Teknobu

Yapay Zeka Koronavirüs Belirtilerini Belirlemeye Yardımcı Olabilir 2020


Yapay Zeka Koronavirüs Belirtilerini Belirlemeye Yardımcı Olabilir 2020

Yapay Zeka Koronavirüs Belirtilerini Belirlemeye Yardımcı Olabilir 2020

Yapay Zeka Koronavirüs Belirtilerini Belirlemeye Yardımcı Olabilir 2020

Yapay Zeka Koronavirüs Resmi olarak COVID-19 olarak bilinen koronavirüs söz konusu olduğunda birçok ağrı noktası vardır . Bunlardan biri, gerekli test kitleri yetersiz olduğunda insanları tam olarak nasıl test edeceğidir. Olası bir çözüm, yapay zekanın, hasta akciğerlerinin akciğer röntgenlerini incelemesi için potansiyel koronavirüs kaynaklı akciğer hasarının belirtilerini tespit etmesine izin vermek olabilir.

Bu, bir hastanın muhtemelen COVID-19 olup olmadığına dair güçlü bir gösterge vermek için kullanılabilecek bir sinir ağı geliştirmek için birkaç heyecan verici ve umut verici girişimin temelidir. Çinli tıp şirketi Infervision’daki araştırmacılar geçtiğimiz günlerde COVID-19 teşhis aracı geliştirmek için Çin’deki Wuhan Tongji Hastanesi ile işbirliği yaptı. Şu anda İtalya’nın Roma şehrindeki Campus Bio-Medico Üniversite Hastanesi’nde bir tarama aracı olarak kullanıldığı bildiriliyor.

Bu arada, Ontario, Kanada’daki Waterloo Üniversitesi ve Kanada AI firması DarwinAI’den diğer araştırmacılar bu hafta halka açık yeni bir açık erişimli sinir ağı açıkladı. Sinir ağı, MIT Technology Review’un EmTech Digital etkinliğinde DarwinAI CEO’su Sheldon Fernandez tarafından duyuruldu. COVID-Net olarak adlandırılan, benzer tarama için kullanılabilecek bir araç olarak tasarlanmıştır – ve yakında çok ihtiyaç duyulan bir halk sağlığı çözümü olarak konuşlandırabilecek olan dünyanın dört bir yanındaki araştırmacılar tarafından daha ileri testlere açıktır.

Bu Yazımızda Okuyun :   WhatsApp Karanlık Mod Android ve iPhone'da Nasıl Etkinleştirilir ?

Projedeki araştırmacılardan biri olan Alexander Wong, Digital Trends’e verdiği demeçte, “AI’ların] eğitimini, iki açık erişim veri havuzundan 2.839 hasta vakasında 5.941 post-ön göğüs radyografi görüntülerinden oluşan bir veri seti üzerinde gerçekleştirdik. “Şimdiye kadar COVID-19 vakalarına duyarlılık oldukça iyi. Bununla birlikte, COVID-19 vakalarına ilişkin veriler hala sınırlıdır ve zaman içinde daha fazla veri geldikçe COVID-Net modelini geliştirmeye devam ediyoruz. ”

Yapay zeka
Yapay Zeka Coronavirüs

Herhangi bir AI araştırmacısının karşılaşabileceği sorun budur. Basitçe söylemek gerekirse, COVID-19 hakkında hala öğrenilecek çok şey var, bu da onu tanımak için geliştirme araçları oluşturabilir (ve bu durumda, akciğerin diğer hastalıklarından ayırt etmek) zorlaştırabilir. Bu yüzden halka açık ve halka açık bir sistem fikri bu kadar umut vericidir.

Wong, “[COVID-Net] şu anda hastalar tarafından kullanılmıyor” dedi. “Ancak sonuçları iyileştirmek için çok çalışıyoruz ve klinik uzmanları ve klinik enstitüleri ve kuruluşları bunları kullanmaya, geri bildirimde bulunmaya ve katkıda bulunmaya davet ediyoruz, böylece klinik uygulama için hazır olmasını hızlandırabiliriz. Şu anda, küresel topluluk için her şey mevcut, bu yüzden umarım bu, bu alandaki ilerlemeyi ve ilerlemeleri hızlandırır. ”

Bu Yazımızda Okuyun :   iPhone İnstagram Ses Sorunu Nasıl Çözülür? 2021

Yapay zeka araştırmacıları her zaman büyük sorunları çözmek istemekten bahsediyorlar. Şu anda, bu en büyüklerden biri.

”Google
51 Beğen