Teknobu

Yazılım Geliştiricisi Ne Yapar ?


Yazılım Geliştiricisi Ne Yapar ?

Yazılım Geliştiricisi Ne Yapar ?

Yazılım geliştiricileri , yazılım programlarının arkasındaki yaratıcı beyinlerdir ve bu programları oluşturmak veya bir ekip tarafından oluşturulmalarını denetlemek için teknik becerilere sahiptirler. Kullanıcıların bilgisayar cihazlarında belirli görevleri yerine getirmelerini sağlayan yazılımlar oluştururlar.

Bu görevler arasında oyun oynama, film izleme, iş mektubu yazma veya e-tablo oluşturma yer alabilir. Hemen hemen her meslek, endüstri ve devlet departmanı için özel yazılımlar oluşturulur veya özelleştirilir.

Yazılım Geliştiricilerin Görevleri ve Sorumlulukları
Geliştiriciler sistem yazılımlarında veya mobil cihazlar için olan uygulamalarda çalışabilirler, ancak görevleri birçok durumda benzerdir.

  • Tüketicilerin ve müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak için yazılım geliştirir ve test ederler.
  • Mevcut uygulamalar için yükseltmeler yaparlar.
  • Test ve bakım yoluyla uygulamaların kalitesini ve performansını izlerler.
  • Tüm çalışmaları ileride başvurmak üzere belgelerler.

Yazılım Geliştirici Becerileri ve Yeterlilikleri
Birkaç nitelik ve beceri bir yazılım geliştiricisi olarak başarılı olmanıza yardımcı olabilir.

  • Yaratıcılık ve yenilikçilik: Sizinki, diğer yazılımların yapılamayacağını söylese bile, yeni yazılım yeteneklerinin arkasındaki akıllar olmalıdır.
  • Kişilerarası ve iletişim becerileri: Bir boşlukta çalışmayacaksınız. Bu iş genellikle bir ekiple işbirliğini içerir ve talimatları başkalarına kısa ve net bir şekilde iletebilmeniz gerekir.
  • Analitik beceriler: Geliştirmeleri ve kreasyonları kullanıcıların ve müşterilerin ihtiyaçlarına uygun hale getirmeniz gerekir.
  • Konsantrasyon ve odaklanma: Yazılım geliştirme sayısız ve çok sayıda birbirine kenetlenen parça içerir. Başarılı olmak istiyorsan dikkatinizi dağıtamazsınız.
Bu Yazımızda Okuyun :   Lambda Mimarisi Nedir?

İş Görünümü
Çalışma İstatistikleri Bürosu, bu alandaki işlerin, tüm işlerde% büyüme ile karşılaştırıldığında, 2018’den 2028’e kadar% 21 oranında büyüyeceğini tahmin ediyor.

Yazılım uygulamaları geliştiricilerine yönelik işlerin aynı dönemde% 26 oranında daha hızlı büyümesi bekleniyor. Sistem geliştiricilerinin istihdamının% 10 artacağı öngörülmektedir.

Mobil cihazlar için yeni uygulamalar oluşturma rekabeti, hasta bakımını yönetmek için yenilikçi yazılımlar için sağlık ve sigorta endüstrilerinin ihtiyaçları ve güvenlik yazılımına yatırım gerektiren bilgisayar güvenliğine yönelik tehditler konusundaki endişeler de dahil olmak üzere yazılım geliştiricilerine olan talebi artıran birçok faktör vardır.

Çalışma ortamı
Yazılım geliştirme bir ekip çalışmasıdır, bu nedenle düzenli olarak başkalarıyla çalışacak ve onlarla etkileşime gireceksiniz. Bazı geliştiriciler gibi evden çalışsanız bile bu durum böyledir. Uzaktan bile olsa sürece dahil olan diğerleriyle sürekli iletişim halinde olmalısınız.

Çalışma programı
Son teslim tarihlerine ve üzerinde çalıştığınız projeye bağlı olarak saatler düzensiz olabilir. Bu genellikle en azından tam zamanlı bir iştir. Fazla mesai yaygındır. Bu kariyer hafta sonları ve tatillerde her zaman durmaz.

Bu Yazımızda Okuyun :   Nesne Tabanlı Programlama (OOP) Nedir ?
”Google
27 Beğenmekten Vazgeç