Teknobu

Valorant Siyah Ekran Sorunu Nasıl Düzeltilir? 2021


Valorant Siyah Ekran Sorunu Nasıl Düzeltilir? 2021

Valorant Siyah Ekran Sorunu Nasıl Düzeltilir? 2021

Valorant Siyah Ekran Sorunu Nasıl Düzeltilir? Valorant oyununda siyah ekran hatasıyla karşılaşıyorsanız bu sorunun nasıl düzeltileceğini anlattık.

Valorant oyuncusuysanız , oyunu başlatmaya çalışırken siyah ekran alma gibi bir sorunla karşılaşmış olabilirsiniz İşte size yardım etmek için buradayız. Bunun sizin için neden olduğunu ve bu kılavuzda nasıl düzeltileceğini görelim.

Valorant , Riot Games tarafından geliştirilen ve Microsoft Windows için Haziran 2020’de piyasaya sürülen, oynaması ücretsiz  çok oyunculu birinci şahıs nişancı oyunudur .

VALORANT’ın piyasaya sürülmesinden bu yana Riot Games’in oyunculara onaylanmış çözümler sunmak için kabul ettiği bir avuç hata kodu  var, ancak oyuncuların açıklamakta bile zorlandıkları bir avuç başka hata da var. Oldukça açıklayıcı görünse de, başlatma hatasındaki valorant siyah ekranda herhangi bir hata kodu yoktur, bu da onu nasıl düzelteceğinize dair herhangi bir ipucu alamayacağınız anlamına gelir.

Valorant Siyah Ekran Sorunu Nasıl Düzeltilir? 2021

Valorant Siyah Ekran Sorunu
Valorant Siyah Ekran Sorunu

Valorant oyuncuları şu anda oyunu başlatmaya çalıştıklarında siyah bir ekranla karşı karşıya kalıyor . Bunun nedeni , oyuncunun bilgisayarındaki bozuk veya güncel olmayan veriler olabilir veya oyunu oynamak için gerekli donanıma sahip olmayabilirler veya oyuncunun PC’de sahip olduğu oyunun eski olması gerekir Oyuncuların oyunu başlattıklarında siyah ekran almalarının nedenleri bunlar. Nasıl düzeltileceğini görelim.

Bu Yazımızda Okuyun :   Pubg Kurmalı Tüfekler Hangileri (Güncel) 2021

Windows Ekranında Oyun Dosyaları ile Düzeltme

Bu çözüm yolumuzda ise ilk olarak masaüstünde Windows arama kısmına ‘’ %appdata% ’’ yazıyoruz. Çıkan dosya ekranında ‘’AppData’ya’’ tıklıyoruz. Ardınan sırası ile ‘’LOCAL’’ – ‘’RİOTGAMES’’ – ‘’RİOT CLİENT’’ dosyalarını açıyoruz. Ardından ‘’RİOT CLİENT’’ doyasının içinde bulunan ‘’DATA’’ dosyasını açtığımızda dosya içerisindeki ‘’Riot Client Private Setting’’ dosyasını siliyoruz. Dosyayı silme işleminin ardından farklı bir hesapla giriş yaptığımızda sorun kalkmış oluyor. Farklı bir hesaba giriş yaptıktan sonra o hesaptan çıkıp ana hesabınıza girebilirsiniz. Herkese keyifli ve hatasız oyunlar dileğiyle…

Oyun İçi Ayarlar ile Düzeltme

İlk çözüm yolumuz, oyun içindeki ayarları düzenleyerek yapılıyor. İlk olarak VALORANT’ı açtıktan sonra, siyah ekran verdiği anda ‘’ALT’’ tuşuna basılı tutarak ‘’ENTER’’ tuşuna basmamız gerekiyor. Bu işlemi yaparak VALORANT’ı pencere moduna alıyoruz. Bu işlemin ardından oyun içinde ‘’AYARLAR’’ kısmına gelerek ‘’GÖRÜNTÜ AYARLARINI’’ açıyoruz. Bu kısımda ‘’Görüntü Modu’nu’’ Pencerli Tam Ekran moduna ayarlayıp ‘’UYGULA’’ kısmına tıklıyoruz. Bu işlemleri yaparak sorunu çözmekle birlikte bir daha yaşama ihtimalimizi büyük ölçüde kaldırıyoruz.

