Teknobu

Xiaomi 150 Megapiksel Kameralı Telefon Üretecek


Xiaomi 150 Megapiksel Kameralı Telefon Üretecek

Xiaomi 150 Megapiksel Kameralı Telefon Üretecek

Merhaba değerli teknobu takipçileri ;

Xiaomi geçtiğimiz aylarda 108 megapiksel kameralı bir akıllı telefonunu piyasaya çıkartmak için Samsung ile iş birliği yapmıştı. Fakat gelen son haberlere göre Xiaomi yılın 4. çeyreğinden sonra 150 megapiksel kameraya sahip akıllı telefon üretmeyi planlıyor.

İsabetli sızıntılarla ünlenen ve neredeyse her yeni cihaz tanıtımından önce gündeme gelen Iceuniverse isimli bir kullanıcı Çin mikro blogu Weibo üzerinden daha önce yaptığı sızıntılarla başarılı olduğunu kanıtlamıştı. Son sızıntı yine aynı kullanıcıdan geldi. İddiaya göre yılın 4. çeyreğinde Xiaomi 150 megapiksel ana kameraya sahip bir akıllı telefonu piyasaya sürecek.

Xiaomi 150 megapiksel kamerayı kendi üretmese de ilk defa kullanan teknoloji şirketi olacak. Daha önce de olduğu gibi kamerayı Samsung tasarlayacak. Bu kameranın hangi telefonda kullanılacağı hakkında henüz net bir bilgi yok ancak Mi CC veya Mi MIX akıllı telefon serilerinden birinin yeni üyesine ait olabilir.

Samsung Çalışmaları Tamamladı
Kamerayı üretecek olan Samsung, kameranın Ar-Ge çalışmalarını tamamladı. Bu kameranın 1 inçlik bir alanı kaplayacağı ve S20 Ultra‘da kullanılan Nonacell teknolojisini barındırması bekleniyor.

Bu Yazımızda Okuyun :   Xiaomi, Redmi Note 9S Android 11 Güncellemesini yayınladı (İndirme Bağlantısı Mevcut)

Sadece Xiaomi değil Oppo ve Vivo‘nun da önümüzdeki yıl 150 megapiksel kameralı telefon üretmesi bekleniyor. Ayrıca bu kameranın barınacağı telefonların Snapdragon 875 ile güçlendirileceği iddia ediliyor.

Samsung sınırları zorluyor. 250 megapiksel kamera geliştirmesi beklenen Samsung geçtiğimiz günlerde 600 megapiksel kameralı bir telefon üreteceğini de belirtmişti. Sadece kamera ile kendini sınırlamayan Samsung, kokuları ve zevkleri de kaydedebilen sensörler üretmek istiyor.

”Google
22 Beğen