Teknobu

MEB, yüz yüze eğitimin nasıl olacağına dair bilgileri paylaştı 2021


MEB, yüz yüze eğitimin nasıl olacağına dair bilgileri paylaştı 2021

MEB, yüz yüze eğitimin nasıl olacağına dair bilgileri paylaştı 2021

MEB ,yüz yüze eğitim hakkında bilgi verdi.

Yüz yüze eğitimin nasıl olacağına dair bilgileri paylaştı

MEB tarafından 15 Şubat ve 1 Mart tarihi itibari ile okulların açılması eğitime başlanması kararlaştırıldı. ilkokul ve ortaokullardaki koşullar paylaşıldı.

2274091 620x349 1

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 15 Şubat’tan itibaren kademeli başlatılacak eğitime ilişkin usul ve esaslar belirlendi. Buna göre, Bilim ve Sanat Merkezleri de 1 Mart itibarıyla ortaokul 8. sınıflarla birlikte yüz yüze eğitime geçecek.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk imzasıyla illere gönderilen yazıda, ilkokul ve ortaokullardaki yüz yüze eğitimle ilgili bilgilere yer verildi.

Bu kapsamda 15 Şubat itibarıyla, “birleştirilmiş sınıf uygulaması yapılan okulların tamamı, köy ve benzeri seyrek nüfuslu yerleşim yerlerinde il/ilçe hıfzıssıhha kurullarının il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri iş birliği içinde alacağı kararlar doğrultusunda tüm ilkokul ve ortaokullar ile tüm bağımsız anaokulu ve özel eğitim anaokullarında haftada 5 gün eğitime geçilecek.

1 Mart’tan itibaren ise tüm resmi ve özel ilkokullarda ve bu ilkokulların bünyesindeki ana sınıfları ile özel eğitim sınıflarında, haftada 2 gün eğitim yapılacak, tüm resmi ve özel ortaokullar ile imam hatip ortaokullarının 8. sınıflarında da yüz yüze eğitime başlanacak. 8. sınıflarda yüz yüze eğitim yapılacak günler ile eğitime başlama ve bitiş saatleri okul yönetimleri tarafından öğretmenlerle birlikte belirlenecek.

Bu Yazımızda Okuyun :   2021 yılı LGS sınav tarihi belli oldu! MEB 81 ile yazı gönderdi

Ortaokul 5, 6 ve 7. sınıflarda tüm dersler uzaktan eğitim yoluyla işlenmeye devam edilecek.

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı ilkokul ve ortaokul kademesinde eğitim veren özel eğitim okulları ve özel eğitim anasınıfları ile diğer okullar bünyesindeki özel eğitim sınıflarında da 1 Mart itibarıyla haftada 5 gün eğitim yapılmaya başlanacak. Bilim ve Sanat Merkezleri de programları dahilinde yüz yüze eğitime geçecek.

Yüz Yüze

Öğrenciler müfredatın tamamından sorumlu olacak. Eğitim saatleri dışındaki diğer saatlerde uzaktan eğitim yoluyla dersler işlenmeye devam edilecek. Bu durumdaki öğrenciler, EBA TV, EBA canlı ders ve harici canlı ders canlı ders uygulamaları gibi yollarla uzaktan eğitim almayı sürdürecek.

”Google
13 Beğen