Teknobu

YÖK Bünyesine Memur Başvuruları Başlıyor 2020


YÖK Bünyesine Memur Başvuruları Başlıyor 2020

YÖK Bünyesine Memur Başvuruları Başlıyor 2020

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına memur alımı yapılacağı belirtildi. Bu ilanda 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi uyarınca istihdam edilmek üzere sözleşmeli uzman personel alımı yapılacağı belirtildi. İlana başvurular ise 2 Kasım’da yani Pazartesi günü başlıyor.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından bir ilan yayımlandı ve bu ilanda uzman personel alımı yapılacağı belirtildi. Söz konusu ilanda 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi uyarınca istihdam edilmek üzere sözleşmeli uzman alınacağı vurgulanarak şöyle denildi:

““Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar”ın Ek 2.maddesinin (c) fıkrası uyarınca alım yapılacak her bir unvan için boş bulunan sözleşmeli personel pozisyonunun on katına kadar aday arasından Başkanlığımız tarafından gerçekleştirilecek sözlü sınav başarı sırasına göre yerleştirilecektir. (Bu sıralamaya göre son sıradaki adayla aynı puanı alan adaylar da sınava katılmaya hak kazanacaklardır.)

ARANAN ŞARTLAR

İlana başvuru yapacak olan adayların Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yazılı genel koşulları taşıması gerekiyor. Başvurular içinse bazı belgelerin hazır bulundurulması gerekiyor. İşte başvuru belgeleri:

1. Başvuru formu (fotoğraflı ve imzalı)

2. Lisans diploması veya mezuniyet belgesinin ya da eğitimini yurt dışında tamamlamış olanlar için diploma denklik belgesinin fotokopisi

Bu Yazımızda Okuyun :   Otelin 5. katından düşerek can veren genç kız Şule Çet'i hatırlattı! Detaylar cinayeti işaret ediyor.

3. 2020 KPSS P3 sonuç belgesi

4. Yabancı Dil Bilgisi seviyesini gösteren belge

5. Özgeçmiş

6. Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığını gösterir belge

BAŞVURU DETAYLARI 

Söz konusu ilana başvurular 2 Kasım 2020 tarihinde başlayacak ve 16 Kasım 2020 tarihine kadar devam edecektir. Başvurular www.yok.gov.tr sitesinde bulunan başvuru formunun eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmasından sonra fotoğraf yapıştırmak ve imzalamak suretiyle yukarıda belirtilen belgelerle birlikte 02.11.2020-16.11.2020 tarihleri arasında Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (Personel Dairesi Başkanlığı) Üniversiteler Mahallesi 1600.Cadde No: 10 06800 Bilkent/Ankara adresinde olacak şekilde posta ile göndermek sureti ile gerçekleştirilecektir.

BAŞVURU SONUÇLARININ DUYURULMASI

Başvuruların incelenmesi sonucunda geçerli başvuruda bulunan adaylardan, 2020 KPSS P3 (B) grubu puanı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlıdan başlanarak sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların listesi, sınav yeri ve tarihi www.yok.gov.tr sitesinde ilân edilecektir. Ayrıca adaylara yazılı bildirim ve tebligat yapılmayacaktır.

Başvuru formu ve ilanın detayları için

”Google
11 Beğen