Teknobu

Web Sitesi Kurarak Para Nasıl Kazanılır ?


Web Sitesi Kurarak Para Nasıl Kazanılır ?

Web Sitesi Kurarak Para Nasıl Kazanılır ?

Merhaba değerli arkadaşlarım bugün sizlere web sitesinden nasıl para kazanılıyor kısa bir yazıyla bunu size aktarmak istiyorum. Gelin konuya geçelim isterseniz.

Arkadaşlar bildiğiniz gibi artık, hayatımızda ki herşey online olmaya başladı teknoloji geliştikçe artık hayatımız malesef online olmaya devam edecektir. Bu süreçte online alanları değerlendirmemiz gerekebiliyor. Benim de bugün ki sizlere bahsedeceğim konu ise örneğin bir web siteniz var bu web sitesinden para kazanmanız mümkün ama tabiki bu web sitelerinden para kazanmak’ta görüldüğü kadar kolay değil. Yani demem şu ki emek harcamadan yemek malesef olmaz arkadaşlar.

Ama web sitenize emek harcarsanız zamanla güzel paralar kazanmaya sizlerde başlayabilirsiniz . Peki nasıl mı ?

Diyelim ki bir web sitesi kurdunuz bu web sitesi haber sitesi olabilir , bir blog sitesi olabilir ya da herhangi bir konuda açılmış site de olabilir. İçeriği farketmiyor ama açacağınız ya da kurmuş olduğunuz bu web sitesi ziyaretçi çekmeye yönelik bir web sitesi olmalıdır arkadaşlar. Neden diye sorduğunuzu varsayarak açıklamak gerekirse şu şekilde açıklayabilirim. Bir web sitesi ne kadar çok ziyaretçi alırsa sizler de o kadar fazla gelir elde edersiniz.

Bu Yazımızda Okuyun :   C programlama dilinde bir sayının karekökü hangi fonksiyonla hesaplanır?

Web sitesi içeriğini de geçtikten sonra web sitenizin adsense ye uygun bir şekilde hazırlanması gerekir. Bunun için de belli başlı kurallar var yoksa adsense hesabına başvursanız da onaylanmayabilir . Adsense nedir diye sorduğunuzu varsayarak kısa bir şekilde açıklamam gerekirse ; Web sitenizde bazı belirlediğiniz köselerde reklam göstererek sitenizden para kazanmaktır arkadaşlar.

Mesela benim web sitem üzerinden gidersek yani www.teknobu.net sitesi adsense hesabına uygun bir şekilde hazırlanıp reklam göstermeyi aktif bir şekilde göstermektedir. Fakat sitemiz yeni kurulduğu için kazançları yüksek diyemem arkadaşlar şuan da yavaş yavaş gelirleri artmaktadır.

Peki web sitesini kurduk ne kadar kazanırız diye sorarsanız ?

Arkadaşlar bunu da size şu şekilde açıklamak isterim. Net bir gelir söylemek yanlıştır. Çünkü adsense biraz farklı mantıkla çalışıyor. Reklam gösterimlerinden , ziyaretçilerden ve tıklanan reklamlardan sizlere para öder. Ama ne kadar öder ?

Adsense bize aylık hesap yapmak gerekirse xxx adlı sitenizdeki aylık ziyaretçi sayınız 70.000 kişi olduğunu varsayalım bu ziyaretçilerden ortalama kazancınız 1000 1500 tl gibi bir gelire ulaşabilir arkadaşlar. Yine de net birşey söylemem şuanda yanlış olur arkadaşlar sadece bir örnek verdim.

Bu Yazımızda Okuyun :   Fotoğraf Mb Küçültme Nasıl Yapılır ? Fotoğraflarınızın Boyutunu Ücretsiz Küçültün 2021
DD
ÖRNEK BİR GÖRSEL

Arkadaşlar yukarıda ki görselde bizim bir sitemizin kazandığı miktarlar.

Eğer sizlerde web sitenizden gelir elde etmek istiyorsanız. Web siteniz yok sa kurdurmayı düşünüyorsanız bize ulaşabilir bizlerden destek alabilirsiniz. Sizlere Profesyonel ekibimizle site kurabiliriz.

WHATSAPP DESTEK HATTIMIZ

[njwa_button id=”1376″]
”Google
70 Beğen

Yapılan Yorumlar