Teknobu

Yubico U2F Security Key 2021 En İyi Güvenlik Anahtarı


Yubico U2F Security Key 2021 En İyi Güvenlik Anahtarı

Yubico U2F Security Key 2021 En İyi Güvenlik Anahtarı

Çok Faktörlü Kimlik Doğrulama için En İyi Güvenlik Anahtarı Yubico U2F Security Key 2021 , YubiKey ile Nasıl Güvence Altına Alırsınız.

Yubico U2F Security Key Nedir?

Yubico U2F Security Key
Yubico U2F Security Key

YubiKey, küresel şirketler ve tüketiciler tarafından ölçekte kanıtlanmış orijinal ve lider FIDO U2F kimlik doğrulayıcıdır.

Yubico’nun FIDO U2F Güvenlik Anahtarı, FIDO U2F’yi destekleyen herhangi bir hizmetle çalışan uygun fiyatlı bir YubiKey’dir (USB kimlik doğrulama anahtarı).

Bir FIDO U2F Güvenlik Anahtarı ile kimlik doğrulaması yapmak için kullanıcının anahtarı takması ve altın düğmeye dokunması yeterlidir. ABD ve İsveç’te en iyi uygulama güvenlik süreçleriyle üretilmiştir. FIDO U2F Güvenlik Anahtarı ezilmeye karşı dayanıklıdır, suya dayanıklıdır ve ev ve araba anahtarlarınızla birlikte bir anahtarlığa güzel bir şekilde uyar.

Yubico, FIDO standartlarına önde gelen katkı sağlayıcıdır. Amiral gemisi ürünü YubiKey, yenilikçi bir USB ve NFC kimlik doğrulama anahtarıdır. Ürün bilgisayarlara, ağlara ve hizmetlere erişimi güvence altına alır ve ilk 10 internet şirketinden 9’u da dahil olmak üzere 160 ülkede milyonlarca kişi tarafından sevilir.

Bu Yazımızda Okuyun :   Nintendo Switch Deneyimini İyileştirmek İçin İpuçları

2007 yılında güvenli oturum açmayı herkes için kolay ve erişilebilir hale getirme misyonuyla kurulan Yubico, Google ile birlikte FIDO U2F protokolünü birlikte oluşturdu. Ve Yubico’nun CTO’su Jakob Ehrensvard, tüm FIDO standartlarının arkasındaki temel yenilik ve temel olan hiçbir paylaşılan sır olmadan herhangi bir sayıda hizmette çalışan bir kimlik doğrulayıcı kavramını tanıttı.

Yubico U2F Security Key Avantajları

Yubico U2F Security Key
Yubico U2F Security Key
  • Güçlü güvenlik  — Kimlik avı, oturum ele geçirme, ortadaki adam ve kötü amaçlı yazılım saldırılarına karşı koruma sağlayan ortak anahtar şifrelemesini kullanan güçlü iki faktörlü kimlik doğrulama.
  • Kullanımı kolay  — Chrome, Opera ve Mozilla gibi platformlarda ve tarayıcılarda yerel destek sayesinde kullanıma hazır çalışır ve herhangi bir sayıda hizmet için anında kimlik doğrulama sağlar. Yazılacak kod veya yüklenecek sürücü yok.
  • Yüksek gizlilik  — Kullanıcıların çevrimiçi kimliklerini seçmelerine, sahip olmalarına ve kontrol etmelerine olanak tanır. Her kullanıcı, kimlikle ilişkili hiçbir kişisel bilgi olmadan, anonim dahil olmak üzere birden fazla kimliğe sahip olmayı da seçebilir. Bir U2F Güvenlik Anahtarı, her hizmet için yeni bir çift anahtar oluşturur ve yalnızca hizmet ortak anahtarı depolar. Bu yaklaşımla, hizmet sağlayıcılar arasında hiçbir sır paylaşılmaz ve uygun fiyatlı bir U2F Güvenlik Anahtarı, herhangi bir sayıda hizmeti destekleyebilir.
  • Çoklu seçenekler  — Açık standartlar esneklik ve ürün seçimi sağlar. Mevcut telefonlar ve bilgisayarlar için, birçok kimlik doğrulama yöntemi için ve farklı iletişim yöntemleriyle (USB ve NFC) tasarlanmıştır.
  • Uygun maliyetli  — Kullanıcılar, çevrimiçi olarak uygun fiyatlı bir dizi cihaz arasından seçim yapabilir. Yubico, Yubico Geliştirici Programı aracılığıyla arka uç entegrasyonu için ücretsiz ve açık kaynaklı sunucu yazılımı sunar  .
  • Elektronik kimlik  — Daha yüksek düzeyde kimlik güvencesi gerektiren kuruluşlar için kimlik doğrulaması sunulur. Hizmet sağlayıcılar aracılığıyla U2F Güvenlik Anahtarınızı gerçek devlet tarafından verilmiş kimliğinize bağlamanız mümkündür.
Bu Yazımızda Okuyun :   İphone Aksesuar Desteklenmiyor Hatası Çözümü 2021
”Google
3 Beğen