Teknobu

VALORANT Van 68 Hatası Nasıl Düzeltilir? 2022


VALORANT Van 68 Hatası Nasıl Düzeltilir? 2022

VALORANT Van 68 Hatası Nasıl Düzeltilir? 2022

Bu yazımızda sizlere en iyi VALORANT Van 68 Hatası Çözüm Yollarından bahsettik. İşte 2022 yılında van 68 hatası çözüm yolları bu yazımızda.

VALORANT Van 68 Hatası, Valorant’ta çok yaygın bir yinelenen sorundur. Bu soruna çeşitli faktörler neden olabilir, bu sizin tarafınızdan veya İnternet Servis Sağlayıcınızın tarafında olabilir. Genellikle Valorant istemciniz resmi Valorant sunucularına bağlanmada sorun yaşadığında veya Vanguard’ınız olması gerektiği gibi çalışmadığında ortaya çıkar. 

Bu makalede, sorununuzun çözüldüğünden emin olmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız, ancak bu geçici çözümlerin tümü yalnızca istemci tarafında bir sorun olduğunda işe yarayacaktır.

VALORANT Van 68 Hatası Nedenleri?

 • Hatalı Ağ Yapılandırması —  Bazı durumlarda, Ağ ayarlarınız Valorant’a göre yapılandırılmadığında Valorant size bu hata kodunu verir, Yanlış DNS Sunucusu, Ağ Profili, Windows Güvenlik Duvarı Ayarları olabilir veya yönlendiricinizin sorunu olabilir. Bu nedenle, bunu düzeltmek için, bu sorunun temel nedenini bulmak için aşağıdaki yöntemleri izlemeniz gerekecektir.
 • Vanguard çalışmıyor – Vanguard’ınız olması gerektiği gibi çalışmıyorsa da sorun tetiklenebilir. Bunu düzeltmek için önce sorunu teşhis etmeniz ve ardından bu sorunu çözmek için uygun adımları atmanız gerekir. Vanguard düzgün çalışmıyorsa tüm oyunu yeniden yüklemeniz gerekebileceğini unutmayın.
 • IPv6 Çakışması — Çeşitli kullanıcı raporlarına göre, bu sorun IPv6’nız oyununuzla da çakıştığında tetiklenebilir, çünkü Valorant henüz IPv6’yı tam olarak desteklememektedir. Bu sorunu çözmek için IPv6’yı devre dışı bırakmanız ve oyunu tekrar oynamayı denemeniz gerekecek.
 • Güvenlik Duvarı Sorunu –  Windows Güvenlik Duvarı veya bilgisayarınıza yüklediğiniz herhangi bir 3. taraf güvenlik duvarı da suçlu olabilir, Bu sorunu teşhis etmek ve düzeltmek için Güvenlik Duvarınızı geçici olarak devre dışı bırakmanız ve oyunun çalışıp çalışmadığını kontrol etmeniz gerekir. Oyun çalışırsa, Valorant ve Riot Games hizmetine Güvenlik Duvarı üzerinden izin vermeniz gerekecektir.
Bu Yazımızda Okuyun :   PUBG Mobile Akıbet Yeni Haritası Yayınlandı! 2022

Bunlar VAN 68 hata kodunun olası nedenleridir, Sorununuzu çözmek için uygulayabileceğiniz birçok çözümümüz var. Aşağıdaki yöntemleri deneyin.

VALORANT Van 68 Hatası Çözüm Yolları

Yöntem 1: Ağ Yapılandırmanızı Sıfırlama

Her şeyden önce, ağınızdaki herhangi bir çakışmayı çözmek ve bozuk DNS verilerini veya önbelleğini temizlemek için tüm Ağ Ayarlarımızı sıfırlamamız gerekecek, ağ ayarlarınızı sıfırlamanız ve yönlendiricinizden atanan yeni bir IP adresi almanız gerekecek. . Ağ Ayarlarınızı düzgün bir şekilde sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. İlk Önce komut dosyasını açın. (cmd)
VALORANT Van 68 Hatası
VALORANT Van 68 Hatası
 1. Ağ Ayarlarınızı sıfırlamak için aşağıdaki komutları tek tek yazın.
netsh winsock reset
netsh int ip reset
ipconfig /release
ipconfig /renew
ipconfig /flushdns
 1. Bilgisayarı yeniden başlatın.

Sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

Yöntem 2: DNS Sunucunuzu Değiştirme

Herkese açık bir DNS’ye geçmek (Google DNS veya Cloudflare DNS vb. gibi) yaşadığınız sorunu çözebilir, Windows Ağınızın DNS’sini nasıl değiştirebileceğinize dair hızlı bir eğitim burada. Bu adımları takip et:

 1. Windows Tuşunu basılı tutun ve I tuşuna basın . Bu kısayol, Windows Ayarları uygulamasını açmalıdır.
 2. Bir kez Windows Ayarları üzere Arama kısmına açılan “Ağlar & İnternet”
 3. “Ağ Ayarlarını Değiştir” adlı seçeneğe basın
 4. Şimdi Ağ Bağdaştırıcınıza sağ tıklayın ve “Özellikler”e gidin
 5. “İnternet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4)” üzerine çift tıklayın
VALORANT Van 68 Hatası
VALORANT Van 68 Hatası
 1. “Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan” seçeneğini seçin
 2. Şimdi tercih edilen DNS sunucusuna “8.8.8.8” ve alternatif DNS sunucusuna “8.8.4.4” yazın
VALORANT Van 68 Hatası
VALORANT Van 68 Hatası
 1. Komut dosyasını açın. (Cmd)
 2. DNS Sunucularını yenilemek için aşağıdaki komutu yazın: 
ipconfig /flushdns

”Google
1 Beğenmekten Vazgeç