Teknobu

Zoom, Güvenlik Özellikleriyle Yeni Güncellemeleri Duyurdu 2020


Zoom, Güvenlik Özellikleriyle Yeni Güncellemeleri Duyurdu 2020

Zoom, Güvenlik Özellikleriyle Yeni Güncellemeleri Duyurdu 2020

Zoom ; Viral video konferans hizmeti Zoom bugün, CEO Eric S. Yuan tarafından daha önce açıklanan 90 günlük mücadele gizlilik endişelerinin bir parçası olarak yaklaşan Zoom 5.0 platformunun bir parçası olacak yeni güvenlik önlemlerini açıkladı. Şirket, Hindistan hükümeti de dahil olmak üzere çeşitli şirketler ve dünya hükümetleri ile hizmetin kullanımına karşı tavsiyelerde bulunarak ilk sırada yer aldı.

Önlem arasında, Zoom’un platformunda uygulanmayacağı yeni bir AES 256 bit GCM şifreleme standardı var. Bu, kurumsal iletişim hizmetleri tarafından kullanılan yaygın bir güçlü ve ortak şifreleme standardıdır. Ayrıca mobil bankacılık uygulamaları, ödeme uygulamaları ve daha fazlası için şifreleme standardına da gider. Şirketin bu standartları ilk kez 19 Nisan güncellemesinde eklediğini belirtmek gerekir.

Ayrıca, hizmet artık BT yöneticilerinin hizmetteki parolaların ne kadar karmaşık olması gerektiğini belirlemesine izin verecektir. Zoom varsayılan olarak şifreleri de etkinleştirdi. Ayrıca, Zoom, kurumsal müşterilerinin hangi veri merkezlerinin bir toplantı için trafiği kullanacağını seçmelerine olanak tanır. Bu muhtemelen bazı şirketlerin toplantılarının Çin’deki sunucular üzerinden yönlendirildiği konusunda endişelerini dile getirdiği için yapıldı.

Bu Yazımızda Okuyun :   Vodafone Sınırsız İnternet Psiphon Pro Ayarları 2021

Kullanıcı deneyimi cephesinde şirket, hizmete kullanıcılara tüm güvenlik özelliklerine erişim sağlayan bir güvenlik simgesi ekledi. Ana bilgisayarın arayüzünde video görüşmesi sırasında menü çubuğunda simgesi görünür. Ayrıca, toplantı sahiplerinin kullanıcıları şirkete bildirmesine ve katılımcıların bir görüşme sırasında kendilerini yeniden adlandırmasına izin veren özelliği devre dışı bırakmasına izin verir. Zoom’un bekleme odası özelliği de artık ana bilgisayar (lar) tarafından toplantıya kabul edilmeden önce sanal bir bekleme odasına yerleştiren varsayılan bir seçenek olacak. Bu özellik, halka açık toplantılar için, istenmeyen kişilerin Zoombombing’den uzak tutulmasında faydalıdır.

Covid-19 salgını nedeniyle video konferans araçlarına olan talep artışı, Zoom’un birkaç hafta içinde hisse değerlerini artırdı. Aynı zamanda, şirket çeşitli gizlilik endişeleri ve kullanıcılarını riske atmak için inceleme altına alınmıştır. Hindistan hükümeti bile kısa süre önce, resmi görevlilerden Zoom’u resmi amaçlarla kullanmamalarını isteyen ve şirketleri ve bireyleri hizmet hakkındaki gizlilik endişeleri konusunda uyaran bir danışmanlık yayınladı.

”Google
27 Beğenmekten Vazgeç