Teknobu

Web Sitenizi Nasıl İyileştirirsiniz ?


Web Sitenizi Nasıl İyileştirirsiniz ?

Web Sitenizi Nasıl İyileştirirsiniz ?

Web Sitenizi Nasıl İyileştirirsiniz ? Web sitesini nasıl yükseltebilirim ? Web sitemle ilgili ayarları nasıl yaparım ? İşte Detaylar…

Google’ın bir web sitesinin arama motoru sıralamasını belirlemek için kullandığı birçok faktör vardır. Yıllar boyunca önemli olan bir yol, web sitesine güvenmektir. Etki alanı yetkisi, Moz tarafından geliştirilen bir ölçüdür. Kelimeleri anlamak ne kadar kolay olursa, etki alanı otoriteniz o kadar yüksek, arama motoru sıralamalarınız o kadar yüksek ve trafiğiniz o kadar iyi olur.

Domain Authority (DA) ayrıca SEO eylemlerini analiz etmenin ve web sitenizin istikrarını rakiplerinizin web siteleriyle karşılaştırmanın tatmin edici bir yoludur .

Web Sitenizi Nasıl İyileştirirsiniz ?

Web Sitenizi Nasıl İyileştirirsiniz ?
Web Sitenizi Nasıl İyileştirirsiniz ?

Basit terimlerle Etki Alanı Yetkilisi nedir?

Önce etki alanı otoritesini nasıl iyileştirebileceğimize bakarız ve sitenizdeki DA’nın tam amacını size bildirmek önemlidir. Yani, basit bir ifadeyle, etki alanı otoritesi 1 ile 100 arasında değişen bir puandır. Bu noktalar, web sitenizin ne kadar iyi çalıştığını ve arama motorlarında sıralamasını belirleyecektir. Siteniz aynı puana sahipse, o zaman en fakirdir. Benzer şekilde 100, mükemmel demektir.

Bu Yazımızda Okuyun :   MySQL'de Rastgele Kayıtlar Nasıl Seçilir ? 2020

Bu logaritmik ölçekte, alanınızın itibarı 30 veya 40 ise, hesabınızı yükseltmenin 60 veya 70 olmasına göre daha kolay olduğunu söylüyor. 40 ila 50 arasında DA adil kabul edilir, 50 ila 60 arasında ve 60’tan fazlasının üstün olduğu iddia edilir.

Etki Alanı Yetkilisi Doğrulama Prosedürü nedir?

Akıllı pazarlamacılar genellikle bir fark yaratmak ve arama motoru sonuç sayfalarında daha iyi sıralamalar elde etmek için web sitelerinin DA’sını tarar ve geliştirir. Ayrıca, kartlarını daha akıllıca nasıl kullanabileceklerini görmek için rakiplerinin DA web sitesine bakarlar. Bu nedenle size etki alanı kimlik bilgilerini kısa sürede kontrol etmeniz için en iyi araçlardan bazılarını tanıtacağız!

SmallSEOTools Tarafından Alan Yetki Denetleyicisi

SmallSeoTools’un Domain Authority Checker, web sitelerine Moz DA’yı keşfetmek için ücretsiz bir araç sunan en güvenilir ve uygun fiyatlı yerlerden biridir. Bu kullanışlı ve ücretsiz DA denetleyicisinin kullanımı kolaydır ve web sitenizin mevcut durumunu tam olarak bilmenizi sağlar. Burası güvenlidir ve herhangi bir komplikasyon ve güvenilmez sonuçlarla yüzleşmenize asla izin vermeyeceksiniz.

Bu DA aracının kullanımı çok kolaydır. Tek yapmanız gereken şu basit adımları takip etmek:

Bu Yazımızda Okuyun :   Programlamaya Başlangıç - Hangi Dil - Kitap Önerisi

Web sitesinin URL’sini (bağlantısını) girdikten sonra, Doğrula düğmesini tıklamanız yeterlidir. Bu kadar!

web tasarimi hakkinda dogru bilinen yanlislar 8c555
Web Sitenizi Nasıl İyileştirirsiniz ?

Ahref’ler

Yönetim kurulunun tepesinde başka bir üst düzey oyuncu var. Araç, belirli bir URL’nin gücünü hızlı bir şekilde çıkarabilen ve arama motoru sonuçlarında iyi bir yer edinme şansı sağlayan ağır programlar kullanır. Bu nedenle, başka bir iyi ücretsiz alan yetki denetleyicisi.

İşte web sitenizin etkinliğini artırmanın 5 yolu

Artık etki alanı otoritesinin tam olarak ne olduğunu ve neden bu kadar önemli olduğunu bildiğinize göre. Etki alanı itibar hesabınızı artırmak için bunu nasıl kullanabileceğinizi merak ettiğinize şüphe yok. Site oluşturma işleminizin başından itibaren etki alanı otoritenizi iyileştirmek için izlemeniz gereken 5 adım şunlardır:

Hızlı bir bakış için aşağıdaki listeye bakın!

  1. Sayfadaki içeriği optimize edin: 

SEO, hem arama motoru sıralaması hem de etki alanı otoriteniz için bir endişedir, bu nedenle sitenizin başlık etiketleri, resim alt etiketleri ve içeriğin kendisi dahil olmak üzere sayfanızdaki tüm terimleri optimize ettiğinizden emin olmanız önemlidir.

  1. Kaliteli ve alakalı içerik üretin: 

Birden çok alandan yüksek kaliteli bağlantılar elde etmek için değerli faktörlere odaklanın. Yani her zaman düzenli olarak sunulan yüksek kaliteli içerikler üretin.

  1. İç bağlantıları güçlendirin:
Bu Yazımızda Okuyun :   Ayrıntılı Bir Sayfa İçi Arama Motoru Optimizasyonu Kılavuzu 2021

Dahili bağlantılar, ziyaretçilerin keşfetmekte zorlandıklarını netleştirmelerine olanak tanıyarak kullanıcı deneyimini geliştirir. Blogun arkası, gönderilerinizin kataloğuna aşina olduklarını ve dahili bağlantılarınızdan birine tıklayarak ana sayfanıza kolayca gidebileceklerini gösterir.

  1. Sitenin yükleme hızını artırın: 

Yavaş yükleme hızının, sıçrama hızınız üzerinde korkunç bir etkisi olabilir. Çoğu kullanıcının, görüntülenemeyecek kadar uzun bir sayfa için nispeten az sabrı vardır ve eğer sabır silinip giderilirse, web sitenizi tamamen terk eder. Bu nedenle, sitenizin indirme hızını Page Speed ​​aracıyla Google Developers tarafından kontrol etmenizi öneririz.

  1. Kalite Geri Bildirimi Oluşturun:

Sitenizin DA’sını artırmanın anahtarı, kaliteli geri bildirimi iyileştirmektir. Bunu yapmak için, etkilenen bölgenizin geri bağlantı profilini takip ederek bir geri bildirim oluşturmanız gerekir. Bu amaçla Küçük SEO Aracını da kullanabilirsiniz.

Makalenin tamamını okuduğunuz için teşekkür ederiz! Umarız yeni bir şeyler öğrenmişsinizdir.
Gerçekten önemli olan yorumları, önerileri veya yorumları takdir ediyoruz. Bu yeni bir web sitesidir ve tüm görüşler önemlidir.
Bu yazıyı sosyal medyada paylaşabilirseniz, bu bizim için bir dünya demektir! Çok teşekkür ederim!

”Google
13 Beğenmekten Vazgeç

Yapılan Yorumlar