Teknobu

Web Geliştiricisi Olmak İçin Bilmeniz Gerekenler ? 2020


Web Geliştiricisi Olmak İçin Bilmeniz Gerekenler ? 2020

Web Geliştiricisi Olmak İçin Bilmeniz Gerekenler ? 2020

Bir web geliştiricisi olmayı düşündüyseniz, doğru yere geldiniz! Yeni bir kariyer peşinde koşmak doğru bir karardır, fakat koşmak istediğiniz kariyer peşinde araştırmalarınızı yapmanız önemlidir.

Belki de her zaman bir web geliştiricisi olmayı hayal ettiniz. Belki de bir hobi blog sitenizin olmasını istediniz.

Tüm yanık sorularınızın cevaplarını size sunmak için uzman görüşü, hükümet bilgileri ve gerçek zamanlı iş analizi verilerinin bir kombinasyonunu topladık. Aşağıda, bir web geliştiricisi olma hakkında sorular bulacaksınız. Gelin İnceleyelim.

Web Geliştiricileri Ne Yapar ?
Temel bilgilerle başlayalım. Web geliştiricilerinin web siteleri oluşturduğunun muhtemelen farkındasınız, ancak bundan çok daha fazlası var. ABD İşgücü İstatistikleri Bürosu’na (BLS) göre, web geliştiricileri, hem kullanıcının hem de web sitesinin sahibinin amaçlarını karşılamak için uygun içerik, grafik ve temel yapının kullanıldığından emin olmak için kullanıcı ihtiyaçlarını analiz etmelidir .

Ortak sorumluluklar şunları içerir:

 • Web siteleri oluşturmak için yazma veya komut dosyası dillerini kullanma
 • Web sayfası içeriği yazma, tasarlama ve düzenleme veya içerik üreten diğer kişileri yönetme
 • Test veya kullanıcı geri bildirimi ile ortaya çıkarılan sorunları belirleme ve düzeltme
 • Yazılı, grafik, ses ve video bileşenlerini uyumlu web formatlarına dönüştürme
Bu Yazımızda Okuyun :   Türkiye'de Yazılım Mühendisi Maaşları Ne Kadar? 2021

Web Geliştiricileri İçin Kariyer Görünümü Nedir?
Web geliştiricilerinin ne yaptığını öğrenmek, bir olma düşüncesi hakkında heyecanlandıysanız, bu profesyoneller için pozisyonların büyüdüğünü duymaktan mutluluk duyarsınız. BLS’ye göre , web geliştirme işlerinin 2026’ya kadar yüzde 15 artacağı öngörülüyor. Bu, tüm meslekler için öngörülen ortalama büyüme oranının iki katından fazla.

Santa Barbara merkezli Volt Commerce’ın kurucu ortağı Brandon Swift, “Herkes bir web sitesi istiyor,” diyor . “Bir web geliştiricisi olarak, hiçbir zaman işiniz yetersiz kalmaz.”

Web siteleri işletmelerin rekabetçi kalabilmeleri için kritik bir bileşen haline gelmiştir. Bir şirket, tüketicileri için özel ve gerçek bir deneyim sunmak istiyorsa, genel bir çevrimiçi şablonu kullanamaz. Bu, Swift’in alanının ileride güçlü kalması gerektiğine inanmasının bir parçası.

Güçlü bir talep olduğunu bilmek harika, ama web geliştiricileri için kariyer yolu ne olacak? Çoğu küçük bir web geliştirme rolüyle başlayacak ve sonunda üst düzey bir geliştirici pozisyonuna kadar çalışacaktır. Sonunda bir geliştiriciler ekibi yönetebilir veya özel bir web geliştirme alanına odaklanmayı tercih edebilirsiniz. Deneyimli geliştiriciler, serbest çalışma veya kendi işlerini kurma konusunda da kariyer edinebilirler.

