Teknobu

Evde Yaş Pasta Yapımı 2021


Evde Yaş Pasta Yapımı 2021

Evde Yaş Pasta Yapımı 2021

Yas Pasta Yapımı

Evde yapabileceğiniz harika bir tarif kolay pratik hemen deneyin .

5 dakikada hazırlayabileceğiniz harika yaş pasta tarifi.

10 Dakika içinde pişire bilir ve servise hazır hale getirebileceğiniz bir tarif.

Yaş Pastamızın Kreması İçin işte Malzemelerimiz
1 adet yumurta
1 yemek kaşığı nişasta
2 yemek kaşığı un
2 yemek kaşığı toz şeker
2 su bardağı süt
1 yemek kaşığı tereyağı
1 çay kaşığı vanilya

Hazırlanışını şu şekilde yapabilirsiniz.
1- Kremamız için tencereye bir adet yumurta, bir yemek kaşığı buğday veya mısır nişastası, iki yemek kaşığı un, iki yemek kaşığı toz şeker ve iki su bardağı sütü alalım. Kremamızı pürüzsüz kıvam alıncaya kadar tel çırpıcı ile karıştıralım
2-.Tenceremizi ocağa alalım ve kremamız koyulaşıp göz göz oluncaya kadar sık sık karıştıralım. Burada önemli olan süt ekledikten ve tencereyi ocağa aldıktan sonra kremamızı kıvamında olması için sürekli karıştıralım ki topaklanma olmadan pürüzsüz kıvamda bir krema elde etmiş oluruz.
3-Ocağa koyduğumuz Kremamız kaynamaya başlayınca ve kıvam aldıktan sonra ocağımızı kapatalım. İçerisine 1 yemek kaşığı tereyağı ve 1 çay kaşığı vanilyayı ilave edelim.

Bu Yazımızda Okuyun :   Susamlı Patates Köftesi Tarifi

Tereyağımızı eriyinceye kadar karıştıralım. Kremamızın topak olmaması için dikkat edelim Topak olma duruma aşamasında blenderdan geçirebiliriz..
4- Pişen pasta kremasını soğumaya bırakalım. Soğuma esnasında üzerinin kabuk tutmaması için sıklıkla karıştıralım. Ayrıca eğer kremayı kakaolu yapmak isterseniz, şeker miktarını biraz arttırarak , dilediğiniz miktarda kakao ekleyebilirsiniz.

Yaş Pasta
”Google
15 Beğen