklarını, düşme risklerinin çok az olduğunu ve pil ömrünün kesinlikle çekici olduğunu düşünüyor. ‌AirPods‌, taşınabilir, kompakt bir form faktöründe 24 saatlik pil ömrü sağlayan bir şarj kutusuna sahiptir. Hızlı kablonuz olduğu sürece çantanın şarj edilmesi de kolaydır.

Android’de “AirPods” dan kaçınmak isteyebileceğiniz önemli bir neden var ve bu ses kalitesidir. Sound Guys , Android’deki AAC’nin bir ‌iPhone‌ ile karşılaştırıldığında düşük performansının ana hatlarını çiziyor ve Android’in Bluetooth kodeklerini işleme biçimi nedeniyle Android’de düşük akışla karşılaşabileceğinizi öne sürüyor.

image 193
Airpods Android Cihazlar İle Uyumlu mu

AirPods’u Android Akıllı Telefonla Eşleştirme

‌AirPods‌ diğer herhangi bir Bluetooth cihazı gibi bir Android akıllı telefonla eşleşebilir, ancak izlenmesi gereken bazı özel adımlar vardır.

 1. “AirPods” kutusunu açın.
 2. Android cihazınızda Bluetooth ayarlarına gidin.
 3. ‌AirPods‌ kasasında, arkadaki eşleştirme düğmesini basılı tutun.
 4. Bluetooth aksesuarları listesinde “AirPods” öğesini bulun ve ardından “Eşleştir” düğmesine dokunun.

“Eşleştir” e dokunduktan sonra, ‌AirPods‌ Android cihazınıza başarıyla bağlanmalıdır.

Bu Yazımızda Okuyun :   Vestel Tv Security Error Hatası (Çözümü) 2021

Android’de Çalışmayan AirPods Özellikleri

Bir “iPhone”, iPad , Apple Watch veya Mac ile eşleştirildiğinde , “AirPods” birinci nesil sürümdeki W1 kablosuz çip veya AirPods 2’deki H1 çip , ivmeölçer ve diğer sensörler ve derinlik sayesinde zengin bir özellik seti sunar. 

Android ile ‌AirPods‌’u kullanırken kaybettiğiniz ‌AirPods‌ özelliklerinin bir listesi:

 • Siri . ‌İPhone‌’da şarkıları değiştirmek, ses seviyesini ayarlamak veya sadece basit sorular sormak gibi şeyler yapmak için Siri’ye dokunarak erişebilirsiniz . ‌AirPods‌ 2’ye sahipseniz, ‌Siri‌’yi etkinleştirmek için “Hey ‌Siri‌” de kullanabilirsiniz.
 • Çift Dokunmayı Özelleştirme . Bir iOS cihazındaki Ayarlar uygulamasında, çift dokunma hareketinin ne yapacağını değiştirebilirsiniz. Seçenekler arasında ‌ Siri‌, Oynat / Duraklat, Sonraki Parça ve Önceki Parça erişimi bulunur.
 • Otomatik geçiş . ‌AirPods‌, Apple kullanıcıları için bir iCloud hesabına bağlıdır , bu da onların ‌AirPods‌’u ‌iPad‌, ‌iPhone‌, Apple Watch ve Mac ile kullanma arasında kolayca geçiş yapmalarına olanak tanır.
 • Basit kurulum . Bir iOS cihazıyla eşleştirme, yalnızca söz konusu cihazın yanında kasanın açılmasını ve hızlı kurulum adımlarının izlenmesini gerektirir.
 • AirPods pilini kontrol etme . ‌İPhone‌ ve Apple Watch’ta ‌Siri‌’e ‌AirPods‌ pil ömrü hakkında soru sorabilir veya ‌iPhone‌’daki Bugün merkezinden veya Apple Watch’taki Kontrol Merkezi’nden kontrol edebilirsiniz. Neyse ki, Android’deki bu işlevi AirBattery uygulaması veya Assistant Trigger ile değiştirmenin bir yolu var .
 • Otomatik kulak algılama . “İPhone” da bir AirPod’u kulağınızdan çıkardığınızda, AirPod’u tekrar kulağınıza takana kadar dinlediğiniz her şeyi duraklatır.
 • Tek AirPod dinleme . Tek bir AirPod ile müzik dinlemek, kulak algılama işlevini kullandığı için iOS cihazlarla sınırlıdır. Android’de, bağlanabilmeleri için her iki AirPods‌’a da sahip olmanız gerekir.
Bu Yazımızda Okuyun :   TeknoTiyo.com yeni bir teknoloji platformu doğuyor! 2021

Android’de Çalışan AirPod Özellikleri

Kutudan çıkar çıkmaz, Android’deki ‌AirPods‌ işlevi oldukça sınırlıdır, ancak çift dokunma özelliği çalışır. ‌AirPods‌lardan birine çift dokunduğunuzda, müzik çalacak veya duraklatılacaktır. Bir iOS cihazı kullanarak ‌AirPods’unuzu özelleştirdiyseniz, sonraki parça ve önceki parça hareketleri de çalışacaktır, ancak ‌AirPods‌ 2’deki ‌Siri‌ ve “Hey ‌Siri‌” bir Apple cihazı gerektirdiği için çalışmayacaktır.

Android’de “AirPods” a ek bir avantaj – Bluetooth bağlantı mesafesi. “AirPods” genellikle diğer Bluetooth özellikli kulaklıklardan çok daha uzun bir Bluetooth aralığına sahiptir ve bu hem Android hem de iOS için geçerlidir.

‌AirPods‌, Android’deki benzersiz işlevlerinin geri kalanını kaybeder, ancak Android’de ‌AirPods‌ ile yapabileceklerinize ek olarak, bazılarını geri yüklemek için tasarlanmış birkaç Android uygulaması vardır.

Sonuç

Airpods Android Cihazlar Uyumlu mu ? Evet sonuç olarak airpods android cihazlar ile uyumlu çalışmaktadır. Sadece belli özellikleri kısıtlı bir şekilde kullanabilirsiniz.

”Google
9 Beğenmekten Vazgeç

Yapılan Yorumlar