Bu Yazımızda Okuyun :   Diablo 4 Sistem Gereksinimleri, Çıkış Tarihi (2021)

Grafik sürücünüzü güncelleyin

Grafik sürücünüzü güncellemek kulağa basit gelebilir. Bununla birlikte, çoğu siyah ekran hatası, grafik sürücünüzden veya VALORANT’tan kaynaklanabilecek yazılım hatalarının sonucudur  . Bu, sürücünüzü güncellemenin, onu olası şüpheliler listesinden beyaz listeye almanıza izin vereceği anlamına gelir. Oyun geliştiricilerinin oyunlara daha fazla özellik eklemek için her zaman en yeni yazılımı kullandığı düşünülürse, eski bir sürücüye takılıp kalmak oyununuzun arızalanmasına neden olabilir.

NVIDIA kullanıcıları,  GPU’nuzun modelini otomatik olarak algılayan ve sizi mevcut en son yazılımı indirmeye yönlendiren üreticinin Smart Scan hizmetini deneyebilir  .  AMD GPU’lu VALORANT hayranları , grafik kartınız için en son sürücüleri indiren ve kuran AMD’nin Yazılım Yükleyicisine göz atabilir  .

Ortam değişkeninizi değiştirin

Siyah ekran hatasına benzer sorunlar oldu. VALORANT’ın  hiç başlamaması veya başlatıldıktan hemen sonra çökmesi, bu hatanın en yaygın iki versiyonudur. Bir Riot personelinin önerdiği ve PC’nizdeki ortam değişkenini değiştiren bir düzeltme var.

Riot’a göre  bu tür hatalar, belirli CPU’ları etkileyen bir OpenSSL hatasının sonucudur. Çevresel değişkeninizi değiştirmek için aşağıdakileri yapmanız gerekir:

  • Başlat düğmesine tıklayın ve Ortam Değişkenlerini arayın.
  • Sistem Ortamı Değişkenlerini Düzenle’ye tıklayın.
  • Gelişmiş sekmesine gidin ve Ortam Değişkenleri’ni seçin.
  • Sekmenin sağ alt tarafına doğru Sistem Değişkenleri altında Yeni’yi seçin.
  • Değişken Adı olarak OPENSSL_ia32cap yazın veya yapıştırın.
  • Değişken Değeri için tırnak işaretleri olmadan “~0x200000200000000” yapıştırın veya yazın ve Tamam’a tıklayın.
Bu Yazımızda Okuyun :   Valorant Yeni Karambit Bıçağı (Tüm Detayları) 2021

VALORANT’ı  yeniden başlatmayı denemeden önce sisteminizi yeniden başlatmanız  , değişikliklerin yerleşmesine izin vermek için de önerilir.

VALORANT’ı yeniden yükleyin   veya farklı bir sürücüye taşıyın

İlk iki düzeltme işinize yaramıyorsa, bozuk oyun dosyalarıyla uğraşıyor olabilirsiniz. VALORANT’ı kaldırıp yeniden yüklemek   , tüm oyun dosyalarınızın en iyi durumda olmasını sağlamanın en iyi yoludur, ancak VALORANT’ın  başlatıcısını dosyalarınızı kontrol etmeye zorlayabilecek başka bir yöntem de vardır  .

Oyununuzu bir sabit sürücüden SSD’ye veya tam tersine taşıdığınızda, başlatıcı her şeyin yolunda olduğundan emin olmak için tüm dosyaları otomatik olarak kontrol eder. Bu, oyun dosyalarınızın iyi olduğundan emin olmanın daha hızlı bir yoludur, ancak ilk yöntemle gitmek, bozuk oyun dosyalarının olasılığını daha yüksek bir kesinlikle ekarte etmenize olanak tanır.

”Google
1 Beğenmekten Vazgeç