Teknobu

Twitter Hesabı Silme Nasıl Yapılır? (Güncel) 2021


Twitter Hesabı Silme Nasıl Yapılır? (Güncel) 2021

Twitter Hesabı Silme Nasıl Yapılır? (Güncel) 2021

Twitter hesabı silme işlemini nasıl yapılır? Twitter‘da kalıcı olarak hesabınızı nasıl silebilirsiniz. İşte tüm detaylarıyla açıkladık.

Twitter ile işiniz bitti ve hesabınızdan olabildiğince çabuk kurtulmak mı istiyorsunuz? Twitter profilinizi nasıl hızlı bir şekilde sileceğinizi ve verilerinizin kalıcı olarak silinmesini nasıl sağlayacağınızı açıklıyoruz.

Twitter hesabınızdan kurtulmak mı istiyorsunuz? Hesabınızı herhangi bir nedenle silmek isteyebilirsiniz, örneğin, platformu artık kullanmak istemiyorsunuz, yeni bir hesap başlatmak istiyorsunuz veya bir işletme hesabını kapatıyorsunuz.

Hesabınızı silme nedeninize bağlı olarak, işleri olabildiğince çabuk halletmek isteyebilirsiniz. Neyse ki Twitter, hesabınızı birkaç basit adımda silmenizi sağlar. 30 günlük bir devre dışı bırakma süresi olsa da, bu süre zarfında hesabınız artık (çoğunlukla) görünmeyecektir.

Bu gönderide, Twitter hesabı silme işlemini nasıl yapabileceğinizi tam olarak açıklıyoruz. Ayrıca, tüm bilgilerinizin kalıcı olarak silinmesini sağlamak için almak isteyebileceğiniz bazı önlemleri açıklıyor ve bazı kullanıcılar için daha uygun olabilecek hesap silme alternatifleri sunuyoruz.

Twitter Hesabı Silme Nasıl Yapılır?

Twitter Hesabı Silme
Twitter Hesabı Silme

Neyse ki Twitter Hesabı Silmek sadece birkaç basit adımdan oluşuyor. Hesabınızı silmek için devre dışı bırakmanız gerekir. Bu, Twitter’a onu silmek istediğinizi söyler. Devre dışı bırakma, hesabınızı hemen kaldırır (böylece insanlar platformda profilinizi veya Tweetlerinizi görmez), ancak tam silme, devre dışı bırakıldıktan 30 gün sonrasına kadar gerçekleşmeyecektir.

Bu Yazımızda Okuyun :   Xiaomi Redmi 9 Power Fiyat Özellikleri

Twitter hesabınızı bir web tarayıcısından nasıl sileceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

 1. Twitter hesabınıza giriş yapın.
 2. Ana sayfadan, sol kenar çubuğundaki üç noktalı menü simgesini tıklayın ve Ayarlar ve gizlilik öğesini seçin .
 3. Hesabınızı devre dışı bırakın ‘ı seçin .
 4. Bilgileri baştan sona okuyun ve Devre Dışı Bırak ‘ı tıklayın .
 5. Parolanızı onaylamanız istenecek, ardından bir kez daha Devre Dışı Bırak’a tıklayabilirsiniz .

Mobil uygulamada hesabınızı nasıl silebilirsiniz:

 1. Mobil uygulama üzerinden Twitter hesabınıza giriş yapın.
 2. Profil resminize tıklayın ve menüden Ayarlar ve gizlilik’i seçin.
 3. Kullanıcı adınızın altında Hesap ‘ ı seçin .
 4. Hesabınızı devre dışı bırakın ‘ı tıklayın .
 5. Mesajları okuyun ve Devre Dışı Bırak öğesini seçin .
 6. Parolanızı girmeniz istenecek ve ardından son bir kez Devre Dışı Bırak’a basabilirsiniz

Hesabımı devre dışı bıraktıktan sonra ne olur?

Hesabınızın devre dışı bırakılmasını onayladığınızda, Twitter profilinize ve ilişkili bilgilere artık platform üzerinden erişilemez. Ancak, Twitter’ın hesabınızı silme işlemini başlatması 30 gün kadar sürecektir. Tam hesap silme ek bir hafta kadar sürebilir.

30 günlük süre içinde, sadece giriş yaparak ve yeniden etkinleştirmeyi onaylayarak hesabınızı istediğiniz zaman yeniden etkinleştirebilirsiniz. Bu, hesabını kapattıktan birkaç gün veya hafta sonra hesabını yanlışlıkla devre dışı bırakan veya fikrini değiştiren herkes için iyi bir haber.

Bu Yazımızda Okuyun :   Spotify Podcast Yükleme Nasıl Yapılır ? 2021

Ancak bu, kullanıcı adınız ve e-posta adresinizin bu 30 gün boyunca o hesaba bağlı kalacağı anlamına gelir, dolayısıyla bunları başka bir hesapta kullanamazsınız.

”Google
1 Beğenmekten Vazgeç