Web Analytics
Teknobu

Kalıcı Olarak Windows 7 Etkinleştirme (4 Yöntem) 2022
Kalıcı Olarak Windows 7 Etkinleştirme (4 Yöntem) 2022

Kalıcı Olarak Windows 7 Etkinleştirme (4 Yöntem) 2022

2022 yılında Windows 7 Etkinleştirme nasıl yapılır? Merhaba sevgili dostlarım bu yazımızda sizlere 2022 yılında windows 7’yi kalıcı olara etkinleştirmenin 4 yönteminden bahsettiik. İşte windows 7 etkinleştirme yöntemleri.

Windows 7’yi Kalıcı Olarak Ücretsiz Etkinleştirmenin 4 Yolu 2022  – Windows 7’yi yeni mi kurdunuz veya süresi dolmuş orijinal değil uyarısı göründüğü için bir sorun mu yaşıyorsunuz? Bu nedenle, dizüstü bilgisayarınızın veya PC’nizin performansının normal hale gelmesi için Windows 7’yi nasıl etkinleştireceğinizi bilmelisiniz. İşte windows 7 etkinleştirme ipuçları aşağıdadır.

Kalıcı Olarak Windows 7 Etkinleştirme (4 Yöntem) 2022

14 Ocak 2020’de Microsoft, Windows 7 güncellemelerini sağlamayı bıraktığını açıklamış olsa da, hala onu kullanmaktan memnun olan birçok Windows kullanıcısı var. Bunun nedeni, Windows 7’nin yukarıdaki sürümlerle karşılaştırıldığında birçok avantajı olmasıdır.

Ek olarak, Windows 7 genellikle daha kararlı, anlaşılması kolay, daha hafif olarak kabul edilir, böylece düşük bilgisayar özellikleri için kullanılabilir ve neredeyse tüm mevcut yazılımları destekler.

Windows 7’yi yeni kullandıysanız veya Windows 7’yi yeniden yüklediyseniz, etkinleştirmeniz gerekir. Çünkü olmazsa Windows 7’nin kullanım süresi dolacak ve daha fazla sorun yaşayacaksınız.

Windows 7’yi etkinleştirmek de dahil olmak üzere çok kolay bir iş. Windows 7 Ultimate, Professional ve diğer sürümleri 32 bit ve 64 bit çevrimdışı olarak etkinleştirebilirsiniz.

Çok kolay, orijinal bir etkinleştirici kullanarak, ürün anahtarı olmadan ve hatta sadece CMD kullanarak Windows 7’yi etkinleştirmek için birkaç seçenek var.

Not: Activatör dosyasını indirirken veya açarken başarısız olursanız. Bu, bu sorunların oluşmaması için öncelikle virüsten koruma, güvenlik duvarı ve internet bağlantınızı devre dışı bırakmanız gerektiği anlamına gelir.

1. Windows Loader

Windows 7 Etkinleştirme
Windows 7 Etkinleştirme

Windows Loader, günümüzde oldukça popüler olan bir Windows 7 etkinleştirme uygulamasıdır. Bu yazılımı kullanarak, etkinleştirme için bir ürün anahtarına sahip olmanıza gerek kalmadan Windows 7’yi etkinleştirebilirsiniz.

Windows yükleyici ile Windows 7 nasıl etkinleştirilir:

 1. İlk olarak, dizüstü bilgisayarda veya PC’de antivirüsü devre dışı bırakın.
 2. Ardından Windows loader 7 aktivatör dosyasını  buradan indirin
 3. Ardından dosyayı çıkarın ve internet bağlantısını kapatın.
 4. > Yönetici Olarak Çalıştır’a sağ tıklayarak uygulamayı çalıştırın.
 5. Yükleyici açılacak ve pencerenin özelliklerini gösterecektir.
 6. Windows 7 aktivasyonunu başlatmak için Yükle düğmesine tıklayın.
 7. İşlemin tamamlanmasını beklemeniz gerekiyor.
 8. Son adım, dizüstü bilgisayarınızı veya PC’nizi yeniden başlatmaktır.

Çok kolay, değil mi? PC veya dizüstü bilgisayarınız yeniden başlatılıp tekrar aktif hale geldikten sonra, Windows 7’nin ürün anahtarı girilmeden başarıyla etkinleştirildiği kesindir.

2. KMSPico

Windows 7 Etkinleştirme
Windows 7 Etkinleştirme

Bir sonraki yazılım, bir ürün anahtarı gerektirmeden Windows 7’ye tam erişim sağlayabilen bir uygulama olarak da oldukça popüler olan KMSPico olarak adlandırılıyor. Bu uygulama ücretsizdir ve Windows 7’yi kalıcı olarak etkinleştirmek için kullanılabilir.

Ürün anahtarı olmadan Windows 7 kalıcı olarak nasıl etkinleştirilir:

 1. İlk önce aktivasyonu  buradan indirin .
 2. Ardından indirdiğiniz RAR dosyasını çıkartın.
 3. Çalıştırmak için exe dosyasına çift tıklayın.
 4. Kurulum penceresinde İleri düğmesine tıklayın.
 5. Sözleşmeyi Kabul Et sütununu kontrol edin ve ardından İleri’ye tıklayın.
 6. Kmspico kurulum aşaması çalışacaktır.
 7. İşlemin tamamlanmasını bekleyin.

Yukarıdaki adımları yaparken sorun yaşıyorsanız, önce Windows 7’de virüsten koruma veya güvenlik duvarını kapattığınızdan emin olun.

Peki, yukarıdaki kılavuzu başarıyla uyguladıktan sonra, Windows 7 etkinleştirme işleminin başarıyla uygulanabilmesi için dizüstü bilgisayarınızı veya PC’nizi yeniden başlatmayı unutmayın.

3: Windows 7’yi CMD ile Etkinleştirin

Windows 7 Etkinleştirme
Windows 7 Etkinleştirme

Windows 7’yi etkinleştirmek için etkinleştirici yazılımı kullanmak istemiyorsanız, çözüm CMD olabilir. Bildiğimiz gibi, CMD, Windows’un yerleşik bir özelliğidir, bu nedenle herhangi bir ek yazılım yüklemeniz gerekmez ve çevrimdışı yapılabilir.

Windows 7’yi CMD ile nasıl etkinleştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

 1. Köşedeki Windows simgesine tıklayın.
 2. Aramak için arama alanına CMD yazın.
 3. CMD’ye sağ tıklayın ve ardından Yönetici Olarak Çalıştır seçeneğini seçin.
 4. Açıldıktan sonra   , CMD penceresine slmgr -rearm yazın.
 5. Ardından komutu göndermek için Enter tuşuna basın.
 6. Son olarak, PC’nizi veya dizüstü bilgisayarınızı yeniden başlatın.
 7. Tamamlandı.

Not: Gönderilen siparişler CMD temel olarak Windows 7 aktivasyonu eklemek içindir. Bu ek etkinleştirmenin, toplam 120 gün için yalnızca 3 katı olan bir sınırı vardır.

4. Windows 7 Yazılım Olmadan Nasıl Etkinleştirilir

Son yol, PC’nizde veya dizüstü bilgisayarınızda Windows 7’yi etkinleştirmek için kullanılabilmesi için geçerli bir ürün anahtarına sahip olmanız gerektiğidir. Bunu yapmak için, çevrimiçi olmak ve ürün anahtarını doğrulamak için yalnızca bir internet bağlantısına ihtiyacınız var.

Windows ürün anahtarı ancak yasal olarak satın alınarak elde edilebilir.

”Google
21 Beğen