Teknobu

Valorant Val 43 Hatası Çözüm Yolları 2022


Valorant Val 43 Hatası Çözüm Yolları 2022

Valorant Val 43 Hatası Çözüm Yolları 2022

Bu yazımızda sizlere en iyi Valorant Val 43 Hatası Çözüm Yollarından bahsettik. İşte 2022 yılında val 43 hatası çözüm yolları bu yazımızda.

Valorant hata kodu 43 “Platforma bağlanırken bir hata oluştu. Lütfen oyun istemcinizi yeniden başlatın” mesajı genellikle oyun istemcisi Riot oyun sunucularına bağlanamadığında ortaya çıkar. Bu çoğunlukla internet bağlantınızı kontrol ederek çözülebilecek bağlantıyla ilgili bir sorundur.

Hata mesajı temel olarak Valorant oyun istemcinizin Riot sunucularına ulaşamadığı anlamına gelir. Şimdi, bunun nedeni bağlantı sorunlarınız veya zaman zaman Riot sunucularıyla ilgili bir sorun olabilir; bu durumda Twitter tanıtıcılarına bakmanız veya Riot Games Hizmet Durumu web sitesine gitmeniz gerekir . Söz konusu soruna neden olabilecek nedenlerden bazıları şunlardır:

Val 43 Hatası
Val 43 Hatası
 • Riot İstemci Ayarları — Görünüşe göre, bazı durumlarda sorun, AppData dizininde saklanan Riot istemcisi oyun ayarlarınız tarafından tetiklenebilir. Böyle bir senaryoda, yeniden başlatmanın ardından otomatik olarak yeniden oluşturulan dosyayı silmeniz ve ardından istemciyi yönetici olarak çalıştırmanız gerekecektir.
 • Vanguard Hizmeti — Riot, siz oyunu çalıştırmadan önce hileye karşı korumanın çalıştığından emin olmak için Vanguard hizmetini kullanır . Hizmet arka planda çalışmıyorsa, istemciyi başlatamazsınız ve söz konusu hata mesajı istenebilir.
 • Riot Bağlantı Sorunları — Yukarıda bahsettiğimiz gibi, hata kodu bazen Riot sunucularının kapalı olması nedeniyle de görünebilir. Bu gibi durumlarda, Riot teknik ekibinin sorunu çözmesini beklemekten başka seçeneğiniz yoktur.

Valorant Val 43 Hatası Çözüm Yolları 2022

Şimdi sorunun olası nedenlerini gözden geçirdiğimize göre, Valorant Val 43 Hatasını düzeltmek için uygulayabileceğiniz farklı çözümlere geçelim.

Bu Yazımızda Okuyun :   CS:GO Panorama Kapatma Nasıl Yapılır? 2022

1. Bilgisayarınızı yeniden başlatın

Görünüşe göre, söz konusu hata mesajıyla karşılaştığınızda yapmanız gereken ilk şey, sisteminizi yeniden başlatmaktır. Bununla birlikte, PC’nizi yeniden başlatmadan önce, herhangi bir meyve verip vermediğini görmek için hata mesajı belirttiği gibi oyun istemcisini yeniden başlatmayı deneyin. Bu işe yaramazsa, devam edin ve sorunu çözüp çözmediğini görmek için bilgisayarınızı yeniden başlatın. Sorunun basit bir yeniden başlatma gerektirdiğini öğrenmek için ayarlar dosyasını silmekten her şeyi deneyen kullanıcılar oldu. Bu nedenle, yeniden başlatma ilk önceliğiniz olmalıdır. Bu işe yaramazsa, bir sonraki çözümlere geçin.

2. Valorant Web Sitesine Giriş Yapın

Bazı durumlarda, Riot tarafından oluşturulan özel Valorant web sitesine giriş yaparak bahsedilen hata mesajını çözebilirsiniz . Bunun, hata koduna takılan birkaç oyuncu için sorunu çözdüğü bildirildi. Bunu yapmak için aşağıdaki talimatları izleyin:

 1. Tarayıcı pencerenizde, buraya tıklayarak Valorant web sitesine gidin .
 2. Bir kez orada, sağ üst köşedeki kırmızı Şimdi Oyna düğmesine tıklayın.
 3. Bu, sizden bir hesap oluşturmanızı veya oturum açmanızı isteyecektir. Oturum Aç düğmesine tıklayın ve ardından oturum açma kimlik bilgilerinizi girin.
 4. Başarılı bir şekilde oturum açtıktan sonra tarayıcı penceresini kapatın ve ardından oyunu açmayı deneyin. Bunun sorunu çözüp çözmediğine bakın.
Bu Yazımızda Okuyun :   PUBG Mobile Sekmeme Ayarı Nasıl Yapılır ? 2021

3. AppData Dizinindeki Riot İstemci Ayarları Dosyasını Silin

Yukarıda bahsettiğimiz gibi, bazı durumlarda hata mesajı, Windows işletim sisteminizin AppData dizininde saklanan Riot İstemci özel ayarlarınız nedeniyle görünebilir. Böyle bir durumda yapmanız gereken sadece dosyayı silmek. İstemciyi yeniden başlattığınızda otomatik olarak yeniden oluşturulduğundan bu tamamen güvenlidir. Ancak, kayıtlı ayarlarınızı kaybedebilirsiniz, bunun farkında olun. Bunu yapmak için aşağıdaki talimatları izleyin:

 1. Her şeyden önce, Windows tuşu + R’ye basarak Çalıştır iletişim kutusunu açın .
 2. Ardından Çalıştır iletişim kutusuna %AppData% yazın ve Enter’a basın . Bu, Windows Gezgini’ni açacak ve sizi otomatik olarak varsayılan olarak gizlenen AppData dizini içindeki Roaming klasörüne götürecektir .
Valorant Val 43 Hatası
Valorant Val 43 Hatası
 1. Aslında AppData klasöründe olmak için sol üst köşedeki ok tuşlarını veya geri al tuşunu kullanarak bir dizine geri dönmeniz gerekecek .
 2. Orada, Local > Riot Games > Riot Client > Data gidin .
 3. RiotClientPrivateSettings.yaml dosyasını silin.
 4. Bunu yaptıktan sonra Windows Gezgini penceresini kapatın ve Valorant’ı yönetici olarak çalıştırın. Bunu yapmak için, üzerine sağ tıklayın ve açılır menüden Yönetici olarak çalıştır seçeneğini seçin.
 5. Bunun sorunu çözüp çözmediğine bakın.
Bu Yazımızda Okuyun :   Forza Horizon 4 Arkadaşla Nasıl Oynanır? 2021
”Google
1 Beğenmekten Vazgeç