Teknobu

Yılbaşında sokağa çıkma yasağı olacak mı? 2022


Yılbaşında sokağa çıkma yasağı olacak mı? 2022

Yılbaşında sokağa çıkma yasağı olacak mı? 2022

2022 yılına girerken Yılbaşında sokağa çıkma yasağı olacak mı? 31 Aralık’ta sokak kısıtlaması var mı? İşte son güncel bilgileri sizler için paylaştık.

Yılbaşında sokağa çıkma yasağı var mı sorusu 31 Aralık öncesi milyonlarca vatandaşın gündemine geldi. Geçtiğimiz yıl koronavirüs pandemisi nedeniyle uygulanan sokağa çıkma yasağının bu sene de geçerli olup olmayacağını öğrenmek isteyenler İçişleri Bakanlığı açıklamasına odaklandı. Koronavirüs sokağa çıkma yasakları haziran ve temmuz aylarında sona ermişti. Peki, 31 Aralık’ta sokak kısıtlaması var mı? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

Yılbaşında sokağa çıkma yasağı olacak mı?

Yılbaşında sokağa çıkma yasağı
2022 sokağa çıkma yasağı

2022 yılbaşı öncesi, sokağa çıkma yasakları hakkındaki araştırmalar başladı. Geçtiğimiz yıl, 31 Aralık 2020 Perşembe günü saat 21.00’den başlayan, 1 Ocak Cuma, 2 Ocak Cumartesi, 3 Ocak Pazar günlerinin tamamını kapsayan ve 4 Ocak 2021 Pazartesi günü sona eren bir sokağa çıkma kısıtlaması olmuştu. Ancak bu sene kısıtlama ile ilgili bir açıklama gelmedi. Peki, bu yılbaşında sokağa çıkma yasağı olacak mı?Yılbaşında sokağa çıkma yasağı, geçtiğimiz yıl pandemi etkilerini en az seviyeye indirmek amacıyla yürürlüğe konmuştu. İçişleri Bakanlığı tarafından yürürlüğe koyulan yılbaşında sokağa çıkma yasağının bu yıl uygulanıp uygulanmayacağı konusunda henüz bir netlik bulunmuyor.

Bu Yazımızda Okuyun :   Şifrelerinizi Böyle Çalıyorlar : İşte Detaylar
”Google
1 Beğenmekten Vazgeç