Teknobu

Squid Game Ne Demek Türkçesi Nedir?


Squid Game Ne Demek Türkçesi Nedir?

Squid Game Ne Demek Türkçesi Nedir?

Squid Game Ne Demek Türkçesi Nedir? Bu yazımızda sizlere Squid Game ne anlama geliyor, neden Squid Game ismi kullanılıyor tüm detaylarıyla açıkladık.

Squid Game, Netflix’e düştü ve hayranları şovun adının nereden geldiğini merak etmeye bıraktı.

Squid Game , dokuz bölümlük Netflix dizisinin kısa süre önce yayın hizmetine düşmesindensonra herkesin en yeni takıntısı haline geliyor.

K-draması şimdiden Netflix’in şimdiye kadarki en viral dizilerinden biri olma yolunda!

Diziyi izledikten sonra kafanızda yanan sorular olabilir ve hayranlar tarafından en çok sorulan sorulardan biri de dizinin başlığı oldu.

Peki neden Squid Game deniyor ve ne anlama geliyor? Squid Game Ne Demek ? Türkçe olarak Gelin inceleyelim.

Squid Game Ne Demek Türkçesi Nedir?

Squid Game Ne Demek Türkçesi Nedir?
Squid Game Ne Demek Türkçesi Nedir?

Squid ve game kelimeleri İngilizcedir ve Türkçe anlamları “Kalamar” ve “Oyun”dur. Squid Game dizisinin adı ise Türkçeye Kalamar Oyunu olarak çevrilmektedir.

Henüz sadece birinci sezonu yayınlanan yeni dizi Squid Game, Netflix’in orijinal Güney Kore yapımı dizisidir. Toplamda 9 bölümden oluşan Squid Game dizisi gerilim- drama türünde bir dizidir ve bir hayatta kalma mücadelesini ekrana taşır.

Bu Yazımızda Okuyun :   2021 Yılında Almanya'da Asgari Ücret Fiyatı Nedir ?

Squid Game dizisinde, maddi sıkıntı içinde olan yüzlerce çocuk bir oyuna katılmaları için davet alır. Kazananın 40 milyon dolar ödüle kavuşacağı oyun, çocuklar için ölüm tehlikesini de beraberinde getirmektedir.

Gülük hayattaki yaşam şartlarının ağırlığı ve cazip ödülün hevesiyle oyuna başlayan çocuklar, hayatta kalabilmek adına her şeyi yapmak zorunda kalır. Hayatta kalan oyuncular, bir sonraki etaba geçerken, diğer yandan oyuncular arasındaki gruplaşmalar, tehlikenin boyutunu daha da artırır.

”Google
13 Beğen