Web Geliştiricileri İçin Bazı Yaygın İşler Nelerdir?
“Web geliştiricileri için birkaç iş unvanı vardır. Bu beceri ve bilgiye sahip geliştiriciler profesyonel, web geliştirme ve bilgisayar programlama ile ilgili pozisyonda çalışmaya hak kazanırlar.

Bu Yazımızda Okuyun :   Spotify İnternet Bağlantısı Yok Hatası Çözümü 2021

En yaygın web geliştirme işlerini merak mı ediyorsunuz? Geçen yıl yayınlanan 197.000’den fazla web geliştiricisi işini incelemek için iş analizi yazılımı kullandık.Veriler, web geliştiricileri için bazı yaygın iş unvanlarını belirlememize yardımcı oldu. İşte O işler aşağıda

 • Web geliştirme iş unvanları
 • Front-end developer (Ön uç geliştiricisi)
 • Back-end developer (Arka uç geliştiricisi)
 • Kullanıcı deneyimi (UX) tasarımcısı
 • Kullanıcı arayüzü (UI) geliştiricisi
 • Yazılım geliştirici

Web Geliştiricileri Ne Kadar Kazanıyor?
İşlerin artması beklendiğini bilmek umut vericidir, ancak muhtemelen tipik bir web geliştirici maaşından ne bekleyeceğinizi de merak ediyorsunuz. Yeni bir kariyere devam etmek için zamanınızı ve paranızı yatırım yapacaksanız, uzun vadede buna değeceğini bilmek istersiniz.

Küçük veya giriş düzeyinde web geliştiricileri için maaşlar 2500 TL ila 4000 TL arasında değişebilir.
Orta seviye ve üst düzey web geliştiricileri genellikle 4000 ile 7000 TL arasında kazanıyor.
Lider geliştiriciler tipik olarak 20.000 TL ila 50.000 TL arasında kazanır.
Maaş aynı zamanda şirketin türüne ve bulunduğu yere de bağlıdır. Örneğin, Londra’da çalışıyorsanız ve büyük bir şirket tarafından çalışıyorsanız, maaşlar genellikle daha yüksektir. Ancak, kıdemli veya lider bir geliştiriciye ilerleme daha küçük bir şirkette daha hızlı olabilir.

Bu Yazımızda Okuyun :   Fotoğraf Mb Küçültme Nasıl Yapılır ? Fotoğraflarınızın Boyutunu Ücretsiz Küçültün 2021

Yeni veya daha çok aranan teknolojilerde uzmanlaşmak daha yüksek maaşlara yol açabilir.

İyi bir web geliştiricisinin bazı özellikleri nelerdir?
Birçok başarılı web geliştiricisi tarafından paylaşılan birkaç doğal nitelik vardır. Sektördeki profesyonellerle konuştuktan sonra, işin günlük operasyonlarında önemli bir rol oynayan birkaç aktarılabilir beceri belirledik.

 1. İyi iletişim becerileri
 2. Öğrenme sevgisi
 3. Sabır
 4. Mükemmeliyetçilik

Bu alanda başarılı olmak için hangi web geliştirme becerilerine ihtiyacınız var?
Bir web geliştiricisinin doğal özelliklerine sahip olduğunuzu bilmek harika bir başlangıçtır, ancak yalnızca bu niteliklerle başarı bulamazsınız. Böyle bir teknik mesleğin üstesinden gelmek için, yumuşak becerileri tamamlamak için zor becerilere hakim olmanız şarttır.

Web geliştiricileri için en iyi 10 teknik beceriler
JavaScript®
HTML5
Web uygulaması geliştirme
Java®
Yazılım geliştirme
jQuery®
SQL
angularjs
CSS
Kullanıcı arayüzü (UI) tasarımı


Bu becerilerden ve kodlama dillerinden bazılarına aşina değil misiniz? Endişelenme! Bu tam olarak web geliştirme eğitimi ve Web Programlama eğitimi alarak bunlara aşina olabilirsiniz.

”Google
24 Beğen