Teknobu

Zoom Ekran Paylaşımı Ayarları Nasıl Yapılır? 2021


Zoom Ekran Paylaşımı Ayarları Nasıl Yapılır? 2021

Zoom Ekran Paylaşımı Ayarları Nasıl Yapılır? 2021

Zoom uygulamasını kullanırken ekran paylaşımı yapmak istiyor ama nasıl olduğunu bilmiyorsanız bu yazımızda zoom ekran paylaşımı ayarları nasıl yapılır sizlere anlatacağız.

Zoom toplantı katılımcıları için ekran paylaşımı varsayılan olarak devre dışıdır. Katılımcılar için ekran paylaşımını toplantı bazında etkinleştirebilir veya tüm toplantılar için varsayılan olarak katılımcı ekran paylaşımını etkinleştirmek için ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.

Bilgisayar ekranınızı, bilgisayarınızda gördüklerinizi görebilmeleri için zoom toplantınızın katılımcılarıyla paylaşabilirsiniz. Bu, bir programa veya belgeye birlikte bakmanıza ve Zoom aracılığıyla ders verirken PowerPoint slaytlarını sınıfınızla paylaşmanıza olanak tanır. Ek olarak, Zoom’un açıklama aracını kullanarak paylaştığınız içeriğin üzerine açıklamalar ekleyebilirsiniz. Beyaz tahta yakınlaştırma aracını kullanarak boş bir tuval üzerine açıklama da ekleyebilirsiniz.

Zoom Ekran Paylaşımı Ayarları

Ekranınızı paylaşmak için, zoom pencerenizin alt menü çubuğundaki “Ekranı Paylaş” [1] düğmesini tıklayın, ardından paylaşmak istediğiniz şeyi seçin [2] ve “Paylaş” [3] düğmesine basın.

Paylaşmak istediğinizi seçerken, ya ilk seçeneği – Masaüstü – tüm bilgisayar ekranınızı katılımcılarla paylaşan (ne görürseniz, görecekler) ya da PowerPoint’iniz gibi belirli uygulamaları katılımcılarınızla paylaşabilirsiniz. Yalnızca bilgisayarınızda açık olan uygulamalar paylaşılabilir.

Bu Yazımızda Okuyun :   Samsung Galaxy M30s, Android 11 tabanlı One UI 3.0 Güncellemesi almaya başladı
Zoom Ekran Paylaşımı Ayarları
Zoom Ekran Paylaşımı Ayarları

Ekranınızı paylaşmaya başladığınızda, paylaşmayı seçtiğiniz uygulamanın veya Masaüstünüzü paylaşmayı seçtiyseniz tüm ekranın çevresinde yeşil bir çerçeve belirecektir.

Ekranların paylaşımını durdurmak için “Paylaşımı Durdur”u tıklayarak ekran paylaşımını sonlandırabilirsiniz – bu sizi normal zoom görünümünüze geri getirecektir.

zoom share 2
Zoom Ekran Paylaşımı Ayarları

Katılımcıların Ekranlarını Paylaşmalarına İzin Verme

Varsayılan olarak, yalnızca zoom oturumunun sahibi ekranını paylaşabilir. Katılımcılarınızın ekranlarını paylaşabilmesini istiyorsanız, toplantıdaki paylaşım ayarlarını değiştirebilirsiniz.

“Ekranı Paylaş” düğmesindeki [1] küçük yeşil ^ düğmesine basın ve ardından “Gelişmiş Paylaşım Seçenekleri…” [2] öğesini seçin.

zoom share 4
zoom share 5
Zoom Ekran Paylaşımı Ayarları

“Kimler paylaşabilir?” Altında “Tüm Katılımcılar” ı seçin. “Yalnızca Ana Bilgisayar” yerine.

Ayrıca, hesabınızın ekran paylaşım ayarlarını, katılımcıların tüm Yakınlaştırma toplantılarınızda ekranlarını paylaşabilmeleri için değiştirebilirsiniz. Zoom.us adresinde hesap ayarlarınıza gidin ve “Ekran Paylaşımı” ayarlarını arayın.

zoom share 6
”Google
12 Beğenmekten Vazgeç