Teknobu

Valorant Gerekli Bir Programı Kuramadık Hatası Çözümü 2021


Valorant Gerekli Bir Programı Kuramadık Hatası Çözümü 2021

Valorant Gerekli Bir Programı Kuramadık Hatası Çözümü 2021

Valorant Gerekli Bir Programı Kuramadık hatası, VALORANT oyununun ilk yüklemeniz sırasında ve aynı zamanda bir güncellemeden sonra ortaya çıkabilir. Bu yazımızda Valorant Gerekli Bir Programı Kuramadık Hatası Çözümünü sizlere göstereceğiz.

Başlıktan da anlaşılacağı gibi, Valorant oyuncuları “Gerekli bir bağımlılığı kuramadık” diyen bir hata mesajı alıyor ve sorun Riot Vanguard hile önleme sistemiyle ilgili. Bu nedenle, bu sorunu çözmek için, yazımızı okumaya devam edin.

Valorant Gerekli Bir Programı Kuramadık Hatası Çözümü 2021
Valorant Gerekli Bir Programı Kuramadık Hatası Çözümü 2021

Valorant Gerekli Bir Programı Kuramadık Hatası Neden Ortaya Çıkar ?

“VALORANT için gerekli bir bağımlılığı kuramadık” hatası, VALORANT ürününü ilk yüklemeniz sırasında ve aynı zamanda bir güncellemeden sonra ortaya çıkabilir.

VALORANT yükleyicisindeki bu bağımlılık hatası genellikle aşağıdaki sorunlardan birinden kaynaklanır:

 1. Vanguard kurulumunuz bozuk / eksik olabilir.
 2. Desteklenen Windows 7 kullanıyorsunuz, ancak en az iki belirli yamanın kurulu olduğundan emin olmalısınız. (Kendi güvenlik nedenleriniz için sahip olmanız gerekenler! Windows’unuzu güncel tutun!)
 3. Oyunu bir VM üzerinde / Shadow gibi bir servis üzerinden oynamaya çalışıyorsunuz.
Bu Yazımızda Okuyun :   Muck Sistem Gereksinimleri, Kaç Gb ? 2021

Valorant Gerekli Bir Programı Kuramadık Hatası Çözümü

En yaygın neden, bozuk bir Vanguard (VALORANT’ın hile karşıtı) kurulumu gibi görünüyor. Bunun çözümü, Vanguard’ı kaldırmak (ve gerçekten kaldırıldığından emin olmak), ardından oyunu tekrar başlatmak ve Vanguard’ın yeniden yüklenmesine izin vermektir.

İşte bunu adım adım nasıl yapacağınız:

 1. Vanguard farklı yöntemlerle kaldırılabilir ve bunları birleştirmeniz gerekebilir.
  1. Vanguard Tepsi Simgesi veya “Program ekle veya kaldır” Sihirbazı ile kaldırın.
   Görev çubuğunuzda Vanguard Tray simgesi varsa, önce üzerine sağ tıklayarak kaldırmayı deneyebilir ve “Diğer…” altında Vanguard’ı kaldırabilirsiniz.
   Tepsi simgesine sahip değilseniz, “Program ekle veya kaldır” sihirbazı ile “Riot Vanguard” ı kaldırın.
  2. Bilgisayarınızdaki potansiyel olarak sol Vanguard hizmetini silin. Komut İstemi’nizi açın ve aşağıdaki iki komutu girin:
   sc delete vgc
   sc delete vgk
  3. Son olarak, C: \ Program Files’daki “Riot Vanguard” Klasörünü silerek dosyalarının gerçekten de silindiğinden emin olacağız.
 2. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve VALORANT’ı başlatın. Ayrıca sağ tıklayarak -> “Yönetici Olarak Çalıştır” ı seçerek Yönetici olarak başlatmayı deneyebilirsiniz.
 3. Hala bu sorunla karşılaşıyorsanız, VALORANT’ı kaldırmalı, Vanguard’ı Adım 1’de açıklandığı gibi kaldırmalı ve VALORANT yükleyicisinin en son sürümünü beta.playvalorant.com adresinden indirerek VALORANT’ı yüklemelisiniz!
Bu Yazımızda Okuyun :   Alan Walker PUBG Mobile Geri Döndü (2021)

Windows 7 Kullanıyorsanız Nasıl Düzeltilir

(Windows 7’ye sahip olsanız bile, gerekli yamaları yüklemiş olabileceğinizi, bu nedenle yine de sizin için Vanguard sorunu olabileceğini unutmayın.)

Windows 7 kullanıcılarının sistemlerinde iki belirli Windows güncellemesinin yüklü olması gerekir.

Yüklemeniz gereken belirli Windows 7 yamaları KB4490628 ve ondan sonra KB4474419’dur. Bu yamaları resmi Microsoft web sitesinde bulabilirsiniz.

”Google
11 Beğenmekten Vazgeç